Home Na czasie Rozpoczęła się rekrutacja do Autoryzowanej Akademii HUAWEI (HANA)

Rozpoczęła się rekrutacja do Autoryzowanej Akademii HUAWEI (HANA)

5 min
0
0
64

26 listopada 2012 Politechnika Warszawska rozpoczyna zajęcia pierwszego cyklu Autoryzowanej Akademii HUAWEI (HANA – Huawei Authorized Network Academy). Celem Akademii jest pogłębienie wiedzy oraz umiejętności praktycznych uczestników szkolenia w zakresie technologii LTE/EPC i nowoczesnej architektury sieci telekomunikacyjnych. Jest to pierwsza Autoryzowana Akademia HUAWEI w Europie.

Na zajęciach realizowany będzie program szkoleniowy opracowany przez HUAWEI i uzgodniony z ekspertami Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, którego głównym tematem są najnowocześniejsze rozwiązania telekomunikacji radiowej. Zajęcia potrwają 4 tygodnie, łącznie obejmując 80 godzin zajęć teoretycznych i warsztatowych i odbywać się będą w dni robocze w godzinach 16:00-20:00. Niewielkie grupy (max. 20 osób) pozwolą uczestnikom na aktywny udział w zajęciach praktycznych i bezpośredni kontakt z prowadzącymi. Po zdaniu egzaminu końcowego, wszyscy uczestnicy otrzymają certyfikat Akademii HANA.

Wśród tematów zajęć będą m.in.:

  • w części dotyczącej LTE – architektura i techniki transmisji radiowej sieci E-UTRAN, charakterystyka modułów pasma podstawowego i częstotliwości radiowej stacji bazowej. Na zajęciach praktycznych uczestnicy kursu poznają różne możliwości konfiguracji stacji bazowych.
  • w części dotyczącej EPC – kluczowe elementy, interfejsy i zasady funkcjonowania sieci EPC, a w części praktycznej także badania sygnalizacji i analiza logów sieci EPC

"Przyjęliśmy formułę kursów elitarnych – podczas jednej edycji przyjmujemy tylko 20 osób, które uczyć się będzie od 4 instruktorów. Dzięki temu absolwenci HANA wyjdą z kursu nie tylko ze znakomitą teoretyczną znajomością zagadnień sieciowych, ale także doskonałym przygotowaniem praktycznym" – powiedział doc. dr inż. Mirosław Słomiński z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. 

Zajęcia Akademii HANA otwarte są dla wszystkich osób chcących pogłębić swoją wiedzę i umiejętności praktyczne w zakresie technologii telekomunikacyjnych. Zapisy i więcej informacji pod numerem telefonu 22 234 7232 lub mailowo pod adresem sekretariat@tele.pw.edu.pl.

"Bardzo się cieszymy, że pierwsza w Europie Akademia HANA otwarta zostanie właśnie w Polsce, w czasie, kiedy rynek operatorski coraz większy nacisk kładzie na rozwój nowoczesnych sieci telekomunikacyjnych. Huawei jest jednym z globalnych liderów w zakresie technologii LTE i uważamy, że naszym obowiązkiem jest dzielenie się wiedzą i najlepszymi praktykami. Uczestnictwo w HANA to okazja do podniesienia kwalifikacji zarówno osób już z doświadczeniem na rynku telekomunikacyjnym, jak i dla studentów dopiero wkraczających na rynek pracy"– powiedział Marek Marczuk, Dyrektor ds. strategii w Huawei Polska.

Chcesz więcej podobnych artykułów?

Najlepsze teksty prosto do Twojej skrzynki!

Zaznaczając poniższe pola potwierdzasz zgodę na wybraną formą kontaktu. Administratorem Państwa danych osobowych jest wydawca czasopisma „Komputer w Firmie” – firma Expert 2000 usługi konsultingowe z siedzibą przy ul. Korkowej 15, 04-502 Warszawa. Oczywiście macie Państwo prawo dostępu i zmiany swoich danych. Dane osobowe podane przez Państwa będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzielili Państwo określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem: redakcja@komputerwfirmie.org

Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili. Aby uzyskać informacje na temat naszych praktyk dotyczących prywatności, odwiedź naszą stronę internetową.Nie obawiaj się - my nie spamujemy!

Pobierz więcej artykułów
Pobierz więcej  redakcja
Pobierz więcej z Na czasie

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Zestawy Poly i Microsoft Teams Rooms Studio do pracy hybrydowej

Firma Poly oferuje nowe rozwiązania dla Microsoft Teams Rooms w systemie Windows, współpra…