Home Na czasie Welcome2Poland: nowa aplikacja dla turystów

Welcome2Poland: nowa aplikacja dla turystów

6 min
0
0
89

Internet i natychmiastowy dostęp do danych odgrywa coraz większą rolę w komunikacji firm z branży turystycznej z klientami. Z badania przeprowadzonego przez Millward Brown SMG/KRC na zlecenie pkt.pl  wynika, że ponad 80 proc. osób zainteresowanych krajowymi i zagranicznymi wyjazdami poszukuje informacji w sieci. Największą popularnością (blisko 64 proc.) cieszą się zapytania dotyczące bazy noclegowej oraz kategorii rozrywka i kultura (przeszło 40 proc.).

Z myślą o turystach planujących odwiedzić nasz kraj, m.in. podczas zbliżających się Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej, spółka pkt.pl przygotowała nową aplikację „Welcome2Poland”.

„Welcome2Poland” umożliwia szybkie wyszukiwanie wszelkich informacji przydatnych turystom, zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Oprogramowanie zostało przygotowane w sześciu wersjach językowych: polskiej, angielskiej, niemieckiej, francuskiej,""hiszpańskiej i rosyjskiej. Aplikacja zapewnia dostęp do bogatej bazy danych ponad 220 tys. POI (point of interest), umożliwiając w łatwy sposób odnalezienie oraz nawiązanie kontaktu, m.in. z hotelami, placówkami gastronomicznymi,  klubami oraz innymi punktami usługowymi.

Użytkownicy mogą skorzystać z takich danych, jak: adres, nr telefonu, e-mail oraz położenie na mapie. Ponadto, aplikacja zawiera obszerne opisy ponad 600 atrakcji turystycznych, a także informacje ułatwiające przemieszczanie się po mieście, takie jak: lista korporacji taksówkarskich z cenami, popularne trasy spacerowe czy dostęp do map zintegrowanych z systemem GPS.

Warto spróbować

Z myślą o zagranicznych turystach odwiedzających Polskę, aplikacja została dodatkowo wyposażona w specjalną listę „TOP 10” rzeczy, które warto w naszym kraju kupić, spróbować, zobaczyć oraz zrobić. Jest to szczególnie istotne w obliczu rosnącego ruchu przyjazdowego. Według Instytutu Turystyki w 2011 r. w celach turystyczno-biznesowych nasz kraj odwiedziło przeszło 60 mln osób, a prognozy na kolejne lata zakładają dalszy wzrost liczby wizyt. Cudzoziemcy przeciętnie spędzają w Polsce trzy dni, wydając średnio 80 dolarów dziennie. Rosnąca popularność urządzeń mobilnych przekłada się z kolei na zastępowanie tradycyjnych źródeł informacji odpowiednimi aplikacjami.

Lista potrzeb

Aby ułatwić użytkownikom dostęp do wszystkich informacji oferowanych przez „Welcome2Poland”, aplikacja została podzielona na cztery główne zakładki: „Lista potrzeb”, takich jak: chcę jeść i pić, potrzebuję transportu, szukam noclegu, szukam rozrywki, na zakupy, najbliższe bankomaty czy nagłe przypadki, „Katalog”, „Mapa” oraz „Zainspiruj mnie”. Co ważne, aplikacja działa zarówno w trybie online, jak i offline. Dzięki temu, użytkownicy mogą korzystać z baz danych bez względu na miejsce, w którym się znajdą oraz bez narażania się na ewentualne koszty związane z transferem danych w roamingu.

Obecnie aplikacja zawiera informacje dotyczące największych polskich miast, m.in. gospodarzy Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej w 2012 roku: Warszawy, Krakowa, Katowic, Poznania, Wrocławia i Trójmiasta. Baza będzie jednak systematycznie rozwijana i uzupełniana o kolejne lokalizacje.

 „Welcome2Poland” zostało opracowane również z myślą o polskich firmach z sektora MŚP. pkt.pl przygotowało dla rodzimych przedsiębiorców atrakcyjną ofertę reklamową, umożliwiającą promocję produktów i usług w ramach aplikacji, a tym samym bezpośrednie dotarcie do setek tysięcy potencjalnych klientów, zarówno z Polski, jak i z zagranicy.

Aplikacja przeznaczona jest dla użytkowników smartfonów pracujących na systemach operacyjnych iOS oraz Android. Oprogramowanie można bezpłatnie pobrać z App StoreAndroid Market.


Pobierz więcej artykułów
Pobierz więcej  redakcja
Pobierz więcej z Na czasie

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Badanie UEK: stacje bazowe nie wpływają na wartość nieruchomości

Dostatecznie gęste rozmieszczenie masztów telefonii komórkowych jest gwarantem dostępu do …