Home Na czasie Gdańsk i IBM tworzą rekomendacje

Gdańsk i IBM tworzą rekomendacje

0
0
105

""IBM z miastem przeprowadził warsztaty IBM Innovation Discovery, będące zwieńczeniem ponad dwumiesięcznych wspólnych prac Urzędu Miejskiego w Gdańsku i IBM. Podczas warsztatów, konsultanci firmy IBM zagłębili się w sprawy miasta i metropolii, badając jego problemy społeczne, kulturalne i infrastrukturalne.

Obecnie IBM przygotowuje raport podsumowujący wspólne prace, opisujący ekonomiczne mocne strony miasta wraz z rekomendacją, jak osiągnąć cele zrównoważonego rozwoju.

    Głównym założeniem tego projektu jest sprawdzenie, w jaki sposób model Inteligentnego Miasta opracowany przez IBM może pomóc w rozwoju Gdańskiego Obszaru Metropolitalnego w celu stania się miastem z intermodalnym systemem transportu, miastem promującym talenty i zachęcającym mieszkańców do większego angażowania się w projekty społeczne i kulturalne.

     „Kluczowym elementem potrzebnym do rozwiązania codziennych problemów dotykających miasta jest zrozumienie ich złożonej natury. Musimy przestać się skupiać na pojedynczych wyzwaniach, takich jak budowa mostu, drogi czy zainstalowanie systemu badającego natężenie ruchu. Zamiast tego powinniśmy myśleć o mieście, jako sieci połączonych systemów. Dopiero wtedy będziemy mogli stwierdzić, co powinniśmy zrobić, by żyło nam się lepiej” – mówi Anna Sieńko, Dyrektor Generalna IBM Polska.

    • Dzięki doświadczeniom zdobytym w niemal 2000 projektach tego typu, IBM opracował rozwiązania mogące pomóc każdemu miastu stać się inteligentniejszym, niezależnie od jego wielkości. Niektóre miasta zaczynały od zmiany swojego systemu transportowego. Singapur i Brisbane współpracują z firmą IBM w opracowaniu inteligentnych systemów – wykorzystując rozwiązania od narzędzi do analizy predyktywnej aż po karty do pobierania opłat, co ma zmniejszyć korki i poziom zanieczyszczenia powietrza. Nowy Jork i Rio de Janeiro używają narzędzi do analizy danych i bezprzewodowego systemu monitoringu miasta w walce z przestępczością oraz do koordynacji pracy jednostek szybkiego reagowania. W Rotterdamie IBM zaimplementował system lepszego zarządzania zasobami wodnymi, który chroni miasto przed powodziami.

    „Jestem przekonany, że warsztat IBM Innovation Discovery jest wyjątkową inicjatywą. Gdańsk, jako najważniejsze miasto w regionie, rozwija się i staje przed coraz to nowymi wyzwaniami. Mam nadzieję, że rady i pomysły ekspertów firmy IBM pomogą stawić im czoła i ułatwią działania na rzecz rozwoju Gdańska i całej metropolii” – mówi Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska.


     

    Dodaj komentarz

    Przeczytaj również

    Kradzieże haseł i przejmowanie zdalnego pulpitu

    Wykorzystanie zewnętrznych usług zdalnych to najczęstsza stosowana przez hakerów metoda do…