Home Na czasie Czy to już czas na dodanie płatności krypto do sklepu internetowego?

Czy to już czas na dodanie płatności krypto do sklepu internetowego?

0
0
109

Globalny rynek płatności e-commerce ma urosnąć od 243,9 miliarda dolarów amerykańskich w 2023 roku do 612,1 miliarda dolarów amerykańskich w 2030 roku. Średnie roczne tempo wzrostu to 12,2%. Coraz większą rolę w tym torcie mają odgrywać cyfrowe portfele i płatności kryptowalutami – wynika z najnowszego raportu firmy Research and Markets.

Segment kart płatniczych, będący jednym z analizowanych w raporcie, ma odnotować 12,9% średnioroczną stopę wzrostu (CAGR) i osiągnąć wartość 274,7 miliarda dolarów amerykańskich do końca okresu analizy. Wzrost w segmencie płatności cyfrowych/portfeli elektronicznych szacowany jest na 13,6% CAGR w ciągu najbliższych 8 lat. „Technologia blockchain i kryptowaluty zmieniają oblicze e-commerce, oferując bezpieczne, transgraniczne rozwiązania płatnicze” – zauważają autorzy raportu.

Potencjał wzrostu segmentu płatności z wykorzystaniem kryptowalut pokazują dane dot. Binance Pay, technologii płatności opracowanej przez największą giełdą krypto na świecie i główny ekosystem blockchain. W zeszłym roku wolumen transakcji Binance Pay wzrósł o ponad 71% w porównaniu do 2022 roku, przekraczając 77 miliardów dolarów.

Binance w swoim niedawno opublikowanym poście, przekonuje, że to już najwyższy czas na wszystkich sklepów działających na rynku e-commerce, aby dodać możliwość płacenia kryptowalutami. Firma zwraca uwagę, że ten ruch powinni docenić szczególnie przedstawiciele pokolenia Z i Millenialsi, w której to grupie aż 48% korzystało już z kryptowalut.

„Korzyści dla sklepów internetowych, wynikające z dodania obsługi płatnościami kryptowalutowych, obejmują możliwość przyciągnięcia klientów korzystających z kryptowalut, zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. Niższe są także opłaty transakcyjne, w szczególności w przypadku transakcji międzynarodowych. Kolejną zaletą także szybsze rozliczenia” – przekonuje Binance.

Firma podkreśla także, że obecnie dzięki współpracy z lokalnymi partnerami (jak m.in. CoinGate i IvendPay), bardzo łatwo można także zintegrować Binance Pay z każdym sklepem. Wystarczy jednie skontaktować się z wybranym partnerem, który pomoże w integracji Binance Pay z systemem płatności każdego sklepu. Po zakończeniu integracji można zacząć akceptować płatności w kryptowalutach od klientów z całego świata.

„Nasz ekosystem Pay obejmuje już ponad 30 milionów użytkowników. Biorąc pod uwagę, że globalna platforma Binance może poszczycić się ponad 190 milionami użytkowników, potencjał rozwoju Binance Pay jest ogromny. Ta rozległa i stale rosnąca grupa użytkowników oferuje sklepom wyjątkową okazję do poszerzenia zasięgu rynkowego” – przekonuje Binance.

Binance to zasadniczy w skali globalnej ekosystem blockchain, a w pakiecie produktów ma m.in. największą na świecie pod względem obrotów giełdę kryptowalut. Platforma Binance, z której korzystają miliony użytkowników, oferuje możliwość handlu kryptowalutami, edukacji, a także dostęp do branżowych danych i badań. Binance prowadzi także rozbudowaną działalność charytatywną, a także inwestuje w rozwiązania zdecentralizowane i infrastrukturalne. Więcej informacji o Binance można znaleźć na stronie: https://www.binance.com.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Koniec SMS-owych oszustw? Niekoniecznie.

Ostatnie lata przyniosły ze sobą znaczny wzrost liczby oszustw za pomocą SMS-ów. Nowa usta…