Home Biznes Polscy przedsiębiorcy wybierają pracę w chmurach

Polscy przedsiębiorcy wybierają pracę w chmurach

0
0
164

Dzięki technologiom informatyczno-komunikacyjnym do przeszłości przechodzą biura w ich klasycznym ujęciu – z pracownikami siedzącymi przy swoich biurkach w hałasie ciągle dzwoniących telefonów. Rozwój usług informatycznych sprawił, że stale podnoszony jest komfort środowiska pracy, jak również efektywność pracowników, którzy lepiej zarządzają swoim czasem. Wszystko to sprawia, że firmy mogą lepiej wykorzystywać potencjał pracowników w celu realizacji swoich celów biznesowych.

Polskie MSP coraz śmielej korzystają z rozwiązań opartych na chmurze obliczeniowej. Dzieje się tak z kilku powodów. Przede wszystkim technologie dostępne w formie usług pozwalają szybciej reagować na dynamicznie zmieniające się otoczenie rynkowe, czyli być bardziej elastycznym.

Po drugie, stanowią one dla firm, szczególnie tych z sektora MSP, olbrzymie wsparcie efektywności prowadzonego biznesu, przy jednoczesnej dostępności kosztowej. Są alternatywą dla kosztownych projektów budowy i utrzymywania własnej infrastruktury informatycznej, dzięki której środki finansowe mogą zostać przeniesione na inne cele.

Do tej pory założenie przedsiębiorstwa wiązało się z koniecznością poniesienia szeregu wydatków na infrastrukturę IT. Teraz można je ograniczyć do kosztu zakupu komputerów z legalnie zainstalowanym systemem operacyjnym i przeglądarką internetową, wykupieniu domeny internetowej i dostępu do Internetu. Cała reszta, czyli oprogramowanie oraz serwery, może być dostępna w postaci usług online. W ten sposób przedsiębiorcy mogą się skoncentrować na prowadzeniu własnego biznesu, a dostawcy usług internetowych przejmują na siebie zapewnienie sprawnego działania i dostępności tak funkcjonującej infrastruktury i aplikacji.

IT w formie usług dostępnych w chmurze obliczeniowej wiąże się także z inną korzyścią dla przedsiębiorcy, jaką jest możliwość efektywnego zarządzania firmą z dowolnego miejsca.

Dzięki chmurze obliczeniowej przedsiębiorcy oraz pracownicy mają dostęp do najważniejszych danych i dokumentów firmy za pośrednictwem przeglądarki internetowej oraz telefonu Windows Phone 7. Mogą uczestniczyć w strategicznych spotkaniach fizycznie będąc setki kilometrów od siedziby firmy.

To samo dotyczy pracy w grupie, ponieważ chmura pozwala na pracę nad dokumentami kilku osób jednocześnie, z których każda może być w innym miejscu.

„Czas to pieniądz, wiedzą o tym wszyscy ci przedsiębiorcy, których ominęły wyjątkowe możliwości biznesowe, ponieważ nie zdążyli przygotować swoich ofert,” – powiedziała Ilona Tomaszewska odpowiedzialna za kontakty polskiego oddziału firmy Microsoft z sektorem małych i średnich przedsiębiorstw (MSP).„Chmura obliczeniowa sprawia, że zarządzanie czasem staje się zdecydowanie prostsze i dotrzymanie terminów przestaje być problemem. Jednocześnie skraca się czas reakcji firm na zmieniające się warunki rynkowe.”

 „Aby maksymalnie skrócić dystans pomiędzy Microsoft a przedsiębiorcami, stworzyliśmy specjalny portal dedykowany sektorowi MSP, gdzie można znaleźć komplet informacji o naszej ofercie, jak również opisy przypadków, w których wskazujemy na konkretne przykłady, jak technologie Microsoft oparte na chmurze i nie tylko mogą usprawnić funkcjonowanie firmy. A jeżeli konieczne będzie uzyskanie dodatkowych informacji lub porady, portal może posłużyć jako platforma komunikacyjna z nami. Na pewno odpowiemy na każde zapytanie lub prośbę o kontakt. Nasz portal jest do dyspozycji przedsiębiorców pod adresem www.microsoft.pl/msp”.


Dodaj komentarz

Przeczytaj również

W ciągu dwóch lat 85% osób pracujących w branży oprogramowania będzie korzystać z AI [Raport]

Trzy na pięć organizacji uważa, że możliwość wdrażania innowacyjnych rozwiązań to najwięks…