Home Biznes Sprzedaż kanałem stoi!

Sprzedaż kanałem stoi!

0
0
145

Sprzedaż nadal jest tym, co trzeba konstruować w oparciu o interakcję z ludźmi i o empatię – nie chodzi tylko o liczby.

Już od jakiegoś czasu wszyscy zdajemy sobie sprawę, że klienci – zwłaszcza z małych i średnich przedsiębiorstw rynku PC – są bardzo wyczuleni na cenę. Od początku kryzysu w 2008 roku firmy składające komputery z różnymi rezultatami podejmowały rynkową rywalizację chcąc przekonać do siebie oszczędnych klientów z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Obserwowanie wyników sprzedaży to jedno, ponieważ daje obraz sytuacji z perspektywy czasu. Jednak wyniki te nie mówią nam czego ludzie będą potrzebowali w przyszłości. Dlatego też najlepszy obraz sytuacji można stworzyć sięgając do różnych źródeł, a w szczególności do tych, które mają codzienny kontakt z użytkownikami sprzętu – takimi właśnie są resellerzy. Równie pomocne są też rozmowy ze współpracującymi z nimi dystrybutorami. Niemniej opinie tych na pierwszej linii sprzedaży IT są nie do przecenienia.

Decyduje diler

Wpływ partnerów sprzedażowych na politykę producentów komputerów nigdy nie był większy. W AMD widzimy, że większy popyt na systemy biznesowe bazujące na procesorach AMD po stronie użytkowników korporacyjnych i indywidualnych zaczął się przekładać bezpośrednio na zamówienia dystrybutorów, którzy w magazynach mają tego sprzętu więcej niż kiedykolwiek wcześniej. Także producenci wprowadzają coraz więcej modeli bazujących na technologiach AMD.

To zwiększone zapotrzebowanie na rozwiązania AMD w biznesowych notebookach powstało dzięki opiniom firm składających komputery z jednej strony, a z drugiej samych sprzedawców. Systemy z procesorami AMD APU pozwalają firmom w niekonwencjonalny sposób wyróżnić się ofertą na rynku i zdobyć większa liczbę klientów.

Zamiast wysyłać systemy wykorzystujące tę samą przestarzałą technologię tylko po to, żeby wypełnić zamówienie, nieco bardziej kreatywne podejście do wyboru sprzętu może się opłacić. Przykładowo poza samą innowacyjnością procesorów APU sprzedawca wybierający bazujące na nich produkty może także zmniejszyć koszt jednostkowy urządzenia. To ułatwia klientom operowanie na zredukowanych budżetach lub pozwala im na zakup dodatkowych akcesoriów lub usług w ramach pierwotnego budżetu. Różnice te mają istotne znaczenie zarówno dla małych i średnich, jak i dla dużych przedsiębiorstw, które pragną zmaksymalizować wykorzystanie swoich budżetów, wydłużyć cykl życia systemów, jak również zoptymalizować ich produktywność. Zróżnicowanie oferty dzięki uwzględnieniu systemów bazujących na procesorach AMD oznacza, iż sprzedawcy mogą zaoferować klientom większy wybór i postępując w ten sposób chronić swoje interesy oraz budować bardziej zaufane i trwałe relacje biznesowe.

I rezultaty są znaczące.

W przypadku AMD, nasza innowacyjna technologia APU oferująca oczywistą przewagę w zakresie możliwości graficznych naprawdę robi różnicę, jeśli istotny jest stosunek wydajności do kosztów. To przełożyło się na wyraźnie rosnący poziom zapasów naszych produktów biznesowych u dystrybutorów systemów dla małych i średnich przedsiębiorstw, którzy zamawiają więcej części od nas i od naszych partnerów produkujących komputery. Jest to przede wszystkim odpowiedź na wnioski sprzedawców i odzwierciedla rosnące znaczenie klienta. Klienci biznesowi są bowiem znacznie bardziej oszczędni w zakupach sprzętu i są mniej skłonni do kompromisów w tym zakresie. Domagają się wyboru i chcą mieć możliwość zdecydowania się na systemy z procesorami AMD, które pozwalają zoptymalizować produktywność, wykorzystać pełen potencjał procesora i karty graficznej oraz zapewnić jak najlepszą energooszczędność przy zachowaniu najniższych kosztów nabycia i eksploatacji.

Sprzedawcy często bronią racji końcowego klienta i ich głos wreszcie został usłyszany głośno i wyraźnie. Zamiast po prostu sprzedawać to, co znajduje się w magazynie dystrybutora, domagają się zwiększenia asortymentu i producenci komputerów reagują oferując szerszą gamę systemów w ramach swojego portfolio produktów. Branża ruszyła w dobrym kierunku i to właśnie zasługa sprzedawców, którzy obecnie nadają jej kierunek. Opłaca się – w więcej niż jednym znaczeniu tego słowa – słuchać swoich partnerów z działu sprzedaży.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Polacy chcą pracować elastycznie. Praca z biura? Tak, ale w zamian za  podwyżkę o minimum 20 proc.

Polscy pracownicy biurowi oczekują od pracodawców większej elastyczności względem lokaliza…