Home Na czasie Cisco i NVIDIA: infrastruktura AI dla firm

Cisco i NVIDIA: infrastruktura AI dla firm

0
0
82

Dwie technologiczne potęgi — Cisco i NVIDIA — ogłosiły współpracę, która ma na celu uprościć i zabezpieczyć wdrażanie infrastruktury AI w przedsiębiorstwach. Z inicjatywą zaprezentowaną podczas Cisco Live w Amsterdamie, 8 lutego 2024 roku, firmy te stawiają na łatwość w zarządzaniu i mocy obliczeniowej, niezbędnej do osiągnięcia sukcesów w dynamicznie rozwijającym się świecie technologii.

Chuck Robbins, prezes i dyrektor generalny Cisco, podkreśla, że AI zmienia nasz sposób życia i pracy na niespotykaną dotąd skalę. Wymaga to od przedsiębiorstw nie tylko przemyślenia, ale i radykalnej transformacji ich architektury. Partnerstwo z NVIDIA ma zaowocować dostarczeniem technologii i wiedzy niezbędnej do budowy, wdrażania, zarządzania i zabezpieczania rozwiązań AI na dużą skalę. Z kolei Jensen Huang, założyciel i dyrektor generalny NVIDIA, wskazuje na globalny wyścig firm do transformacji za pomocą generatywnej sztucznej inteligencji, w którym współpraca z Cisco ma ułatwić dostęp do niezbędnej infrastruktury.

Wiedza i doświadczenie

To silne partnerstwo łączy wiedzę Cisco w zakresie technologii Ethernet i bogaty ekosystem partnerów z doświadczeniem NVIDIA w dziedzinie procesorów graficznych, napędzających boom na AI. Wspólnie firmy obiecują dostarczyć zintegrowane rozwiązania dla centrów danych, które obejmują zarówno chmurę, jak i rozwiązania lokalne, upraszczając zarządzanie infrastrukturą AI, bezpieczeństwo oraz obserwowalne rozwiązania AI od początku do końca.

Innowacje te znajdą zastosowanie w szerokiej gamie środowisk, od zaawansowanych centrów danych po elastyczne miejsca pracy hybrydowe, dzięki czemu pracownicy będą mogli korzystać z technologii spotkań wspieranych przez AI oraz infrastruktury wirtualnych pulpitów. Dzięki temu partnerstwo między Cisco i NVIDIA nie tylko ułatwi korporacjom zarządzanie klastrami AI, ale również zapewni automatyczne wykrywanie i usuwanie problemów, oferując najlepsze w swojej klasie doświadczenia klientów.

Najnowsze procesory graficzne NVIDIA Tensor Core, dostępne w serwerach Cisco UCS, zapewnią optymalną wydajność dla obciążeń związanych z AI i przetwarzaniem dużej ilości danych. Platforma NVIDIA AI Enterprise, wraz z architekturami referencyjnymi zwalidowanymi wspólnie przez Cisco, uprości wdrażanie i zarządzanie klastrami AI na dowolną skalę.

To partnerstwo ma również fundamentalne znaczenie dla klientów, takich jak ClusterPower, europejskiego dostawcy usług chmurowych, którzy już korzystają z innowacyjnych rozwiązań AI do wsparcia operacji w centrach danych. Z kolei World Wide Technology, jako przykład globalnego ekosystemu partnerów Cisco, podkreśla znaczenie tego partnerstwa w przyspieszaniu dostarczania rozwiązań AI klientom.

W kontekście rosnących wymagań obciążeń AI na infrastrukturę centrów danych, partnerstwo Cisco i NVIDIA reprezentuje nie tylko zaufane marki, ale również uzupełniające się technologie, które umożliwiają klientom wykorzystanie pełnego potencjału sztucznej inteligencji. Jest to krok milowy w zapewnianiu przedsiębiorstwom niezbędnej mocy obliczeniowej i bezpieczeństwa infrastruktury, co stanowi fundament dla transformacji w kierunku przyszłości zdominowanej przez AI.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Pranie nie musi być długie, żeby było skuteczne

Nowoczesne technologie coraz śmielej wchodzą do naszych domów, wnosząc ze sobą wygodę i wy…