Home Maszyneria Wszystko w jednym

Wszystko w jednym

0
0
260

Nie tak dawno firma Lenovo zaprezentowała komputer AIO 520. Stylowe i minimalistyczne urządzenie kryje pod postacią monitora wydajne komponenty peceta. Nie zajmuje wiele miejsca, a designem dopasuje się zarówno do domowego wnętrza, jak i biurowej powierzchni. Co wyróżnia popularne komputery all-in-one? Przekonaj się sam!

Wszystko w jednym

Ludzie pokochali produkty typu – wszystko w jednym (z angielskiego all-in-one). W biurach na dobre zagościły urządzenia wielofunkcyjne, które skanują, drukują a do tego potrafią wysłać fax. Tak samo jest z komputerami all-in-one, które wszystkie potrzebne do pracy podzespoły jak procesor, kartę graficzną, dysk twardy, pamięć RAM czy napęd mają ukryte w obudowie monitora. W tym przypadku nie możemy zgodzić się z popularnym powiedzeniem – co jest do wszystkiego, to jest do niczego. Wręcz przeciwnie, AIO 520 od Lenovo udowadnia, że multitasking pod postacią ultrasmukłego monitora to strzał w dziesiątkę.

Minimalizm a technologia

Żyjemy w czasach minimalizmu, inspirują nas skandynawskie trendy, a siła tkwi w prostocie. Widać to na ulicach, w miejscach pracy, a także w architekturze. Na Instagramie pod hashtagiem #minimalism odnajdziemy aż 8 187 434 zdjęć. Komputery AIO 520 są technologicznym synonimem tego trendu.  Ramki wokół ekranu mają tylko 6 mm grubości, a konstrukcja opiera się na wąskiej, wykonanej z wytrzymałej stali, owalnej podstawie. Co więcej, opływowy, klasyczny kształt podkreśla jeden z trzech dostępnych kolorów: Warm Silver, Black oraz w 27-calowej wersji Dark Silver. Takie urządzenia będą pasować do wszystkich rodzajów wnętrz, a dzięki temu, że zajmują niezwykle mało miejsca, pozwolą na stworzenie przestrzennego stanowiska pracy. 

"lenovo

Technologiczny pracownik

W środowisku biurowym AIO będzie pływać jak ryba w wodzie. Prezentacje, graficzne projekty, arkusze i tabele danych będą zachwycać użytkowników detalami oraz wielkością, która podniesie wydajność ich pracy. Duża powierzchnia ekranu pozwoli również na podzielenie się informacjami z klientami przyjmowanymi w punkach obsługi czy na korporacyjnych spotkaniach. Bez zbędnych kabli, komputer typu all-in-one stworzy estetyczny ekosystem w każdym biurze.

Ekran od zadań specjalnych

Jeszcze do niedawna osoby sterujące ekranem za pomocą dłoni kojarzyły się wyłącznie z filmami science fiction. Teraz? Stały się codziennością środowiska biznesowego, jak i domowych użytkowników. Duży ekran wysokiej jakości to punkt centralny komputerów typu all-in-one. Lenovo, tworząc AIO 520, postawiło na dwa warianty z 21.5 i 23.8 calowym wyświetlaczem o rozdzielczości FHD (opcjonalny ekran dotykowy) oraz na model z 27 calowym wyświetlaczem o rozdzielczości QHD. Pozwalają one na używanie aplikacji, tworzenie grafiki czy edytowanie dokumentów za pomocą  najbardziej intuicyjnej formy nawigacji – dotyku. Dodatkowo użytkownik w każdej chwili może przesiąść się na klasyczną klawiaturę i mysz, aby korzystać z komputera w tradycyjny sposób.

Nie tylko design

Jak to możliwe, że komputery AIO kryją w formie obudowy wszystkie niezbędne komponenty? Producenci wskazanych urządzeń korzystają ze zminimalizowanych podzespołów, które  charakteryzują się niższym zużyciem prądu. Dzięki temu najnowsze urządzenia, takie jak Lenovo AIO 520, są niezwykle smukłe i ciche. Less is more.

AIO 520 to również mocna karta graficzna do NVIDIA GeForce 940MX lub AMD Radeon 530, procesor Intel® Core™ i7, opcjonalna pamięć Intel Optane do 8 GB DDR4, porty 2 x USB 2.0, USB 3.0, HDMI, gniazdo audio oraz system Windows 10. Jak wiemy, klasyka nigdy nie wychodzi z mody, a jej technologiczne wydanie all-in-one od Lenovo to rozwiązanie, które pozostanie z użytkownikami na dłużej. Wejdź w nowy wymiar rozrywki i przekonaj się, jak to jest mieć cały mobilny świat w jednym miejscu. 

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Innowacyjna bankowość spółdzielcza. Czy banki nadążają za trendami technologicznymi?

Z badania pt. „European Retail Banking Radar” przeprowadzonego przez Kearney wynika, że 37…