Home Na czasie Komórka, której nie można podsłuchać

Komórka, której nie można podsłuchać

0
0
115

 

„Nasza firma  od lat specjalizuje sie w rozwiązaniach służących kryptograficznej ochronie komunikacji. A potrzeba poufności przekazu jest jedną z najbardziej oczekiwanych usług w sieciach mobilnych. Nikt przecież nie lubi być podsłuchiwany. Stąd nasz pomysł na taki telefon.  Wreszcie na  światowym rynku nie ma zadowalającego tego typu rozwiązania dla biznesu. Przez zadawalające uważam: odpowiedni poziom zabezpieczeń, szybkość działania, wygodę użytkowania. Xaos Gamma wychodzi naprzeciw wszystkim tym oczekiwaniom” – opowiada Jan Jakub Szczyrek z Zarządu TechLab 2000.

Telefon na szyfr

Podkreśla on, że Xaos Gamma to nowoczesny, szyfrujący telefon komórkowy. Wyróżnia się zaawansowaną, ale rekordowo szybko działającą kryptografią przy zachowaniu bardzo dobrej jakości głosu. Aparat kierowany jest w pierwszej kolejności do ludzi biznesu, prawników, adwokatów, sędziów, lekarzy i innych środowisk, gdzie poufność informacji ma kluczowe znaczenie w pracy.  

„Produkt ma właśnie swoją premierę w polskiej sieci Orange. W pierwszej kolejności jest on kierowany do klientów korporacyjnych (większe przedsiębiorstwa, organizacje, itp). Planujemy również dotrzeć do prawników, ubezpieczycieli oraz banków. Można powiedzieć, że jesteśmy w fazie budowania świadomości takiego produktu oraz potrzeby poufności przekazu” – wyjaśnia strategię firmy Jan Jakub Szczyrek.

Szacuje on, że w tym roku jego firma sprzeda około 5 tys. sztuk tego telefonu. Jednak plany TechLab 2000 są znacznie ambitniejsze i dlatego w tym roku wystawiała się na kongresie GSMA w Barcelonie.

„Nabywców naszych produktów, w szczególności najsilniej obecnie promowanego aparatu szyfrującego Xaos Gamma, szukamy zarówno w Polsce, jak i za granicą. Właśnie jesteśmy po światowej premierze produktu na Mobile World Congress w Barcelonie. Rozmawiamy zarówno z dystrybutorami poza granicami naszego kraju, jak i z potencjalnymi partnerami technologicznymi. Chciałbym podkreślić fakt, że nasz produkt nie ma porównywalnej technologicznie konkurencji w segmencie rozwiązań biznesowych” – mówi Jan Jakub Szczyrek.  

Polski wynalazek

Podkreśla on, że projekt został w całości opracowany przez polskich inżynierów i jest produkowany w Polsce. TechLab 200 jest  firmą R&D, działającą na rynku kryptografii stosowanej do ochrony komunikacji. Jej działalność obejmuje projektowanie i produkcję urządzeń elektronicznych kierowanych zarówno na rynek specjalny (administracja publiczna, wojsko), jak i powszechny.

„W Barcelonie wystawialiśmy się po raz pierwszy w naszej historii. Wystartowaliśmy jednak od razu z wysokiego pułapu oferując rozwiązanie o charakterze kluczowym. Mimo, że TechLab ma w swoim portfolio cały system łączności niejawnej, właśnie z telefonią mobilną wiążemy największe nadzieje” – podkreśla Jan Jakub Szczyrek.

Dotykowy Samsung


Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Twój e-PIT bez przysługujących Ci ulg? Zadbaj o swój interes i obniż podatek. Kto prześpi – straci.

Koniec miesiąca zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim – ostateczny termin na złożenie …