Home Na czasie Najnowsze osiągnięcia TCL: przełomowe technologie i potężny wzrost w 2023 roku

Najnowsze osiągnięcia TCL: przełomowe technologie i potężny wzrost w 2023 roku

0
0
84

Firma TCL zorganizowała premierę online flagowego produktu, prezentując również imponujące wyniki marki w 2023 roku. Wśród ekscytujących nowości pojawiła się zupełnie nowa linia telewizorów z dużymi ekranami, kolejne informacje o przełomowej, zastrzeżonej technologii Mini LED, a także premierowy pokaz Dolby Atmos® FlexConnect oraz ulepszone rozwiązania technologiczne dla inteligentnego domu.

 Imponujący początek 2023 roku

TCL ujawniło doskonałe wyniki i przełomowe osiągnięcia firmy, które miały miejsce w 2023 roku. To wszystko dzięki zaangażowaniu marki w rozwój nowych technologii, innowacyjnych projektów nowych produktów, a także zobowiązań w zakresie zrównoważonego rozwoju oraz współpracy ze światem sportu, która odbiła się szerokim echem na świecie.

TCL zajmuje czołowe miejsca w rankingach telewizorów, stanowiąc TOP 1 na świecie wśród producentów telewizorów 98-calowych[1] i TOP 1 Google TV wśród producentów telewizorów na świecie, jednocześnie nadal wykazując imponujący wzrost w pierwszej połowie 2023 roku. Sprzedaż telewizorów LED TCL QD-Mini wzrosła o 114,5%[2], a gama QLED TCL nadal zdobywa publiczność na całym świecie ze wzrostem sprzedaży o 69,9%[3]. Potwierdzając zaangażowanie TCL w dostarczanie ekranów o najwyższej jakości, dostawy z kolekcji XL również wzrosły o 67,8%. Warto zauważyć, że nie tylko telewizory TCL odnotowują znaczący wzrost. Dzięki dedykowanym inwestycjom w badania i rozwój, technologia AC firmy TCL jest liderem w branży, z 13 milionami sprzedanych urządzeń AC tylko w ubiegłym roku.

Innowacyjność produktów TCL robi wrażenie nie tylko na klientach. Eksperci branżowi przyznali TCL liczne wyróżnienia, w tym CES Innovation Award, MWC Global Mobile Award, Red Dot Design Award i trzy nagrody Expert Imaging and Sound Association (EISA), w tym za najnowszy telewizor LED EISA HOME THEATRE MINI 2023-2024, co świadczy o zaangażowaniu TCL w przesuwanie granic technologii wyświetlania.

TCL zobowiązał się również do zrównoważonego rozwoju poprzez uruchomienie Carbon Neutrality Whitepaper, dzięki czemu zamierza osiągnąć neutralność węglową do 2050 roku.

Nowa definicja kina domowego klasy premium

Firma TCL ogłosiła wprowadzenie na rynek swojego najnowszego, flagowego telewizora, 98-calowego TCL QD-Mini LED 4K TV X955 – wyposażonego w ponad 5000 pełnych stref lokalnego wygaszania i 5000 nitów szczytowej jasności. Osiągnięcie to było możliwe do realizacji dzięki przełomowym rozwiązaniom TCL w zakresie technologii Mini LED, które zapewniają wzrost jasności o 27,5%, wzrost kątów widzenia o 33% i wzrost precyzji sterowania oświetleniem aż o 210%.

Model C955

Firma TCL zaprezentowała również kolejny model uzupełniający kolekcję 98-calowych telewizorów XL – model QD-Mini LED TV C955 z ponad 2000 lokalnymi strefami wygaszania i szczytową jasnością 2000 nitów, oraz nowe telewizory QD-Mini LED TV C755 (C805 w Europie) i model 4K UHD TV P745.

Dowolne miejsce stanie się najlepszym dzięki Dolby Atmos FlexConnect

TCL po raz pierwszy w nadchodzącej linii telewizorów w 2024 roku zastosuje Dolby Atmos FlexConnect – to najnowsza innowacja firmy Dolby w dziedzinie rozwoju dźwięku. Dolby Atmos FlexConnect to nowa funkcja, która płynnie łączy system audio telewizora z dodatkowymi głośnikami bezprzewodowymi, aby zapewnić jeszcze bogatsze i bardziej wciągające wrażenia dźwiękowe Dolby Atmos.

