Home Na czasie SolidWorks 2019 – projektowanie nigdy nie było tak proste!

SolidWorks 2019 – projektowanie nigdy nie było tak proste!

0
0
117

SOLIDWORKS 2019 oferuje najnowsze udoskonalenia i funkcje, które usprawniają proces projektowania produktów, tak aby móc szybciej wprowadzić je do produkcji i stworzyć nowe kategorie doświadczeń dla nowych klientów w dobie Renesansu Przemysłu.

SOLIDWORKS 2019 oparty na platformie 3DEXPERIENCE Dassault Systèmes wspiera procesy od projektowania do produkcji poprzez cyfrowe rozwiązania dla skomplikowanych zagadnień, upraszczając pracę inżynierską. Nowe funkcje oprogramowania pozwalają zespołom ds. rozwoju produktu lepiej zarządzać dużymi ilościami danych i uchwycić pełniejszą cyfrową reprezentację projektu. SOLIDWORKS 2019 oferuje również nowe technologie oraz toki pracy, które usprawniają współpracę, a także zapewniają wciągające, interaktywne doświadczenia w trakcie procesu projektowania.

"Oprogramowanie SOLIDWORKS wykorzystujemy do obsługi procesu wdrożenia teleskopu 10-metrowej klasy – Maunakea Spectroscopic Explorer – który otworzy nowe możliwości dla odkryć naukowych” – powiedział Greg Green, Mechanical Designer/Instrument Maker, Canada France Hawaii Telescope. "Nasze procesy projektowania generują duży i rosnący zbiór danych. Ostateczna wersja produkcyjna teleskopu będzie sie składala z ponad 100 000 części. Potrzebowaliśmy technologii, która poradzi sobie z dużymi pracami projektowymi, a taką umożliwia właśnie SOLIDWORKS."

Najnowsze funkcje SOLIDWORKS 2019 zapewniają większą elastyczność projektowania, umożliwiając  natychmiastowe wprowadzanie zmian w modelu dzięki ulepszonej funkcji Large Design Review. Dodatkowo, znacznie poprawiają wydajność przy manipulacji obrazem zapewniając skalowalność dostępną dotąd przy zastosowaniu najwyższej jakości kart graficznych. Ponadto, SOLIDWORKS 2019 pozwala innym działom komunikować się nawet bez udziału konstruktorów poprzez dodawanie uwag do części oraz złożeń bezpośrednio za pomocą urządzenia dotykowego, przechowując je z modelem i eksportując jako plik PDF.

Rozszerzona rzeczywistość 

Kolejną kluczową cechą SOLIDWORKS 2019 jest SOLIDWORKS Extended Reality (XR), znajdująca zastosowanie przy publikowaniu danych ze scen CAD utworzonych w SOLIDWORKS – w tym świateł, kamer, materiałów, kalkomanii i animacji ruchu – i doświadczania go w wirtualnej rzeczywistości (VR), rozszerzonej rzeczywistości (AR), także w przeglądarkach internetowych.

W związku z tym, że otaczające nas wirtualną rzeczywistością urządzenia stają się coraz bardziej przystępne cenowo przyczyniają się do rozwoju ekosystemu technologii i interaktywnych doświadczeń. Projektanci i inżynierowie mogą korzystać z SOLIDWORKS XR w celu usprawnienia przeglądów projektów wykonywanych z klientami lub innymi działami własnej firmy, skuteczniej sprzedawać koncepcje, szkolić użytkowników, jak również uczyć montażu i użytkowania przez wchodzenie w interakcje z produktami. Zwiększa to zaufanie do projektów w całym procesie opracowywania produktu.

"Najnowsza wersja SOLIDWORKS zawiera wiele ulepszeń i innowacji opartych na spostrzeżeniach i opiniach społeczności SOLIDWORKS. Kontynuujemy rozwój naszych produktów uwzględniając użyteczność, jakość i produktywność, a SOLIDWORKS 2019 zapewnia kompletny ekosystem projektu ", powiedział Gian Paolo Bassi, CEO, SOLIDWORKS, Dassault Systèmes. "Projektanci i inżynierowie, którzy priorytetowo traktują proces projektowania, dbałość o szczegóły i innowacyjność, a także poszukują jeszcze skuteczniejszych możliwości prowadzenia narracji w wirtualnej rzeczywistości (VR) oraz rozszerzonej rzeczywistości (AR), mogą doświadczyć pracowni prototypów przyszłości – takiej, w której cyfrowe dane projektowe ułatwiają wizualizację części w 3D i poprawiają sposób przekładania projektów z języka wirtualnego na rzeczywisty."

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Czy sztuczna inteligencja wyleczy branżę medyczną?

Sektor medyczny boryka się obecnie z wieloma problemami i nie zapowiada się, aby w najbliż…