Home Praca zdalna Lokalizator znajdzie wszystko

Lokalizator znajdzie wszystko

0
0
132

 

BLOW wprowadził na polski rynek  lokalizatory – urządzenia do lokalizacji osób, zwierząt i pojazdów. Urządzenie wielkości pilota do garażu, wyposażone w odbiornik GPS i moduł komunikacji GSM, pozwala w każdej chwili określić pozycję użytkownika. W ofercie dostępne są dwa modele: BLOW CCTR-612 oraz BLOW CCTR-620.

""Urządzenie pozwala zdefiniować do pięciu telefonów alarmowych, na które wysyłana jest komunikacja w sytuacji  kryzysowej. W razie wypadku właściciel lokalizatora może wcisnąć przycisk SOS, co spowoduje wysłanie wiadomości tekstowej o niebezpieczeństwie na maksymalnie 3 wcześniej zdefiniowane numery telefonów, a następnie podjęta zostanie cykliczna próba dodzwonienia się na pozostałe dwa zdefiniowane telefony alarmowe.

Lokalizator pełni też funkcję prostego telefonu komórkowego, umożliwiającego połączenie się z dwoma zdefiniowanymi uprzednio numerami komórkowymi poprzez wciśnięcie przycisków obudowy.   

W przypadku zgubienia się osoby lub zwierzęcia, która nie jest w stanie samodzielnie wezwać pomocy, można ze zdefiniowanego uprzednio telefonu wysłać żądanie podania pozycji w postaci koordynatów i linku akceptowanego przez cyfrowe mapy, np. Google Maps.

Możliwe jest śledzenie ruchu zaginionego poprzez otrzymywanie kolejnych komunikatów w zdefiniowanych interwałach czasowych. Pomocna w odnalezieniu osoby z lokalizatorem może być także funkcja odsłuchu otoczenia przez mikrofon z urządzenia.

Do monitoringu pojazdów, rowerów czy łodzi z pewnością przydatne będą funkcje alarmu po wykryciu ruchu urządzenia. W przypadku wykrycia ruchu przez lokalizator lub po przekroczeniu przez niego zdefiniowanej strefy, urządzenie wyśle alarmowy SMS. Istnieje też możliwość zdefiniowania maksymalnej prędkości, z jaką może poruszać się urządzenie, po przekroczeniu, której zostanie wysłany komunikat alarmowy. Urządzenie może wysyłać komunikaty w formie wiadomości tekstowych lub dane za pomocą GPRS.

Lokalizatory  BLOW dostępne są w sprzedaży odpowiednio w cenie:

  • BLOW CCTR-612 – 686 zł
  • BLOW CCTR-620 – 444 zł

Urządzenia objęte są 2 letnią gwarancją.


 

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Czy sztuczna inteligencja wyleczy branżę medyczną?

Sektor medyczny boryka się obecnie z wieloma problemami i nie zapowiada się, aby w najbliż…