Następnie inteligentnie optymalizuje dźwięk, niezależnie od rodzaju pomieszczenia i ustawienia głośników, oferując swobodę umieszczenia jednego lub więcej głośników bezprzewodowych w dowolnym miejscu. Po skalibrowaniu system łączy każde urządzenie dodatkowe z głośnikami telewizora, aby zaoferować najlepszą jakość dźwięku i zapewnić wspaniałe wrażenia dźwiękowe Dolby Atmos w każdym wnętrzu.

Zdrowe i inspirujące wnętrza Twojego domu

Ponieważ pojęcie idealnego domu nie sprowadza się jedynie do wysokiej klasy rozrywki, TCL angażuje się również w rozwój innowacji w dziedzinie klimatyzacji, stale ulepszając serię klimatyzatorów FreshIN i GentleCool, a także wprowadzając w tym roku pierwszą na świecie klimatyzację FreshIN + 2.0. Firma TCL pracuje również nad rozwojem technologii chłodniczych w swoich lodówkach oraz nad jeszcze bardziej energooszczędnymi urządzeniami AGD.

Ciesz się nową jakością ekranu dzięki TCL NXTPAPER

 TCL wierzy, że wielkość zaczyna się w domu i sięga znacznie dalej. Od teraz wielokrotnie nagradzana technologia NXTPAPER jest dostępna w smartfonach TCL 40 NXTPAPER i TCL 40 NXTPAPER 5G. Oba smartfony zapewniają najwyższy, potwierdzony certyfikatem TÜV poziom ochrony wzroku pod względem poziomu emisji szkodliwego niebieskiego światła. Co więcej, zintegrowany czujnik automatycznie dostosowuje jasność ekranu i jego temperaturę barwową. W wyświetlaczu zastosowano specjalną, matową strukturę przypominającą w dotyku papier, co niemal zupełnie wyeliminowało jakiekolwiek refleksy. Specjalnie zaprojektowany interfejs użytkownika NXTPAPER zapewnia elastyczność wyboru między wersją pełnokolorową lub wersją biało-czarną, zgodnie z osobistymi preferencjami. Niezwykła technologia NXTPAPER, dotąd obecna w wybranych tabletach i laptopach, właśnie pojawiła się w smartfonach z systemem Android, które możesz mieć codziennie w swojej kieszeni.

Rozszerzona rzeczywistość wchodzi na wyższy poziom

Nieustanne dążenie firmy TCL również do opracowywania innowacji w zakresie rzeczywistości rozszerzonej (AR) osiąga właśnie wyższy poziom dzięki ulepszonej wersji produktu TCL RayNeo X2, czyli pierwszych na świecie okularów AR z dwusoczewkową, pełnokolorową technologią Micro-LED.

Po spektakularnym debiucie podczas CES 2023, okulary AR pozwalają teraz na jeszcze bardziej przyjazne dla użytkownika połączenie świata rzeczywistego z cyfrowym. Dzięki ulepszeniu wyświetlacza zapewniającemu jasność na poziomie ponad 1000 nitów i filtrom, które blokują silne światło, użytkownicy mogą cieszyć się żywymi obrazami AR nawet w bezpośrednim świetle słonecznym. Udoskonalone oprogramowanie wprowadza funkcje takie jak nawigacja głosowa w pobliżu w celu, inteligentnego wyszukiwania miejsc docelowych, a także śledzenie twarzy w czasie rzeczywistym. Dyskretny pierścień RayNeo Ring ułatwia intuicyjną nawigację, zmniejszając potrzebę ciągłego dotykania skroni. Dzięki wyściełanej nakładce na nos i lepszemu wyważeniu okularów, długotrwałe noszenie jest komfortowe. TCL z radością ogłasza, że RayNeo X2 wkrótce będą dostępne w sprzedaży – najpierw premierowo w Chinach, a potem na innych rynkach.

[1] OMDIA 2022

[2] TCL, 2022-2023

[3] TCL, 2022-2023

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Asus ExpertBook B9403 – laptop dla profesjonalistów ceniących styl i wydajność

Asus ExpertBook B9403 to laptop, który wyznacza nowe standardy elegancji, wydajności i mob…