Home Chmura New Cloud Edge – SD-WAN i cyberbezpieczeństwo

New Cloud Edge – SD-WAN i cyberbezpieczeństwo

0
0
143

Sieć rozległa (WAN) przechodzi radyklaną transformację. Dziś przedsiębiorstwa przechowują swoje aplikacje w środowisku multicloud, łączącym chmurę publiczną, prywatną i oprogramowanie w modelu SaaS. Zmienił się również sposób, w jaki pracujemy. Obowiązki zawodowe wykonujemy nie tylko z biura, ale również kawiarni czy lotniska. Obecnie firmy polegają na sieci, która zapewnia użytkownikom dostęp do krytycznych z perspektywy biznesu aplikacji. Efektem tego jest Cloud Edge – nowe połączenie rozwiązań sieciowych i cyberbezpieczeństwa.

Do tej pory, rozwiązania SD-WAN wymuszały na użytkownikach wybór pomiędzy komfortem korzystania z aplikacji a bezpieczeństwem. Rozwijając portfolio usług SD-WAN, Cisco pomaga biznesowi odnaleźć się w realiach rozproszonych zasobów (Cloud Edge). Cisco SD-WAN pozwala działom IT usprawnić działanie aplikacji, zwiększając produktywność użytkowników dzięki wyjątkowej prostocie i skalowalności. Teraz najlepsze w swojej klasie systemy cyberbezpieczeństwa mogą zostać wdrożone wszędzie tam gdzie są potrzebne, od infrastruktury w siedzibie organizacji po chmurę.

„Rozwój technologii i rozproszone zasoby Cloud Edge gwałtownie zmieniają architekturę sieci i rozwiązań z zakresu cyberbezpieczeństwa. Dziś każde urządzenie składające się na sieć rozległą musi definiowane programowo i odpowiednio zabezpieczone” – mówi Scott Harrell, senior vice president i general manager działu Enterprise Networking w Cisco. „SD-WAN firmy Cisco pozwala klientom zapewnić najwyższy poziom przepustowości sieci i cyberbezpieczeństwa. Dzięki temu wprowadzamy klientów do świata nowego biznesu, w którym mogą uwolnić moc która drzemie w chmurze – szybciej i redukując ryzyko.”

Cisco SD-WAN: Proste, bezpieczne, skalowalne

Cisco SD-WAN powstało, aby zaadresować najbardziej palące problemy z jakimi zmagają się działy IT. Rozwiązanie jest na tyle elastyczne, że pozwala stawić czoła również przyszłym wyzwaniom. Nowe funkcjonalności SD-WAN obejmują:

  • Połączenie rozwiązań z zakresu cyberbezpieczeństwa z SD-WAN: Zarówno rozwiązania monitorujące działanie aplikacji biznesowych (ang. application-aware enterprise firewall), jak i systemy służące do wykrywania i zapobiegania włamaniom czy filtrowania adresów URL są obecnie elementem urządzeń Cisco SD-WAN. Użytkownik może zarządzać nimi za pomocą jednego panelu. Ponadto Cisco SD-WAN korzysta z informacji dotyczących cyberzagrożeń pochodzących z Talos, najlepszego na rynku zespołu ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa.

 

  • Uproszczenie wdrożenia rozwiązań bezpieczeństwa chmury: Dzięki integracji Cisco SD-WAN z Cisco Umbrella, przekierowanie zainicjowane przez cyberprzestępców może zostać zablokowane zanim połączenie zostanie nawiązane.

 

  • Doświadczenie aplikacyjne: Cisco nawiązało współpracę z Microsoft, aby poprawić doświadczenia użytkowników pakietu Office 365. W przeciwieństwie do rozwiązań innych dostawców, Cisco SD-WAN monitoruje w czasie rzeczywistym wszystkie możliwe kanały dostępu do chmury Microsoft. Dzięki analizie adresów URL Microsoft Office, Cisco jest także w stanie określić położenie najbliższej chmury, czego efektem jest nawet 40% wzrost wydajności.

 

  • Otwarte i programowalne: Dzięki otwartym interfejsom programowania aplikacji, Cisco SD-WAN umożliwia pratnerom i dostawcom stworzenie wyjątkowych, nowych usług. Aby pomóc deweloperom i inżynierom sieci w pracy nad innowacjami, Cisco DevNet przygotowało nowe warsztaty dotyczące SD-WAN oraz przewidziało możliwość wydzielenia części systemu informatycznego.

 

  • Nowa infrastruktura SD-WAN: Największe na świecie portfolio rozwiązań z zakresu SD-WAN, jest wspierane przez Viptelę i Meraki (będące częścią Cisco). Cisco zapewnia jeszcze więcej możliwości swoim klientom dzięki dwóm nowym routerom ISR (ang. Integrated Services Routers) 1111X-8P oraz 4461, zaprojektowanym, aby spełniać potrzeby zarówno małych, jak i dużych oddziałów firm.

 

  • Usługa szybkiego uruchomienia: Cisco pomaga klientom przyśpieszyć wdrożenie SD-WAN i zmniejszyć ryzyko niepowodzenia dzięki nowej usłudze SD-WAN Quick Start. W stałej cenie, klienci mają możliwość zdalnej implementacji oraz otrzymują dostęp do transferu wiedzy co ma szansę zwiększyć efektywność prowadzonych projektów.

 

  • Prosty zakup i zarządzanie: Cisco uprościło sposób wykorzystania i zarządzania nowymi rozwiązaniami. Zarówno produkty związane z siecią jak i bezpieczeństwem mogą zostać zakupione w ramach jednego modelu licencyjnego i zarządzane poprzez pojedynczy interface.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Tanieje leasing nowych samochodów.

Eksperci Carsmile, platformy za pośrednictwem której można kupić, wyleasingować lub wynają…