Home Analizy Dobre wyniki domeny .pl

Dobre wyniki domeny .pl

2 min
0
0
84

Pierwszy raz w ciągu ostatnich dziesięciu lat nazw zarejestrowanych w pl., w drugim kwartale 2015 było więcej niż w pierwszych trzech miesiącach tego samego roku.

  • W okresie od kwietnia do czerwca średnia dzienna liczba nowych rejestracji nazw domeny .pl wyniosła 3 132.
  • Najwięcej z nich dokonywano w kwietniu, średnio – 3 205. Z kolei w maju i czerwcu wartości te wyniosły odpowiednio 3 089 i 3 103.
  • Łącznie w całym drugim kwartale zarejestrowano 285 tysięcy nowych nazw, co w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku oznacza wzrost o 39 tysięcy.

Masoviae

Wśród abonentów z Polski najwięcej nowych rejestracji dokonywały osoby i podmioty
z województwa mazowieckiego. W drugim kwartale zarejestrowano tam 26,40 proc. nazw. Na drugim i trzecim miejscu znaleźli się abonenci z województw śląskiego i małopolskiego, z udziałem 10,83 proc i 9,64 proc. Z kolei najmniej nazw, poniżej 3 proc., zarejestrowano na rzecz abonentów mających siedzibę w województwach: warmińsko-mazurskim, podlaskim, lubuskim, świętokrzyskim i opolskim.

Od końca 2012 roku ranking dziesięciu największych krajowych domen najwyższego poziomu państw Unii Europejskiej nie uległ zmianom. Domena .pl w tym zestawianiu zajmuje szóstą pozycję z liczbą ponad 2,5 mln nazw.

– Optymistyczne dane za pierwszy kwartał, w połączeniu z bardzo dobrym wynikiem odnotowanym na koniec trzech kolejnych miesięcy, budują optymizm wokół tegorocznej dynamiki rozwoju rejestru domeny .pl  – mówi Michał Chrzanowski, Dyrektor NASK.

Domeny  .pl raport NASK za II kwartał 2015

 

Chcesz więcej podobnych artykułów?

Najlepsze teksty prosto do Twojej skrzynki!

Zaznaczając poniższe pola potwierdzasz zgodę na wybraną formą kontaktu. Administratorem Państwa danych osobowych jest wydawca czasopisma „Komputer w Firmie” – firma Expert 2000 usługi konsultingowe z siedzibą przy ul. Korkowej 15, 04-502 Warszawa. Oczywiście macie Państwo prawo dostępu i zmiany swoich danych. Dane osobowe podane przez Państwa będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzielili Państwo określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem: redakcja@komputerwfirmie.org

Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili. Aby uzyskać informacje na temat naszych praktyk dotyczących prywatności, odwiedź naszą stronę internetową.Nie obawiaj się - my nie spamujemy!

Pobierz więcej artykułów
Pobierz więcej  redakcja
Pobierz więcej z Analizy

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Zestawy Poly i Microsoft Teams Rooms Studio do pracy hybrydowej

Firma Poly oferuje nowe rozwiązania dla Microsoft Teams Rooms w systemie Windows, współpra…