Home Bezpieczeństwo Wiedza IT warta utrwalania

Wiedza IT warta utrwalania

0
0
90
  • HTML jest chorobą przenoszoną drogą płciową, MP3 to robot z filmu „Gwiezdne Wojny”, a USB oznacza skrót od nazwy europejskiego kraju. Tak przynajmniej sądzi przeciętny Amerykanin.

Serwis Vouchercloud.net nie poinformował, czego będzie dotyczyć badanie, co ciekawe ponad 60 procent osób uznało, że znajomość nowych rozwiązań w branży IT jest niezwykle ważna. Dlatego odpowiedzi, które padły podczas ankiety mogą naprawdę dziwić, a wyniki zaskoczyły nawet samych twórców. 

Gdzie leży USB?

Co czwarta osoba stwierdziła, że gigabajt to typ owadów odkrytych w Ameryce Południowej, natomiast 18 proc. ankietowanych uznało USB za skrót od nazwy europejskiego kraju. Z badań wynika również, że MP3 to robot z filmu „Gwiezdne Wojny”, software oznacza wygodne ubranie, Blu-ray to zwierzę morskie, a  HTML jest chorobą przenoszoną drogą płciową.

W oficjalnym oświadczeniu przesłanym do The LA Times, rzecznik Vouchercloud powiedział, że branża technologiczna na ich serwisie cieszy się ogromnym zainteresowanie i codziennie odnotowywane jest tysiące wejść na zakładki z kuponami promocyjnymi na tego typu produkty. – Wydaje się, że nasza wiedza dotycząca technologii wymaga gruntownego odświeżenia – dodaje. Jak znajomość najnowszej technologii wygląda w naszym kraju?

Polska na tle Unii Europejskiej

Większość Polaków zapewne nie miałaby trudności z odpowiedzią na pytanie czym jest USB. Problem tkwi jednak w innym miejscu. W „Globalnym Indeksie Konkurencyjności 2013 – 2014” liczonym przez World Economic Forum, Polska zajmuje dopiero 102. pozycję na świecie pod względem dostępności najnowszych technologii. Brak działań w tym obszarze związany jest ze stagnacją ekonomiczną, dlatego nasz kraj będzie musiał dokonać ważnych zmian, aby tego uniknąć. Podobnie słabo wypadają kompetencje cyfrowe Polaków na tle reszty Europy.  – W Unii Europejskiej ponad 60 proc. mieszkańców w wieku 16–74 lata kopiowało i przenosiło pliki lub foldery, a także bezproblemowo używało kombinacji klawiszy „ctrl+c”, „ctrl+v” . Dla młodych osób może wydawać się to śmieszne, ale starsze pokolenie nadal ma z tym problem – mówi Joanna Gajewska, Dyrektor ds. handlowych Contica Solutions. 

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Polacy chcą pracować elastycznie. Praca z biura? Tak, ale w zamian za  podwyżkę o minimum 20 proc.

Polscy pracownicy biurowi oczekują od pracodawców większej elastyczności względem lokaliza…