Home Analizy Trendy w dziedzinie nadzoru video na rok 2023

Trendy w dziedzinie nadzoru video na rok 2023

0
0
117

Rok 2023 zapowiada się jako wpływowy i przejściowy dla specjalistów do spraw bezpieczeństwa, ponieważ firmy szukają stabilności, mając jednocześnie mniej zasobów do pracy, powiedział Norio Hitsuishi, Global Head of Product Management, i-PRO Co., Ltd. Branża bezpieczeństwa ma potencjał, aby pomóc firmom zrobić więcej przy mniejszych nakładach, dostarczając bogactwo danych i spostrzeżeń, które nie tylko pomogą chronić ludzi i majątek, ale także wspomogą wynik finansowy, dodaje.

Analityka oparta na AI stanie się standardem

W 2023 roku nastąpi znaczący wzrost wykorzystania analityki opartej na AI w kamerach i systemach zarządzania wideo (VMS), ponieważ coraz więcej producentów udostępnia tę funkcję w ramach swoich standardowych linii kamer. Analityka oparta na sztucznej inteligencji będzie katalizatorem, który pozwoli działom bezpieczeństwa działać sprawniej i efektywniej. Ta ewolucja spowoduje znaczącą zmianę stanowiska w zakresie bezpieczeństwa, umożliwiając organizacjom bardziej proaktywne reagowanie na zdarzenia w czasie rzeczywistym zamiast reagowania na zdarzenia przeszłe. W 2023 roku nacisk zostanie przeniesiony z przechwytywania wideo na gromadzenie danych. Wyzwaniem będzie to, jak skutecznie organizacje będą w stanie wykorzystać te dane nie tylko do celów bezpieczeństwa, ale także do działań międzydziałowych w celu zwiększenia efektywności i przychodów.

Przetwarzanie na krawędzi stanie się normą. Nowe sposoby wykorzystania rozproszonej mocy IoT za pomocą technologii kontenerowych będą nadal zyskiwać na popularności. Technologia kontenerowa, taka jak Docker i Kubernetes, a także koncepcja współdzielonych zasobów w wielu urządzeniach zwiększy szybkość przetwarzania, poprawi integrację wtyczek analitycznych oraz zwiększy szybkość aktualizacji oprogramowania sprzętowego i wdrażania nowej analityki.

Otwarte platformy AI zapewniają maksymalną elastyczność

W miarę postępu technologii opartych na AI, w branży nadal będą pojawiać się narzędzia tworzone przez wyspecjalizowanych deweloperów z nastawieniem na rozwiązywanie unikalnych wyzwań. Otwarte platformy zapewniają najlepszym w swojej klasie programistom dostęp do dużych rynków. Podobnie jak w przypadku dzisiejszej gospodarki opartej na aplikacjach dla komputerów i smartfonów, ten sprawdzony model będzie nadal nabierał kształtu i oferował integratorom i użytkownikom końcowym poziom dostosowania, którego zaczęli oczekiwać od technologii. Przyszłość branży będzie prowadzona przez tych, którzy przyjmą otwartą strategię jako najlepszą w swojej klasie praktykę biznesową. Tworzenie elastycznych infrastruktur, do których twórcy analiz AI będą mogli łatwo się podłączyć, jeszcze bardziej pomoże w demokratyzacji sztucznej inteligencji w kilku branżach poza bezpieczeństwem.

Ochrona prywatności pozostaje kluczową kwestią

Obawy o prywatność osobistą wciąż rosną na całym świecie, a zgodność z przepisami jest w różnym stopniu wymagana przez poszczególne branże. Na przykład w 2023 r. Stany Zjednoczone mogą pójść za przykładem Europy i uchwalić na szczeblu federalnym prawo dotyczące prywatności danych podobne do RODO. Według Organizacji Narodów Zjednoczonych ponad 70% krajów na całym świecie uchwaliło przepisy dotyczące ochrony danych i prywatności. W miarę jak rządy starają się zaspokoić prośby obywateli o większe prawa do ich danych, przepisy te wciąż ewoluują. Możliwość ukrycia twarzy przy jednoczesnym zachowaniu wtórnie chronionego strumienia danych dla celów dowodowych będzie w najbliższej przyszłości poszukiwaną funkcją. Jak zawsze, branża musi skupić się na ułatwieniu naszym klientom i użytkownikom końcowym przestrzegania wszelkich nowych przepisów, jak również RODO. Rozważni producenci już teraz działają w celu wbudowania prywatności danych w swoje procesy jako najlepszej praktyki.

Świadomość bezpieczeństwa cybernetycznego i zerowe zaufanie

Podczas gdy specjaliści ds. bezpieczeństwa są bardzo świadomi ryzyka geopolitycznego, jakie stwarzają niegodni zaufania producenci państwowi, ciągły nacisk na zabezpieczenie sieci przez specjalistów IT i sprzedawców sieci spowoduje jeszcze większą świadomość w zakresie cyberbezpieczeństwa w 2023 roku. Spodziewamy się, że w 2023 roku więcej europejskich rządów pójdzie za przykładem amerykańskiej ustawy NDAA, która uniemożliwia władzom instalowanie w newralgicznych miejscach systemów nadzoru należących do państwa chińskiego. Poprzez niedawne rozporządzenie wykonawcze, Biały Dom USA nakazał federalną zgodność z architekturą i projektem zero zaufania do 2024 roku. Spowoduje to ogromną zmianę polityki federalnej w USA w 2023 roku, co będzie miało wpływ na wszystkie firmy prowadzące działalność w USA. Przewidujemy dalsze przyjmowanie praktyk zero trust, które zatwierdzają każdą transakcję pomiędzy urządzeniami i ludźmi. Bezpieczeństwo cybernetyczne, jako filar odpowiedzialności korporacyjnej, stanie się wschodzącym trendem, ponieważ firmy starają się zapewnić swoim klientom ciągłość działania.

Utrzymujące się problemy z łańcuchem dostaw

Chociaż problemy związane z łańcuchem dostaw technologii będą się utrzymywać do 2023 r., ciężko wywalczone lekcje prowadzą do wprowadzenia mandatów mających na celu zapobieganie podobnym upadkom, których byliśmy świadkami. Jednak większość proponowanych rozwiązań jest na wczesnym etapie wdrażania i może nie zostać uruchomiona w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Producenci i integratorzy będą musieli starannie organizować i zarządzać oczekiwaniami klientów.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Cisco modernizuje infrastrukturę sieciową w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie

Wyremontowany Oddział Transplantologii został wyposażony w nowoczesną, bezprzewodową sieć …