Home Maszyneria Superkondensator w zasilaniu awaryjnym

Superkondensator w zasilaniu awaryjnym

0
0
92

Superkondensator służy do magazynowania energii elektrycznej.  Charakteryzuje się dużą pojemnością, trwałością oraz możliwościami pracy w szerokim  zakresie temperatur.  Czas ładowania zwykłego akumulatora trwa kilka godzin, natomiast  w przypadku superkondensatora proces ten zajmuje  maksymalnie kilka minut.  Superkondensatory są droższe niż akumulatory, niemniej ich zastosowanie w wielu przypadkach znajduje uzasadnienie. Szczególnie dotyczy to systemów zasilania zarówno podlegających losowym silnym wahaniom mocy obciążeń, jak i pracujących w szerokim zakresie zmian temperatury otoczenia oraz układów zasilania, w których występują częste krótkotrwałe zaniki napięcia sieciowego.

  • Superekondensator jak do tej pory współpracował  jedynie ze specjalnie skonstruowanym przez EVER zasilaczem awaryjnym UPS SINLINE EVOLUTION. Jednak już wkrótce to się zmieni, ponieważ  Ever opracowuje konwerter umożliwiający współpracę modułu superkondensatorów z zasilaczem UPS on-line. Jest to uniwersalne urządzenie, które można podłączyć do różnych modeli UPS-ów firmy Ever. Producent informuje, iż w pierwszej kolejności będą w  to rozwiązanie standardowo wyposażane zasilacze serii Powerline  3/3 skonstruowane w topologii VFI.  
  • Ever zaoferuje swoim klientom dwuczęściowe zabezpieczenie, bowiem do zasilaczy awaryjnych będzie można jednocześnie  podłączyć moduł bateryjny i konwerter wraz z superkondensatorem            ( rozwiązanie hybrydowe ) .  To sprawi, że użytkownicy nie będą musieli obawiać się nawet częstych przerw w zasilaniu w energię elektryczną, a jednocześnie umożliwi znaczne wydłużenie żywotności zastosowanych akumulatorów.


 

  • Nowe zasilacze awaryjne

    POWERLINE RT 6000 i POWERLINE RT 10 000 należą do grupy zaawansowanych technologicznie zas…
  • Rynek UPS w 2013

    Nowe sposoby wykorzystania systemów, energooszczędność oraz wzrost popytu na urządzenia …

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

AI ludzi „nie zwolni”, bo ich brakuje. Za to ułatwi nam pracę

Jeśli myślicie, że sztuczna inteligencja zlikwiduje część zawodów i wpłynie negatywnie na …