Home Biznes Za dużo obowiązków? Mamy rozwiązanie!

Za dużo obowiązków? Mamy rozwiązanie!

5 min
0
0
103

Kolejny kwartał rozkręca się na dobre, co oznacza definitywny koniec sezonu urlopowego. Najwyższy czas zaplanować rozkład zajęć na najbliższe tygodnie. Jeśli codziennie współpracujesz z innymi, dzielisz projekty, wysyłasz wiadomości i udostępniasz pliki, na pewno docenisz narzędzia, dzięki którym wszystkie procesy będziesz wykonywać sprawniej, bez obawy, że w gąszczu maili coś może Ci umknąć. – Z aplikacją Planner można czytelnie przedstawić podział zadań w grupie, przydzielić projekty do konkretnych osób i ułatwić im współpracę – tłumaczy Konrad Nieboj, specjalizujący się w rozwiązaniach chmurowych Microsoft w firmie Senetic.

Planowanie służbowego kalendarza jest mozolnym procesem, a jeden niewielki błąd może zdezorganizować pracę całego zespołu. Tymczasem zarządzanie czasem pracy staje się jedną z coraz częściej wymaganych umiejętności pracowników. Trudno się temu dziwić – odpowiednio zaplanowane zadania pozwalają znacznie skrócić czas pracy, oszczędnie gospodarować energią potrzebną do ich realizacji i ograniczyć sytuacje, w których pracownicy nie wiedzą, co robić dalej, do kogo zwrócić się z danym tematem czy gdzie szukać informacji dotyczących danego projektu.

Nie bez powodu coraz więcej osób podczas planowania kolejnych zadań sięga po nowoczesne narzędzia. Tego typu rozwiązania często uzupełniają działanie większych pakietów biurowych. Subskrybenci Office 365 w planach Business Essentials i Business Premium mogą z nich korzystać bez ograniczeń. Ich zaletą jest nie tylko funkcjonalność, ale i korzystna cena – koszt pełnego pakietu dla jednego użytkownika wynosi mniej niż 20 zł.

Narzędzie Microsoft Planner pozwala uporządkować chaos, który często towarzyszy pracy zespołowej. Ułatwia tworzenie nowych planów, organizowanie i przypisywanie zadań, udostępnianie plików, prowadzenie za jego pośrednictwem rozmów o kolejnych krokach, a także informowanie o postępach pracy. – Jego obsługa jest wyjątkowo prosta. Usługę uruchamia się jednym kliknięciem, a potem wystarczy kilka prostych kroków, aby utworzyć nowy plan, zbudować zespół, przydzielić zdania i aktualizować ich stan – tłumaczy Konrad Nieboj z Senetic.

Użytkownik usługi może uczestniczyć w kilku projektach, korzystając z przejrzystego panelu prezentującego wszystkie zadania, dzielone na kolumny, tablice i karty. Ich postęp określają odpowiednie kolory. Dzięki przejrzystości aplikacji każdy członek zespołu może sprawdzić kto, nad czym aktualnie pracuje. Po przydzieleniu użytkownikom kolejnych zadań, każdy z nich otrzymuje powiadomienie e-mail. Co ważne, usługa jest dostępna z poziomu różnych urządzeń, dzięki czemu wszystkie informacje są zawsze pod ręką.

– Planner to uniwersalne narzędzie adresowane dla organizacji potrzebujących mniej rozbudowanych właściwości niż Microsoft Project. Usługa sprawdza się podczas tworzenia zadań, przydzielania osób odpowiedzialnych za ich realizację oraz śledzenia terminowości wykonywania planu. To popularny komponent Office 365, który znajduje zastosowanie również podczas tworzenia kampanii reklamowych czy rozpatrywania reklamacji – podsumowuje Konrad Nieboj.

Pobierz więcej artykułów
Pobierz więcej  redakcja
Pobierz więcej z Biznes

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Do 2024 roku dwie trzecie firm przeniesie się do chmury. Tylko co czwarta ma plan, jak to zrobić

Gartner prognozuje, że do końca 2024 roku dwie trzecie zasobów firmowych znajdować się będ…