Home Na czasie Nowe procesory Snapdragon do smartfonów i tabletów

Nowe procesory Snapdragon do smartfonów i tabletów

0
0
100

Wprowadzenie nowych procesorów Snapdragon S4, które zostały stworzone z myślą o obniżeniu kosztów i równoczesnym dostarczeniu przełomowych prędkości połączeń 3G i 4G pozwoli producentom na zaprezentowanie urządzeń napędzanych procesorami serii S4 w wielu kategoriach produktów stworzonych w oparciu o architekturę mobilną nowej generacji – od prostych smartfonów, po najbardziej zaawansowane urządzenia, zarówno smartfony jak i tablety. Nowe procesory S4 są również zoptymalizowane z myślą o opracowanym przez Qualcomm oprogramowaniu, które pozwala producentom dostarczyć czołowe w branży zestawy multimediów, łączności oraz wyglądu interfejsu użytkownika.

Krait CPU jest kolejną generacją mikro architektury Qualcomm stworzonej od podstaw z myślą o istotnym udoskonaleniu wydajności energetycznej, co prowadzi do polepszenia wrażeń użytkowników i lepszej żywotności baterii. Krait CPU jest kluczową częścią procesorów klasy Snapdragon S4.

Procesory Snapdragon S4 MSM zawierają przełomową technologię modemów bezprzewodowych Qualcomm obsługująca następujące standardy: EV-DO, HSPA+, TD-SCDMA, LTE FDD, LTE TDD oraz Wi-Fi®. Urządzenia oparte na procesorach Snapdragon S4 są spodziewane na początku 2012 roku.

Qualcomm wprowadza różnorodne innowacje kontynuując przewodzenie erze mobilnych technologii,” powiedział  Cristiano Amon, senior vice president of product management w firmie Qualcomm. “Nasz hardware nowej generacji, zoptymalizowany do zastosowania naszego oprogramowania zapewnia najlepszą w swojej klasie wydajność dla każdego segmentu urządzeń mobilnych – począwszy od rynku masowego po wysoce wydajne tablety.”

Procesory Qualcomm Snapdragon są podzielone na klasy poszczególnych generacji S1, S2, S3 oraz S4.

  • Klasa S1 przeznaczona jest do podstawowych smartfonów
  • klasa S2 do wysoce wydajnych smartfonów i tabletów;
  • klasa S3 to procesory przeznaczone do wielozadaniowego zastosowania i zaawansowanego grania;
  • klasa S4 przeznaczona jest dla urządzeń nowej generacji.


Dodaj komentarz

Przeczytaj również

W ciągu dwóch lat 85% osób pracujących w branży oprogramowania będzie korzystać z AI [Raport]

Trzy na pięć organizacji uważa, że możliwość wdrażania innowacyjnych rozwiązań to najwięks…