Home Biznes Współczesny klient a technologie

Współczesny klient a technologie

0
0
110

Obsługa klienta to bezsprzecznie jeden z najważniejszych elementów prowadzenia biznesu. Podchodząc do niej profesjonalnie można zyskać nie tylko pozytywne opinie w sieci, ale i kolejnych klientów, bazujących na udzielonych rekomendacjach. Warto skorzystać z kilku sprawdzonych narzędzi, które usprawnią i ułatwią ten proces.

– Opinie klientów dają wymierne efekty, mając realny wpływ na rozwój firmy. Te pozytywne sprawiają, że sporo osób wraca ponownie i przekonuje innych do skorzystania z oferty firmy. Te negatywne — wręcz przeciwnie. W zbieraniu tych pierwszych skutecznie pomaga Office 365 – podkreśla Konrad Nieboj, specjalizujący się w rozwiązaniach chmurowych Microsoft w firmie Senetic.

Sprawnie, czyli zawsze na czasie

Sprawdzone nowoczesne technologie są sprzymierzeńcem każdego biznesu, niezależnie od rozmiaru firmy. Office 365 wspiera mobilność pracowników, pozwalając na komunikację wewnątrz firmy, a także poza nią — z klientami czy kontrahentami. Jednym z elementów oprogramowania jest Skype for Business, który umożliwia organizowanie konferencji audio i wideo, prowadzenie rozmów telefonicznych, udostępnianie plików oraz pulpitu. Bardzo przydatne są również aplikacje Office, które można zainstalować na 15 urządzeniach. Co więcej, można z nich skorzystać także online – jeśli na komputerze, z którego korzystamy nie ma zainstalowanej klasycznej wersji Worda, Excela czy PowerPointa, można zalogować się do usługi Office 365 i pracować w przeglądarce.

Nowocześnie, czyli w pełni mobilnie

Żyjemy w dobie dostępu do szybkiego internetu. Smartfony są tanie i niemalże każdy z nich korzysta. Dzięki nim można w prosty sposób sprawdzać skrzynkę mailową, komunikować się za pomocą portali społecznościowych czy przeglądać sieć. To właśnie e-mail jest jedną z najczęściej wybieranych form kontaktu między przedsiębiorstwem a klientem. Sporym wyzwaniem dla firm może być sprawna synchronizacja folderów. Warto wykorzystać do tego chmurę Microsoft. Dzięki możliwościom Office 365 można korzystać z profesjonalnej biznesowej poczty Exchange Online zarówno na komputerze, jak i smartfonie czy tablecie. Na każdym z tych urządzeń można też używać wspomnianych wcześniej aplikacji Office. Dzięki przechowywaniu plików w chmurze dokumenty są bezpieczne nawet w przypadku awarii sprzętu. Office 365 oferuje aż 1 TB miejsca na dane w ramach usługi OneDrive.

Efektywnie, czyli zawsze pod kontrolą

Ciekawym rozwiązaniem, które obejmuje Office 365 jest jedna z nowości producenta — Microsoft Bookings. Usługa służy do rezerwowania terminów. Docenią ją przede wszystkim klienci korzystający z usług firm z branży hotelarskiej, salonów fryzjerskich czy gabinetów lekarskich. Bookings działa jako aplikacja online. Dzięki niej w prosty sposób można zarezerwować wizytę za pośrednictwem strony internetowej. Dla klienta to wygoda – wystarczy kilka kliknięć, by umówić spotkanie, a dla firmy pewność, że w każdej chwili pozwala na dostęp do listy rezerwacji, którą otrzymuje w formie terminarza.

Współcześnie, czyli w pełni dostępnie

Jeśli realizowany projekt wymaga wprowadzania poprawek na bieżąco i klient chce wiedzieć, jak wygląda postęp prac, dobrze sprawdzi się do tego SharePoint Online. Dzięki platformie w łatwy sposób można stworzyć witrynę i udostępniać klientom pliki, dane, wiadomości i zasoby. Do logowania wystarczy darmowe konto Microsoft. Poza łatwiejszym kontaktem z klientami program zapewnia płynną współpracę w całej organizacji – witryny można tworzyć dla każdego działu, zespołu czy projektu i bezpiecznie korzystać z nich w każdym miejscu – w pracy, domu i podróży.

Nasz klient – nasz priorytet

Dobry produkt to solidna podstawa do rozwoju, ale bez odpowiedniej obsługi sama podstawa może być niewystarczająca. Łącząc ofertę ze sprawnym, dobrze zorganizowanym zespołem można osiągnąć więcej. Sprawny przebieg codziennych zadań skutecznie wspierają nowe technologie. O wiele łatwiej działać z zaufanymi, sprawdzonymi rozwiązaniami, dzięki którym klient nie tylko skorzysta z oferty ponownie, ale poleci ją swoim znajomym.

Jak sprawnie zarządzać firmą outsourcingową?

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

W ciągu dwóch lat 85% osób pracujących w branży oprogramowania będzie korzystać z AI [Raport]

Trzy na pięć organizacji uważa, że możliwość wdrażania innowacyjnych rozwiązań to najwięks…