Home Na czasie Wystartował Banqup – kompleksowa platforma dla właścicieli firm

Wystartował Banqup – kompleksowa platforma dla właścicieli firm

0
0
345
“Platformizacja usług” pozwala przedsiębiorcom usprawniać codzienne procesy administracyjne w firmie – np. wystawianie faktur, realizację rozliczeń, zdalne uwierzytelnianie kontrahentów i podpisywanie umów czy przechowywanie dokumentów. Dla właścicieli firm ważna jest przy tym zarówno kompleksowość danego rozwiązania jak i jego międzynarodowy charakter – możliwość sprawnego zaadaptowania do obowiązujących w różnych krajach regulacji. Takim rozwiązaniem jest Banqup, belgijski fintech, który jest paneuropejską platformą dla MŚP. Właśnie wystartował w Polsce.
Od czasu przyłączenia polskiego fintechu Banqup do Unifiedpost Group (Euronext: UPG) trwały prace nad zupełnie nową w Polsce platformą dla MŚP. Właśnie oddano ją do użytku.
Banqup to wygodna aplikacja do rozliczeń firmowych i zarządzania procesami administracyjnymi, dostosowana do najnowszych przepisów prawa. Umożliwia swobodną wymianę dokumentów między biurem księgowym a przedsiębiorcą. Pozwala na wystawianie faktur, a wkrótce również realizowanie płatności, zarządzanie finansami, również z wykorzystaniem rachunku bankowego oferowanego bezpośrednio w aplikacji.
· Ostatnie miesiące, to był dla nas czas intensywnej pracy nad dostosowaniem narzędzia do obowiązujących w Polsce regulacji – mówi Krzysztof Pulkiewicz, Country Manager Unifiedpost Group w Polsce. – Tworzymy Banqup przede wszystkim z myślą o maksymalnym odciążeniu przedsiębiorców w prowadzeniu firmy.
Celem jest zintegrowanie wielu rozproszonych narzędzi potrzebnych przedsiębiorcom na co dzień w jednej, wygodnej platformie. Rozwiązanie kierowane jest zarówno do właścicieli małych firm, freelancerów, jednoosobowych działalności gospodarczych, jak i współpracujących z nimi biur księgowych.
Aktualnie platforma Banqup pozwala na elektroniczny obieg dokumentów dzięki m.in technologii OCR czy możliwości dodawania faktur kosztowych za pomocą wiadomości email lub ręcznego importu. Kolejne funkcje będą dodawane do platformy sukcesywnie.
· Jesteśmy już zintegrowani z Krajowym System e-Faktur – wyjaśnia Krzysztof Pulkiewicz. – W kolejnym etapie pojawi się między innymi możliwość opłacania faktur bezpośrednio w aplikacji, a także opcje realizowania przelewów wychodzących pomiędzy kontem płatniczym Banqup oraz zewnętrznymi kontami IBAN – umożliwimy, jako jedyni na rynku, podpięcie dowolnego europejskiego rachunku bankowego. Będzie to znaczące ułatwienie zarządzania finansami i administrowania dokumentacją firmową.
Możliwość opłacenia faktury bezpośrednio z systemu Banqup to jeden z największych atutów platformy z perspektywy właściciela firmy. Z kolei dla biur księgowych istotny jest dostęp do wszystkich, w pełni zdigitalizowanych dokumentów klienta w jednym miejscu a także prowadzenie wymiany dokumentów w sposób ustrukturyzowany. Dla wygody obydwu stron system przewidział także możliwość komentowania poszczególnych dokumentów.
Najbliższe miesiące to dla Banqup także okres intensywnej rozbudowy zespołów: sprzedażowego oraz obsługi klienta, który zapewni wsparcie nowym użytkownikom.
Funkcje Banqup dostępne w wersji beta:
· możliwość dodawania faktur kosztowych za pomocą wiadomości email lub ręcznego importu
· OCR faktur (funkcja optycznego rozpoznawania znaków)
· wystawianie faktur sprzedażowych oraz ich korekt
· importowanie i wysyłanie faktur sprzedażowych utworzonych w inny sposób
· automatyczne wysyłanie faktur za pośrednictwem wiadomości email, platformy Banqup lub pobieranie plików PDF/UBL i samodzielna wysyłka
· baza klientów i dostawców
· katalog produktów
· archiwum faktur
· centrum dla wszystkich pozostałych dokumentów księgowych
Funkcje Banqup zaplanowane do wdrożenia:
· integracja z Krajowym Systemem e-Faktur (od momentu w którym KSeF będzie dostępne)
· integracja z dowolnym systemem księgowym i CRM
· wsparcie plików XML (oficjalny format którego używać/wymagać będzie KSeF)
· rachunek IBAN wydany przez Unifiedpost Payments
· możliwość realizowania przelewów wychodzących pomiędzy kontem płatniczym Banqup a zewnętrznymi kontami IBAN
· możliwość opłacania faktur przychodzących bezpośrednio w aplikacji
· aplikacja mobilna
· dedykowany zespół odpowiedzialny za manualne sprawdzanie i poprawianie danych wyodrębnionych przez OCR
· wyciągi CODA
· dostęp do historii rachunku – podgląd stanu dwóch kont z innych banków oraz wyciągi bankowe (dzięki PSD2)
· przycisk umożliwiający szybkie płatności na fakturach sprzedażowych

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Sztuczna inteligencja i platformy MESH – przyszłość cyberbezpieczeństwa

Sztuczna inteligencja sprawiła, że prowadzanie cyberataków stało się łatwiejsze. Pozwala m…