Home Biznes Dbaj o wizerunek

Dbaj o wizerunek

0
0
269

Konkursy

Wszyscy lubią konkursy, zwłaszcza takie, w których jest dużo nagród i łatwe pytania. Nie chcesz badać poziomu wiedzy swoich klientów, tylko znaleźć pretekst, by wypromować swój produkt. Możesz umieścić informacje o konkursie bezpośrednio na stronie internetowej, ale efektywniejszy będzie mailing, w którym zamieścisz krótką informację o produkcie i dotyczące go pytanie konkursowe. To bardzo dobry sposób na promocję, podobnie jak sponsorowanie konkursów niezwiązanych bezpośrednio z twoją branżą. Możesz oferować swoje produkty jako nagrody w konkursach pism czy portali internetowych. Czasem może to służyć  także poprawieniu wizerunku firmy, np. sponsorowanie konkursu, z którego dochód ma być przeznaczony na cele charytatywne, jak chociażby październikowe akcje na rzecz dofinansowywania badań usg piersi. To dobry sposób, by zaistnieć w świadomości klientów i  stworzyć pozytywny wizerunek firmy.

Fora internetowe

Kolejnym sposobem zaistnienia w świadomości internautów jest obecność na różnego rodzaju forach internetowych. To jednak wiąże się z pewnym ryzykiem: braku akceptacji. Możesz reklamować się na forum, możesz zamieszczać w różne wątki z namiarami na twoją firmę, ale bierz pod uwagę, jak specyficzna grupą są internauci. Nie akceptują ukrytej reklamy, szybko wyczują fałsz, a nachalnego 'wujka dobra rada’ zignorują lub zlinczują. Lepiej od razu postawić sprawę jasno i ograniczyć się do najprostszej formy w postaci sygnaturki z adresem własnej strony www lub pójść w zupełnie inną stronę: eksperta forum. Jeśli czujesz się na siłach, możesz zacząć patronować forum, na którym internauci będą zadawać Tobie, czyli specjaliście w danej dziedzinie, pytania. Wymaga to ciągłego monitorowania forum i odpowiadania na wątpliwości internautów, ale ma tę ogromną zaletę, że tworzy i umacnia twój wizerunek, a co za tym idzie – twojej firmy.

Strona internetowa

O tym, że o prestiżu firmy świadczy też strona internetowa pisaliśmy już wielokrotnie. Dlatego teraz bardziej o jej promocji. Twoja strona internetowa nie musi być tylko twoim szyldem, by dodać jej prestiżu, możesz także zamieścić informacje związane z twoją branżą, ale nie bezpośrednio związane z twoją marka. Na przykład będąc przedstawicielem producenta wysokiej jakości żywności, możesz przedstawić najnowsze wyniki badań w dziedzinie żywienia. Jeśli masz sklep ze sprzętem komputerowym łatwo znajdziesz doniesienia o nowych technologiach. Twoja strona i firma zyskają, jeśli oprócz „wystawy produktów” będą źródłem rzetelnych informacji. Pamiętaj też o nagłaśnianiu poważniejszych zmian wprowadzanych na stronie firmowej, tym bardziej jeśli gruntownie ją przebudowujesz.

Internetowy PR nie jest trudniejszy od tego tradycyjnego, a może się nim zająć każdy przedsiębiorca, który zna już trochę swoich internetowych klientów, wie gdzie surfują, a zatem wie, jakimi metodami zadbać o swój wizerunek. Jako przedsiębiorca, który dopiero zaczyna działalność lub rozwija firmę i zadaje sobie pytanie: co dalej, powinieneś wiedzieć, że PR w Internecie to naturalne przedłużenie twojej działalności takiej jak budowanie strony internetowej, czy obecność na forach. W Internecie robienie PR-u jest tańsze, ale za to trzeba bardziej główkować. I tutaj pozostawiamy tobie pole do popisu.

Hanna Gierzyńska-Zalewska

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Cyberbezpieczna rewolucja. Czy podmioty publiczne w Polsce są gotowe na NIS2?

W październiku 2024 r. w życie wchodzi unijna dyrektywa NIS2, która będzie miała szczególn…