Home Na czasie Mobilność jest celem

Mobilność jest celem

0
0
67

Wizja mobilna

Technologie wprowadzane obecnie na rynek konsumencki i firmowy zdecydowanie zmierzają do dalszego postępu w dziedzinie urządzeń mobilnych. Właśnie mobilność korelowana powszechnym dostępem do Internetu jest celem, dla którego Intel wprowadza najnowsze procesory i chipsety. Wg prezesa Otelliniego świat będzie zmierzał do coraz mniejszych i bardziej uniwersalnych komputerów mobilnych, które swoje funkcjonalności opierają na niezawodnej technologii oraz dostępie do sieci.

W celu osiągnięcia najwyższej sprawności już w czerwcu Intel wprowadzi technologię Centrino 2, która będzie platformą oferująca właśnie zintegrowane opcje dostępu do Wi-Fi ora WiMax.

Netbooki – urządzenia przyszłości

Małe, poręczne i niedrogie – takie mają być w bliskiej przyszłości komputery zbudowane na procesorach Intel Atom. Stały dostęp do Internetu zapewni użytkownikowi nowe możliwości oraz komunikację. W trakcie prezentacji pokazano prototyp urządzenia, które przy pomocy unikalnego oprogramowania komunikuje się z użytkownikiem i automatycznie tłumaczy opisy na filmowanym pudełku. Jako przykład posłużyło opakowanie z zestawem klocków Lego. Po skierowaniu na pudełko obiektywu (urządzenie wielkości biznesowego telefonu) program pokazuje  widok złożonego już z klocków zestawu.

Obok wizualizacji 3D pojawiają się aktywne klawisze służące do uaktywniania innych wizualizacji, instrukcji oraz wersji zabawki. W czasie rzeczywistym widzieliśmy dwie rzeczywistości: zamknięte pudełko z zestawem klocków oraz obraz tego pudełka na telebimie z zabawką „wyjętą” ze środka i już złożoną.

Przyszłość to komunikacja

W czasie dzisiejszej prezentacji super realistyczny rendering 3D połączony z  wysoką jakością obrazu i dźwięku był efektem technologii modelowania komputerowego. Sama technologia Centrino 2 to procesor  oraz inne komponenty mniejsze o około 40 procent, co daje w efekcie końcowym większą wydajność a w konsekwencji możliwość nieskrępowanego przemieszczania się z urządzeniami. Jeżeli do tego dodamy oczekiwaną zwiększoną wydajność baterii to możemy oczekiwać, że tak zdefiniowana suma elementów da w końcu tak oczekiwane pełne wykorzystanie mobilności.

Ostatnim wielkim celem technologii Intela jest nieskrępowane korzystanie Internetu w każdych warunkach i pod każdą szerokością geograficzną.

Reasumując CEO Intel Corporation Paul Otellini podkreślił, że firma zmierza do wdrożenia technologii w urządzeniach gwarantujących jednocześnie – mobilność, poręczność oraz stałą komunikację przez Internet.


Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Kyndryl przedstawia prognozy technologiczne na rok 2024

Kyndryl, dostawca usług w zakresie infrastruktury IT, obchodzi drugą rocznicę działalności…