Home Na czasie Intel: 64-bitowe procesory Atom dla LTE nowej generacji

Intel: 64-bitowe procesory Atom dla LTE nowej generacji

0
0
173

James zaprezentowała dwa procesory Intel Atom oraz platformę LTE-Advanced i ogłosiła wieloletnie umowy z firmami Lenovo, Asus i Foxconn, mające zwiększyć dostępność urządzeń mobilnych wykorzystujących produkty Intela. Nawiązując do boomu na urządzenia mobilne i rozwoju Internetu rzeczy, podkreśliła, jak Intel przeprojektowuje infrastrukturę sieciową, by obniżyć koszty i ułatwić usługodawcom oferowanie klientom lepszej jakości i nowych usług przez wydobycie wartości biznesowej z ogromnej ilości danych.

Nowe procesory Intel Atom i platforma łączności LTE-Advanced

Intel przedstawił procesor Intel Atom Z3480 2,13 GHz („Merrifield”), który oferuje idealne połączenie szybkiej, inteligentnej wydajności i długiego czasu pracy na baterii w smartfonach i tabletach z systemem Android. Gotowy na 64 bity układ System on Chip oferuje najlepszą w swojej klasie wydajność obliczeniową, a także znacząco przewyższa konkurencję w zastosowaniach wymagających dużej mocy obliczeniowej, w aplikacjach internetowych i prostej edycji multimediów¹. Merrifield zapewnia również najlepszy w swojej klasie czas pracy na baterii².

  • Nowy procesor oparty na 22-nm mikroarchitekturze Intel Silvermont wyposażony jest również w układ graficzny PowerVR* Series 6, opracowany przez Imagination Technologies* i został zaprojektowany do łatwego połączenia z platformą Intel® XMM™ 7160 LTE. Merrifield jest pierwszym układem SoC Intel Atom z nowym rozwiązaniem Intel® Integrated Sensor, które efektywnie zarządza danymi z czujników, by aplikacje działały inteligentnie i kontekstowo, nawet gdy urządzenie ma niski poziom baterii. Intel spodziewa się, że oparte na układzie Merrifield urządzenia od wielu producentów OEM pojawią się na rynku na początku drugiego kwartału tego roku.
  • Intel zapewnił też 64-bitowe jądra do różnych systemów operacyjnych, więc klienci, którzy wybiorą układ Intel Atom, mają gotowe fundamenty umożliwiające korzystanie z przetwarzania 64-bitowego wraz z rozwojem systemu operacyjnego i aplikacji.
  • Intel ujawnił ponadto nowe szczegóły dotyczące 64-bitowego procesora Intel Atom nowej generacji o nazwie kodowej „Moorefield”, przeznaczonego do urządzeń, które pojawią się w drugiej połowie roku. Opierając się na zestawie funkcji układów Merrifield, Moorefield oferuje dwa dodatkowe rdzenie, dające w sumie wydajność obliczeniową do 2,3 GHz, ulepszony GPU i obsługę szybszej pamięci. Moorefield jest zoptymalizowany pod kątem przedstawionej dziś platformy LTE Intel® XMM™ 7260.
  • Intel XMM 7260 zapewnia konkurencyjne możliwości LTE-Advanced, w tym agregację pasm (obsługa 23 kombinacji CA w jednym układzie), szybkości z kategorii 6 i obsługę TDD LTE i TD-SCDMA, co rozszerza rynek odbiorców. Na Mobile World Congress Intel demonstruje platformę 7260, osiągającą szczytowe wartości transmisji danych dla LTE-Advanced kategorii 6, a więc 300 Mb/s (downlink) i 50 Mb/s (uplink) jednocześnie z technologią agregacji pasm. 7260 opiera się na atrakcyjnej platformie Intel® XMM™ 7160 wprowadzonej w 2013 roku.

Zabezpieczanie urządzeń mobilnych i zwiększanie dostępności aplikacji

James ujawniła również funkcje bezpłatnego, w pełni funkcjonalnego produktu McAfee Mobile Security, dostępnego już dla urządzeń z systemem Android. Pakiet obejmuje ulepszone funkcje ochrony i, po raz pierwszy, odblokowuje rozszerzenia zabezpieczeń w urządzeniach z układami Intela, co czyni go najbardziej kompleksowym, darmowym rozwiązaniem mobilnym dla użytkowników indywidualnych. Bezpłatny McAfee Mobile Security zawiera funkcje antywirusowe, ochronę aplikacji, ochronę przed zagrożeniami z Internetu i filtr połączeń głosowych/SMS, a także zabezpieczenie przed kradzieżą i sporządzanie kopii zapasowej kontaktów.

  • Dążąc do przyspieszenia rozwoju i dostępności aplikacji dla urządzeń z układami Intela, James ogłosiła Intel® Integrated Native Developer Experience (Intel INDE) – wersję beta pakietu zarówno dla urządzeń z systemem Android*, jak i Microsoft Windows*. Intel wprowadził również Intel® System Studio 2014 do projektowania systemów wbudowanych oraz Intel® XDK – narzędzie dla twórców aplikacji opartych na HTML5, aby umożliwić programistom uproszczenie i przyspieszenie procesu wprowadzenia na rynek innowacyjnych aplikacji mobilnych, działających szybciej i lepiej.

Producenci OEM pomagają zwiększyć dostępność urządzeń mobilnych z układami Intela

  • Intel i Lenovo ogłosiły plany wprowadzenia w tym roku nowych urządzeń mobilnych z procesorami Intela. Obie obu firm mają opracować wyjątkowe rozwiązania do smartfonów i tabletów o różnych wymiarach i z różnych segmentów rynkowych – od budżetowych po te z najwyższej półki. Firma Lenovo zapowiedziała również plany zastosowania łączności LTE Intela w niektórych modelach Ultrabooków™ i konstrukcjach 2 w 1.
  • ASUS ogłosił wprowadzenie w tym roku na rynek pełnej gamy smartfonów i tabletów z procesorami Intela. Firma zaprezentowała niedawno linię smartfonów ZenFone i unikatowy Padfone mini, wszystkie wyposażone procesory i platformy komunikacyjne Intela. Na Mobile World Congress ASUS zaprezentował urządzenie ASUS Fonepad 7 LTE (ME3762CL), wykorzystujące procesor Intel Atom i łączność LTE Intela.
  • Dell i Intel rozszerzają wieloletnią współpracę zestawem nowatorskich tabletów, co zostało zapoczątkowane wprowadzeniem linii Dell Venue jesienią ubiegłego roku. Produkty Della z procesorem Intela będą pracowały pod kontrolą systemów Android i Windows.

 

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Polacy chcą pracować elastycznie. Praca z biura? Tak, ale w zamian za  podwyżkę o minimum 20 proc.

Polscy pracownicy biurowi oczekują od pracodawców większej elastyczności względem lokaliza…