Home Na czasie Integracja cyfrowa dorosłych

Integracja cyfrowa dorosłych

4 min
0
0
44

Celem programu, koordynowanego przez Stowarzyszenie, jest wspieranie cyfrowej integracji dorosłych Polaków m.in. poprzez ukazywanie korzyści płynących z umiejętności poruszania się w Internecie ludziom po pięćdziesiątym roku życia. PCRS to największe jak dotąd w kraju przedsięwzięcie dotyczące edukacji cyfrowej Polaków w wieku 50+,  realizowane od początku 2012 roku przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji oraz SMWI.

Wyjątkowość PCRS polega na pomyśle, by wprowadzeniem osób w wieku 50+ w cyfrowy świat zajmowali się Latarnicy Polski Cyfrowej – wolontariusze, lokalni liderzy, entuzjaści edukacji cyfrowej, ludzie cieszący się zaufaniem w swoich lokalnych społecznościach. W tym roku przeszkolona została grupa 2600 Latarników, którzy swoim działaniem obejmą teren całego kraju.""

  • Na niespełna 13 mln Polaków po 50 roku życia, prawie 10 mln nie korzysta z Sieci. Brak umiejętności korzystania z nowych technologii wywołuje zaś marginalizację, a w konsekwencji cyfrowe wykluczenie. Przy czym wykluczenie to nie wynika z braku dostępności Internetu, lecz w głównej mierze z niewystarczających kompetencji cyfrowych. Inicjatywa Polska Cyfrowa Równych Szans ma to zmienić.

Na mocy podpisanego listu intencyjnego Intel, który zarówno w Polsce jak i na świecie jest zaangażowany w szereg inicjatyw związanych z rozwojem społeczeństwa informacyjnego, będzie wspierał PCRS działaniami w trzech obszarach:

  • Udostępniając treści, które pomagają podnieść kompetencje w zakresie obsługi komputera i wykorzystania usług dostępnych za pomocą Internetu. W ramach współpracy Intel przekazał bezpłatnie Stowarzyszeniu „Miasta w Internecie” oprogramowanie Intel PC Basics, dzięki któremu przyszli użytkownicy komputerów i Internetu będą mogli nauczyć się podstaw korzystania z komputera i Internetu oraz usług cyfrowych
  • Udostępniając szkolenia, które są wykorzystywane na całym świecie do podniesienia kompetencji cyfrowych również wśród pokolenia 50+
  • Promując wykorzystanie technologii cyfrowych np. poprzez dzielenie się dobrymi praktykami podczas konferencji, wywiadów czy spotkań bilateralnych. Intel kieruje te działania zarówno do użytkowników pokolenia 50+ jak i do organizacji pozarządowych i firm sektora informatycznego.

List intencyjny w sprawie współpracy dotyczącej programu „Latarnik” podpisali Krzysztof Głomb, Prezes Stowarzyszenia „Miasta w Internecie” oraz Tomasz Hodakowski, Dyrektor ds. Rozwoju Sektora Edukacyjnego w Intel Technology Poland.

 


 

Chcesz więcej podobnych artykułów?

Najlepsze teksty prosto do Twojej skrzynki!

Zaznaczając poniższe pola potwierdzasz zgodę na wybraną formą kontaktu. Administratorem Państwa danych osobowych jest wydawca czasopisma „Komputer w Firmie” – firma Expert 2000 usługi konsultingowe z siedzibą przy ul. Korkowej 15, 04-502 Warszawa. Oczywiście macie Państwo prawo dostępu i zmiany swoich danych. Dane osobowe podane przez Państwa będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzielili Państwo określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem: redakcja@komputerwfirmie.org

Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili. Aby uzyskać informacje na temat naszych praktyk dotyczących prywatności, odwiedź naszą stronę internetową.Nie obawiaj się - my nie spamujemy!

Pobierz więcej artykułów
Pobierz więcej  redakcja
Pobierz więcej z Na czasie

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Zestawy Poly i Microsoft Teams Rooms Studio do pracy hybrydowej

Firma Poly oferuje nowe rozwiązania dla Microsoft Teams Rooms w systemie Windows, współpra…