Home Chmura Snow for Cloud – zapewni wgląd w użycie usług w chmurze i związane z nim koszty

Snow for Cloud – zapewni wgląd w użycie usług w chmurze i związane z nim koszty

0
0
146

Oferowane przez nią narzędzia dogłębnej analizy dają osobom decyzyjnym w działach IT możliwość szybkiej i dokładnej identyfikacji przypadków powstawania nadmiernych kosztów wynikających ze zdublowanych, nieużywanych lub wykorzystywanych w niewystarczającym stopniu subskrypcji aplikacji Saas. Ponadto Snow for Cloud automatyzuje obsługę próśb o dostęp i procesy zamawiania zakupów, które często okazują się kosztowne i nieskuteczne.

„Wiele firm ma już za sobą fazę informatyzacji opartą na priorytetowym traktowaniu usług w chmurze, obecnie polegając wyłącznie na rozwiązaniach tego typu. Praca w chmurze stała się nowym standardem.” – mówi Peter Björkman, Dyrektor ds. Technicznych w firmie Snow Software.

„Jednostki organizacyjne mogą obecnie wdrażać rozwiązania typu Saas bez zaangażowania działów IT,  tym samym pozbawiając je wglądu w wykorzystywane przez nich środowiska Saas lub kontroli nad nimi. Powoduje to brak pewności co do tego, co dokładnie jest wykorzystywane, gdzie i przez kogo. Skutkiem tego jest zjawisko określane jako Disruption Gap – rozdźwięku między wyobrażeniami działu IT na temat użycia technologii w organizacji i tym, co dzieje się faktycznie”.

„Snow daje managerom IT możliwość identyfikacji nieuzasadnionych wydatków na usługi w chmurze, optymalizacji aplikacji typu SaaS, i precyzyjnej kontroli kosztów takich usług. Możliwości tego rodzaju sprawiają, że szefowie działów IT stają się motorem realizacji celów biznesowych i specjalistami pierwszego wyboru w dziedzinie transformacji cyfrowej, co jest kwestią kluczową jeśli chcą odnieść sukces w erze rozwiązań cyfrowych” – dodaje Peter Björkman. 

Rozwiązania Snow Oracle Management Option i Snow for IT Service Management (ITSM)

Firma Snow zapowiada również wprowadzenie ulepszeń rozwiązań Snow’s Oracle Management Option i Snow for ITSM. Oracle Management Option zapewnia osobom decyzyjnym w pionach IT całościowy wgląd w bazy danych Oracle funkcjonujące w ich firmach.  Mając informacje dotyczące ryzyka danych, kierownicy działów IT uzyskują lepszy ogląd tego na jakiej platformie zainstalowano Oracle, niezależnie od tego, czy jest to platforma fizyczna czy wirtualna oraz czy środowiskiem jest SaaS czy IaaS.    

Rozwiązanie Snow for ITSM  wspiera szereg platform ITSM aktualnymi danymi na temat zasobów, oprogramowania i użytkowników, zapewniając większą dokładność danych CMDB. Oferowane przez firmę Snow rozwiązania identyfikujące i normalizujące oprogramowanie oraz konsolidujące dane z wielu źródeł zwiększą efektywność pracy centrów wsparcia klienta.  

„Rynek zarządzania zasobami oprogramowania ewoluuje. Uważamy, że wskazuje na to opublikowane zestawienie firmy Gartner 2018 Magic Quadrant of Software Asset Management Tools 2018, w którym Snow Software znalazł się wśród najwyżej ocenionych firm. Z naszej perspektywy, mając na uwadze złożoność dziedziny zarządzania zasobami w chmurze i zapewniając wsparcie dla większej liczby aplikacji niż inni przedstawiciele tego sektora rynku IT, firma Snow Software nieprzerwanie potwierdza swoją pozycje lidera branży SAM.” – podsumowuje Peter Björkman.

Więcej informacji na temat rozwiązania Snow for Cloud znajdą Państwo pod adresem https://www.snowsoftware.com/int/products/snow-cloud-discovery

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Czy sztuczna inteligencja wyleczy branżę medyczną?

Sektor medyczny boryka się obecnie z wieloma problemami i nie zapowiada się, aby w najbliż…