Home Bezpieczeństwo Zabezpiecz swoje dane!

Zabezpiecz swoje dane!

0
0
129

 Ponieważ w dzisiejszych czasach wiedza na temat backupu jest nadal bardzo niska, warto przyjrzeć się temu zagadnieniu i sprawdzić jakie propozycje ma dla nas w tej kwestii polski rynek IT.

Jakie są  fakty?

  • ponad 30% ludzi nigdy nie robiło kopii zapasowych,
  • ponad 60% firm, które utraciły swoje dane upada w ciągu następnych  6 miesięcy
  • 78% firm nie testuje swoich rozwiązań, nie wiedzą więc, czy będą w stanie odzyskać utracone informacje,
  • 46% użytkowników straciło swoje dane przynajmniej raz w ciągu 10 lat,
  • około 120 telefonów jest kradzionych w każdej minucie na świecie,
  • każdego miesiąca na 10 komputerów przypada przynajmniej 1 zainfekowany nowym wirusem

Liczby nie kłamią, ale też nie trafiają do wszystkich. W większości przypadków gdzieś tam z tyłu głowy czai się myśl, że „mnie to nie spotka” i to ona jest najczęstszą przyczyną wielu katastrof. Skala problemu staje się dostrzegalna w momencie utraty danych, ale wtedy niestety jest już za późno. Tymczasem, kopie zapasowe to jeden z najlepszych, najtańszych i najpewniejszych sposobów zabezpieczenia kluczowych plików przed ich utratą. Bądź profesjonalistą i zadbaj o swój biznes.

Twoje dane są cenniejsze od Twojego urządzenia!

Pamiętaj o tym każdego dnia. Sprzęt, o który martwimy się w pierwszej kolejności, w dzisiejszych czasach jest coraz tańszy, a ilość i wartość ważnych plików należących do Twojej firmy rośnie każdego dnia. Utrata komputera będzie Cię kosztować kilka tysięcy złotych, a utrata wszystkich danych? Może się równać zamknięciu firmy.

“Nie stać mnie na zabezpieczenia”

A czy stać cię na ich konsekwencje? Pomyśl o tym ile warte są dziś Twoje dane i jakie będą konsekwencje ich utraty. Zapoznaj się z ofertą kilku firm, a przede wszystkim – spójrz na to co oferuje polski rynek. Firma Xopero Software to rodzime przedsiębiorstwo, które od początku stawia na najlepszą jakość produktów w dobrej cenie. Xopero działa na wielu rynkach zagranicznych, jednak podkreśla także swoją obecność na polskim rynku i pamięta o tutejszych firmach oferując im najlepsze oprogramowanie w rozsądnej cenie.

Potraktuj World Backup Day jako wyzwanie dla siebie

Jeśli jesteś właścicielem lub odpowiadasz za IT w swojej firmie  – przyjmij odpowiedzialną postawę i zabezpiecz swój biznes. Światowy Dzień Backupu to dobry moment, aby pomyśleć o tej kwestii i zacząć spać spokojnie, nie martwiąc się o biznes. 

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Mio MiVue R850T – inteligentne cyfrowe lusterko z funkcją podwójnej kamery

Marka Mio wprowadza na rynek swój kolejny super wideorejestrator, ale tym razem jest on zu…