Home Maszyneria Sposób na lepszą sieć domową

Sposób na lepszą sieć domową

4 min
0
0
295
Zyxel Networks, wprowadza do swojej oferty przelotowy adapter Gigabit Ethernet Powerline G.hn Wave 2 PLA6457, który zapewnia większą szybkość i niezawodność transmisji danych. Powstał z myślą o użytkownikach domowych, którzy mogą wykorzystywać najnowszy standard sieciowy, aby usprawnić strumieniową transmisję treści 8K oraz poprawić jakość gier przesyłających duże ilości danych.

U wielu użytkowników domowe sieci przewodowe mogą zapewnić lepsze połączenie z Internetem niż rozwiązanie Wi-Fi. Wynika to z faktu, że betonowe ściany utrudniają przenikanie sygnałów radiowych, a zasięg routerów bezprzewodowych często nie obejmuje wszystkich pięter budynku.

W takich sytuacjach adaptery Powerline pozwalają użytkownikom rozszerzyć zasięg sieci przewodowej bez konieczności skomplikowanej instalacji albo poprowadzenia przewodów między routerem a urządzeniami sieciowymi, takimi jak laptopy, konsole do gier lub telewizory Smart TV.

Nowy adapter PLA6457 G.hn Powerline to jedno z pierwszych urządzeń w ofercie rozwiązań Powerline firmy Zyxel, które obsługuje nową technologię G.hn Wave 2. W porównaniu z istniejącymi standardami HomePlug AV, technologia G.hn jest dwukrotnie szybsza, a przy tym ma większy zasięg. Zapewnia też lepszą ochronę przed zakłóceniami oraz większą niezawodność połączenia podczas strumieniowej transmisji dużej ilości danych.

Przelotowa konstrukcja adapterów pozwala przekształcić gniazda elektryczne w szybką, niezawodną sieć. Instalacja jest bardzo prosta – wystarczy podłączyć dwa adaptery Powerline do gniazd elektrycznych i można od razu nawiązać połączenie. Kompaktowe urządzenia sygnalizują stan sieci za pomocą kolorowych wskaźników. Kiedy nie są używane, automatycznie przełączają się w stan gotowości, aby ograniczyć zużycie energii.

Od strumieniowej transmisji filmów 8K do gier rzeczywistości wirtualnej, używamy domowego internetu intensywniej niż kiedykolwiek przedtem. W związku z tym użytkownicy domowi potrzebują i oczekują szybkiego, niezawodnego połączenia sieciowego, które nie zanika i jest w stanie obsłużyć wymagające aplikacje w każdym miejscu domu – powiedział Nathan Yen, pełniący obowiązki wiceprezesa działu Gateway Business Unit firmy Zyxel. – Standard G.hn zaspokaja zapotrzebowanie na bardziej niezawodne rozwiązania sieciowe, a nasz adapter Powerline PLA6457 pomoże użytkownikom zmaksymalizować wydajność sieci bez kłopotliwej instalacji lub prowadzenia przewodów.

Przelotowy adapter Zyxel PLA6457 Gigabit Ethernet Powerline G.hn 2400 Wave 2 może osiągnąć szybkość nawet 2400 Mb/s w zależności od tego, gdzie został zainstalowany. Port Gigabit Ethernet umożliwia podłączenie urządzeń ethernetowych z prędkościami gigabitowymi, by poprawić strumieniową transmisję wideo i gier.

Więcej informacji o adapterze Zyxel PLA6457 można znaleźć pod adresem https://www.zyxel.com/products_services/G-hn-2400-Mbps-Wave-2-Powerline-Pass-thru-Gigabit-Ethernet-Adapter-PLA6457/

Chcesz więcej podobnych artykułów?

Najlepsze teksty prosto do Twojej skrzynki!

Zaznaczając poniższe pola potwierdzasz zgodę na wybraną formą kontaktu. Administratorem Państwa danych osobowych jest wydawca czasopisma „Komputer w Firmie” – firma Expert 2000 usługi konsultingowe z siedzibą przy ul. Korkowej 15, 04-502 Warszawa. Oczywiście macie Państwo prawo dostępu i zmiany swoich danych. Dane osobowe podane przez Państwa będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzielili Państwo określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem: redakcja@komputerwfirmie.org

Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili. Aby uzyskać informacje na temat naszych praktyk dotyczących prywatności, odwiedź naszą stronę internetową.Nie obawiaj się - my nie spamujemy!

Pobierz więcej artykułów
Pobierz więcej  redakcja
Pobierz więcej z Maszyneria

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

4 nieoczywiste zastosowania kamer wewnętrznych

Jeszcze kilkanaście lat temu inwestowały w nie głównie mniejsze i większe firmy. Obecnie m…