Home Na czasie Dolby Atmos FlexConnect już w 2024 roku pojawi się w telewizorach TCL

Dolby Atmos FlexConnect już w 2024 roku pojawi się w telewizorach TCL

0
0
91

Dolby Atmos FlexConnect to nowa funkcja, która pozwala na płynne połączenie systemu audio telewizora z zewnętrznymi głośnikami bezprzewodowymi, co ma zapewnić jeszcze pełniejsze i bardziej wciągające wrażenia dźwiękowe Dolby Atmos. Następnie inteligentnie optymalizuje dźwięk dla dowolnego układu pomieszczenia i konfiguracji głośników, przekształcając dowolne miejsce w domu w najlepszą salę kinową.

TCL wprowadzi również linię dodatkowych głośników bezprzewodowych specjalnie zaprojektowanych w celu uzupełnienia nadchodzącej linii telewizorów z Dolby Atmos FlexConnect.

Konsumenci raczej nie powinni być zmuszani do przesuwania mebli, by mogli doświadczać pełniejszego dźwięku. To dźwięk powinien automatycznie dostosować się do zastanych warunkówpowiedział John Couling, wiceprezes ds. rozrywki w Dolby Laboratories. Dolby Atmos FlexConnect to zupełnie nowa kategoria, która oferuje konsumentom swobodę i elastyczność wyboru jeśli chodzi o sposób rozmieszczenia urządzeń, jednocześnie zapewniając wspaniałe, porywające wrażenia Dolby Atmos – wyjaśnił.

Jesteśmy dumni, mając możliwość wykonania znaczącego kroku w kierunku przyszłości dźwięku dzięki naszej najnowszej współpracy z Dolby. Dostarczanie naszym klientom wspaniałych wrażeń jest dla nas najważniejszepowiedział Frédéric Langin, Chief Commercial Officer, TCL Europe. Dzięki Dolby Atmos FlexConnect użytkownicy mają dostęp do dźwięku o wspaniałej jakości bez względu na to, jak rozmieszczą swój sprzęt audio. Nie możemy się już doczekać, żeby zaprezentować światu to zupełnie nowe doświadczenie dźwiękowe w najnowszej, planowanej linii zarówno telewizorów, jak i bezprzewodowych głośników – dodał.

Dowolne miejsce w domu będzie tym najlepszym

Każdy użytkownik chciałby — co oczywiste — uzyskać możliwie jak najlepszą jakość dźwięku, ale często pomieszczenie jest zbyt małe, lub zbyt duże, żeby można było umieścić głośniki w optymalnym miejscu i w odpowiedni sposób. Z kolei inne pomieszczenia mają często unikalny układ, jednak pojawiają się ograniczenia spowodowane, chociażby dostępnością gniazdek elektrycznych. Nie każdy ma jednak ochotę na radykalne zmiany w umeblowaniu w celu poprawy brzmienia.

Tu pojawia się technologia Dolby Atmos FlexConnect, która zapewnia całkowitą swobodę w ustawieniu jednego lub więcej głośników bezprzewodowych, bez żadnych obaw, czy rzeczywiście zostały optymalnie rozmieszczone. Rozwiązanie to można również łatwo dostosować w przyszłości, gdy na rynku pojawi się więcej urządzeń, nie tylko od TCL, co pozwoli na ich łatwe i szybkie łączenie.

FlexConnect inteligentnie łączy każde urządzenie dodatkowe z systemem audio telewizora i po chwili możemy cieszyć się najlepszą jakością dźwięku Dolby Atmos w swoim domu, niezależnie od rodzaju i układu pomieszczenia.

Jak działa Dolby FlexConnect?

 Korzyści z Dolby Atmos FlexConnect obejmują:

Jeszcze bogatsze doświadczenia Dolby Atmos, które przenosi rozrywkę na wyższy poziom, zanurzając widzów w zachwycającym, wielowymiarowym dźwięku. Dzięki Dolby Atmos FlexConnect użytkownicy mogą podłączyć dodatkowe głośniki bezprzewodowe do telewizora obsługującego Dolby Atmos.

Niesamowity dźwięk przy dowolnym rozmieszczeniu głośników – zyskaj elastyczność w umieszczaniu głośników w dowolnym miejscu i jak najlepiej wykorzystaj rozkład pomieszczenia, niezależnie od położenia gniazdek elektrycznych i rozmieszczenie mebli.

Prosta konfiguracja – Konfiguracja jest prosta i szybka, nie wymaga dodatkowego sprzętu ani kabli. Mapowanie akustyczne Dolby wykorzystuje mikrofony w telewizorze do zlokalizowania każdego głośnika bezprzewodowego w pomieszczeniu, automatycznie kalibrując system w celu zapewnienia optymalnej jakości dźwięku.

Dynamiczne równoważenie dźwięku – dźwięk jest inteligentnie rozprowadzany z głośników telewizora do każdego głośnika bezprzewodowego, a następnie dynamicznie optymalizowany w oparciu o możliwości i lokalizację wszystkich dostępnych głośników.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Jak wysłać wrażliwe dane, aby nie wpadły w niepowołane ręce

Technologie zajęły tak istotną rolę w naszym życiu, że korzystamy z nich intuicyjnie, nie …