Home Na czasie Recepta AVG na nowe zagrożenia

Recepta AVG na nowe zagrożenia

0
0
153

Nowe formy funkcjonowania w internecie  – korzystanie ze smartfonów, portali społecznościowych i związane z tym nowe zagrożenia – sprawiły, że AVG musiało dostosowywać świadczone przez siebie usługi do nowych wyzwań. Firma AVG wzorując się na takich portalach jak Amazon czy Facebook, czerpie informacje na temat świadczonych usług od swoich aktywnych użytkowników. Dzięki temu może na bieżąco dostosowywać się do potrzeb klientów, a także aktualizować swoją bazę zagrożeń internetowych.

Wysoka jakość ochrony zapewnianej przez AVG skłoniła do współpracy tak znane firmy jak Google czy Cisco.

Freemium

Firma AVG jest dobrze rozpoznawalna w Polsce głównie dzięki darmowym produktom. Działa, więc  w oparciu o model Freemium – oferując obok wersji darmowej wersję komercyjną. Wersja darmowa niewiele różni się od biznesowej – "avgpoziom oferowanego bezpieczeństwa jest taki sam, w komercyjnej ofercie pojawiają się po prostu dodatkowe możliwości. Wartość dodana powinna być szczególnie doceniona przez małe i średnie firmy, które niejako z definicji nie posiadają zaplecza IT. Właśnie tę okoliczność wykorzystuje AVG dodając wsparcie techniczne, którym nie dysponują małe przedsiębiorstwa.

Ekspert firmy AVG od technologii Yuval Ben-Itzhak, przedstawił w jaki sposób zmieniają się zagrożenia w Internecie – jak przenoszą się do sfery portali społecznościowych, a przede wszystkim Facebooka. Kluczowym stwierdzeniem dla całej jego wypowiedzi było hasło: Hakerzy zawsze będą tam, gdzie gromadzą się ludzie, co oznacza, że im większe zainteresowanie daną formą komunikacji, tym więcej prób oszustwa w tej sferze. Mowa tutaj nie tylko o użytkownikach Facebooka, których liczba wciąż rośnie, podobnie jak lista oszustw, lecz także posiadaczach telefonów komórkowych, którzy również są narażeni na ataki.

Yuval Ben-Itzhak w swojej prezentacji skupił się na przedstawianiu zagrożeń czekających w Internecie i sposobów jak się przed nimi chronić – jaką politykę odnośnie tego ma firma AVG.

Recepta AVG

Skuteczniejszą ochronę, większą wydajność i prostszą obsługę ma zapewnić  najnowsza wersja oprogramowania antywirusowego, AVG Internet Security 2012. Dzięki nowym technologiom, służącym ochronie komputera, zwiększeniu jego wydajności oraz przyspieszeniu pobierania multimediów, nowy AVG 2012 jest lżejszy i szybszy od wcześniejszych wersji.

Oprócz wielowarstwowej ochrony AVG (korzystającej z antywirusa opartego na sygnaturach, a także z analizy heurystycznej i behawioralnej), system AVG 2012 zawiera m.in. funkcje AVG Accelerator i AVG Advisor oraz kilka nowych technologii ochronnych.

AVG Accelerator optymalizuje proces pobierania plików i multimediów z wybranych serwisów, aby skrócić czas oczekiwania. Technologia ta powstała w odpowiedzi na zapotrzebowanie użytkowników, którzy oczekiwali szybkiego i płynnego odtwarzania filmów online.

AVG Advisor stale monitoruje zasoby komputera i w razie potrzeby podpowiada użytkownikowi, prezentując dostępne sposoby optymalizacji wydajności systemu lub rozwiązania typowych problemów.

  • Główne zalety AVG 2012 w porównaniu z wersją AVG Internet Security 2011 to:
  • 50% mniejszy rozmiar pobieranego pliku i krótszy czas instalacji
  • 45% mniejsza średnia ilość zajmowanego miejsca na dysku
  • 20% mniej uruchomionych procesów i używanej pamięci
  • 10% krótszy czas ładowania

Najnowsza wersja AVG Internet Security 2012 zawiera zintegrowaną zaporę, a także technologię AVG LinkScanner, która pozwala na bezpieczne przeglądanie internetu oraz korzystanie z zakupów i bankowości online


Dodaj komentarz

Przeczytaj również

AI ludzi „nie zwolni”, bo ich brakuje. Za to ułatwi nam pracę

Jeśli myślicie, że sztuczna inteligencja zlikwiduje część zawodów i wpłynie negatywnie na …