Home Na czasie Kyndryl przedstawia prognozy technologiczne na rok 2024

Kyndryl przedstawia prognozy technologiczne na rok 2024

0
0
84

Kyndryl, dostawca usług w zakresie infrastruktury IT, obchodzi drugą rocznicę działalności jako niezależna spółka giełdowa. Świętując ten kamień milowy firma potwierdza swoje zaangażowanie we wspieranie organizacji, klientów i partnerów biznesowych w Polsce, którzy dążą do modernizacji, transformacji i skalowania swojego biznesu przy jednoczesnym nastawieniu na budowę zrównoważonych i konkurencyjnych organizacji.

W dzisiejszym dynamicznym i szybko zmieniającym się krajobrazie technologicznym organizacje aktywnie poszukują innowacyjnych sposobów na rozwój, zdobycie strategicznej przewagi i ekspansję biznesową. Dostosowanie się do zmieniających się wymagań rynku i postępu IT stało się podstawowym wymogiem przetrwania, trwałego sukcesu i rozwoju w wysoce konkurencyjnym środowisku.

Obecnie Kyndryl wspiera tysiące klientów na całym świecie, w tym w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce (region EMEA), oferując usługi i doradztwo w celu unowocześnienia i transformacji różnych branż, przyczyniając się do ogólnego wzrostu gospodarczego.

Klient wewnętrzny

Jako klient wewnętrzny (z ang. Customer Zero) Kyndryl rozpoczął swoją podróż na drodze do transformacji w 2021 roku, kiedy stał się niezależną marką zatrudniającą około 90 000 pracowników w 60 krajach. W ciągu mniej, niż dwóch lat firma zredukowała liczbę używanych aplikacji z 1800 zlokalizowanych w ponad 50 centrach danych do kilkuset w całości przeniesionych do chmury. Co więcej, ponad 100 systemów finansowych organizacji zostało skonsolidowanych na jednej platformie. To wynik, który przedsiębiorstwa tej wielkości z reguły osiągają w przedziale 5-10 lat. W rezultacie firma przewiduje, że jej transformacja cyfrowa oraz związany z nią wzrost produktywności i wydajności pozwoli zmniejszyć koszty operacyjne i zaoszczędzić między 200 a 300 milionów dolarów rocznie.

Prognozy dla innowacji

Wraz z rozwojem technologii i coraz większą złożonością problemów biznesowych, specjaliści IT staną w nadchodzącym roku przed nowymi wyzwaniami. Niektóre zmiany będą napędzać innowacje, podczas gdy inne wywołają żywe debaty, jak na przykład ta dotycząca generatywnej sztucznej inteligencji. Jeszcze inne, takie jak cyber zagrożenia, zmuszą firmy do aktywnych działań na rzecz łagodzenia ryzyka i stawiania czoła cyfrowym przestępcom.

Liderzy Kyndryl współpracują z firmami na całym świecie pomagając im w realizacji najpilniejszych celów biznesowych w nowoczesny sposób. Oto niektóre z najbardziej wpływowych trendów, które będą miały wpływ na podejmowanie decyzji IT w 2024 roku i w kolejnych latach.

  • Wdrożenie FinOps: Przedsiębiorstwa będą coraz częściej wdrażać FinOps, aby efektywnie zarządzać inwestycjami w chmurę w środowiskach hybrydowych i wielochmurowych. Umożliwi to lepszą kontrolę nad kosztami oraz pełniejszą współpracę między zespołami finansowymi, technicznymi i biznesowymi.
  • Wpływ generatywnej sztucznej inteligencji na bezpieczeństwo: Rozwój Gen AI przyniesie zarówno wyzwania, jak i możliwości w obszarze cyberbezpieczeństwa. Zespoły IT w firmach będą musiały zwrócić baczniejszą uwagę na zarządzanie tożsamością i dostępem do informacji, a także poddać ponownej ocenie tradycyjne modele bezpieczeństwa przy jednoczesnej automatyzacji powtarzalnych zadań i zwiększeniu produktywności.

Koncentracja na zarządzaniu danymi: Wysokiej jakości sztuczna inteligencja zależy od wysokiej jakości danych. Przedsiębiorstwa będą poszukiwać partnerstw i nowoczesnych platform danych, aby zintegrować generatywną sztuczną inteligencję z różnymi źródłami danych

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Najwięcej nowych aut kupują programiści

Przedsiębiorcy, którzy zamawiają najwięcej nowych aut trudnią się programowaniem, doradztw…