Home Maszyneria Najlepszy procesor do kryptografii

Najlepszy procesor do kryptografii

6 min
0
0
168

,p>Zabezpieczenia zastosowane w procesorze VIA Nano powodują, że dane użytkownika są przetwarzane wydajniej i bezpieczniej. Układy znajdujące się bezpośrednio w procesorze, są bardziej odporne w porównaniu do bardziej narażonych rozwiązań programowych, wykorzystujących system operacyjny i pamięć.

Szybszy niż konkurencja, dużo szybszy…

Pomiar wydajności procesora VIA Nano 1.3GHz za pomocą najnowszej wersji programu diagnostycznego SiSoftware Sandra 2009 wykazał, że procesor VIA Nano wykonuje obliczenia kryptograficzne z przepustowością 765MB/s, czyli o ponad 93% szybciej niż procesor Intel Core 2 Quad QX9770 3.2GHz, wykorzystując przy tym zaledwie 5% energii zużywanej przez konkurencyjny produkt.

“Szybkie, energooszczędne i bezpieczne szyfrowanie danych szybko staje się ważną potrzebą użytkowników przenośnych komputerów PC" – powiedział Richard Brown, wiceprezes ds. marketingu w VIA Technologies.

„Ochrona danych oraz obawy przed kradzieżą tożsamości, poprzez zagubione lub skradzione urządzenia, to problemy, których skala narasta z uwagi na rozwój rynku komputerów mobilnych. Są to jednocześnie obszary, w których procesor VIA Nano może istotnie pomóc chronić dane użytkowników.”

Dodatkowe funkcje procesora

VIA PadLock Security Engine jest całkowicie zintegrowany z procesorem VIA Nano i zabezpiecza operacje programowe poprzez dodatkowe funkcje procesora. Funkcje te stanowią narzędzie dla programistów, umożliwiające zabezpieczenie danych przed odczytem przez niepowołanych użytkowników (szyfrowanie), co dodatkowo pomaga zapobiegać atakom hakerów i wirusów.

„Kryptografia stała się ważnym elementem naszej cyfrowej codzienności: szyfrowanie pozwala bezpiecznie przeprowadzać transakcje w Internecie, poświadczać programy i usługi, chronić dane i nie tylko; szybkość wykonywania operacji kryptograficznych (szyfrowanie, deszyfrowanie, sumy kontrolne, podpisy) jest zatem bardzo ważna" – powiedział C. Adrian Silasi, Dyrektor ds. Technicznych w SiSoftware.

VIA Nano to pierwszy 64-bitowy, superskalarny procesor x86 firmy VIA, zaprojektowany z myślą o odrodzeniu rynku tradycyjnych, stacjonarnych komputerów PC i notebooków. Procesor zapewnia zoptymalizowaną wydajność i bezpieczeństwo nawet w najbardziej wymagających aplikacjach obliczeniowych, rozrywkowych i sieciowych.

Rodzina procesorów VIA Nano powstaje w oparciu o 65-nanometrowy proces produkcyjny, co zapewnia większą oszczędność energii i mniejsze wydzielanie ciepła, dzięki kompaktowej obudowie nanoBGA2 (21mm x 21mm). Procesor w stanie spoczynku pobiera zaledwie 100mW (0.1W), dzięki czemu doskonale sprawdza się w wydajnych, ekologicznych i cichych komputerach PC, cienkich i lekkich notebookach oraz mini-notebookach.

Utworzona w 1995 roku firma SiSoftware jest jednym z wiodących dostawców oprogramowania analitycznego, diagnostycznego i porównawczego dla komputerów. SiSoftware jest liderem w dziedzinie technologii porównawczych i jednym z pierwszych dostawców oprogramowania tego typu, wykorzystującego najnowsze technologie, takie jak wielordzeniowość, GPGPU, AMD64/EM64T/x64, IA64, NUMA, SMT (Hyper-Threading), SMP (multi-threading), AVX, FMA, SSE4.2, SSE4.1, SSE4A, SSSE3, SSE3, SSE2, SSE, MMX, Java i .NET.


Pobierz więcej artykułów
Pobierz więcej  redakcja
Pobierz więcej z Maszyneria

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Gemius: Paczkomat® InPost nr 1 dostaw e-commerce w Polsce

Zgodnie z raportem firmy Gemius „E-commerce w Polsce w roku 2022” Paczkomat® InPost umocni…