Home Na czasie Szyfrowana klawiatura

Szyfrowana klawiatura

4 min
0
0
84

128-bitowy algorytm Avanced Encryption Standard (AES) to jedna z najbezpieczniejszych obecnie technologii szyfrujących. Teraz wykorzystana została do ochrony biznesowych i prywatnych danych podczas pracy z komputerem.

Klawiatura, w pełni zsynchronizowana z systemem Windows 7, wzbogacona została również o nowy sposób uruchamiania aplikacji przypiętych do paska zadań. W przeciwieństwie do znanych wcześniej klawiszy Ulubione, które posiadały odgórnie przypisane do nich funkcje, nowy pasek zadań będzie odzwierciedlał indywidualną kolejność, w której użytkownik otwiera swoje aplikacje. Nowością jest również poduszkowa faktura, zapewniająca maksymalny komfort dla dłoni oraz nadgarstków podczas pisania.

W skład zestawu Wireless Desktop 2000 Protector wchodzi również mysz Wireless Mouse 2000, wyposażona w technologię BlueTrack, umożliwiającą korzystanie z myszy na niemal każdej powierzchni. Mysz wyposażona została w boczne przyciski pokryte gumą. Ciekawy design i ergonomiczny kształt zapewniają wygodę użytkowania, zarówno prawo-, jak i leworęcznym osobom. Mysz i klawiatura korzysta z nanoodbiornika Snap-in. Dwukolorowy wskaźnik zużycia baterii ulokowany na myszy, ostrzega o konieczności wymiany źródła zasilania na 24 godziny przed jego wyczerpaniem.

Rozwiązania i dodatki zastosowane w najnowszej zestawie firmy Microsoft:

  • 128-bitowa technologia szyfrowania AES pomaga chronić biznesowe i prywatne dane poprzez kodowanie uderzeń w klawisze i w czasie przesyłania ich do komputera
  • Pasek zadań zsynchronizowany z paskiem zadań systemu Windows 7, umożliwia wygodne
    i szybkie uruchamianie ulubionych aplikacji
  • Poduszkowa faktura klawiatury zapewnia komfort dłoniom i nadgarstkom
  • Technologia BlueTrack działa na praktycznie każdej powierzchni, m.in. granicie, marmurze, dywanie czy drewnie
  • Wygodny design myszy z gumowymi przyciskami po bokach oraz ergonomicznym kształtem dla prawo- i leworęcznych osób
  • Mini odbiornik typu Snap-in łączy mobilność myszy do notebooka z funkcjonalnością myszy dla komputerów stacjonarnych
  • Dwukolorowy wskaźnik zużycia baterii ulokowany na myszy, ostrzega o konieczności wymiany źródła zasilania na 24 godziny przed jego wyczerpaniem

Dostępność i cena

Zestaw Wireless Desktop 2000 Protector będzie dostępny w czerwcu 2011 roku. Objęty jest trzyletnią, ograniczoną gwarancją producenta. Jego cena wyniesie 129 PLN brutto.

Wireless Desktop 2000 Protector jest w pełni kompatybilny z systemami Microsoft Windows 7®, Windows Vista®, Windows XP® oraz Mac OS X v.10.4–10.6.


Pobierz więcej artykułów
Pobierz więcej  redakcja
Pobierz więcej z Na czasie

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Badanie UEK: stacje bazowe nie wpływają na wartość nieruchomości

Dostatecznie gęste rozmieszczenie masztów telefonii komórkowych jest gwarantem dostępu do …