Home Biznes Wgląd w łańcuch dostaw i-PRO

Wgląd w łańcuch dostaw i-PRO

0
0
75

Ponieważ producenci technologii stoją w obliczu nadzwyczajnej globalnej presji w łańcuchu dostaw, wiceprezes i-PRO EMEA Hideo Hiraishi wyjaśnia, w jaki sposób jego organizacja została skonstruowana, aby zapewnić pewność partnerom i klientom nieprzerwalność dostaw w niepewnych czasach.

Problemy związane z globalnym łańcuchem dostaw, niedobory komponentów technologicznych i rosnąca presja cenowa sprawiają, że bycie globalnym producentem jest w dzisiejszych czasach bardzo trudnym zadaniem. Wynikiem tego są często wydłużone terminy dostaw i regularne przeglądy cen produktów – żaden z tych czynników nie jest dobrą wiadomością dla klientów. Jak więc producent kamer bezpieczeństwa może rozwiązać te problemy?

W i-PRO podjęliśmy już publiczne zobowiązanie dotyczące terminów dostaw i utrzymywania obecnych poziomów cen. W lutym ogłosiliśmy usługę szybkiej dostawy dla wszystkich kluczowych modeli, z dostępnością 2-4 dni z europejskiego magazynu i 2-4 tygodnie z fabryki. Ponadto firma zobowiązała się do utrzymania cen swoich kamer, w tym modeli obsługujących sztuczną inteligencję, pomimo globalnej presji cenowej.

Ważne kroki

Możliwość ogłoszenia tych dobrych wiadomości, zwłaszcza w kontekście tego, co dzieje się w branży, jest wynikiem wielu ważnych kroków, które zostały podjęte od czasu oddzielenia od firmy Panasonic w zeszłym roku.

Wówczas zobowiązaliśmy się do bycia zaufanym partnerem nowej generacji dla branży zabezpieczeń, poprzez uważne słuchanie klientów i szybkie wprowadzanie na rynek rozwiązań spełniających ich potrzeby. Wprowadziliśmy również szereg istotnych czynników, które uczynią z nas elastycznego i sprawnego producenta oraz pozwolą nam zapewnić stabilność naszym partnerom i klientom.

Zabezpieczenie zamówień

Pierwszym krokiem było stworzenie własnych, bezpośrednich dróg zaopatrzenia. Jako sprawnie działająca nowa firma byliśmy w stanie zapewnić sobie wiele źródeł zaopatrzenia w kluczowe komponenty i związać się z naszymi dostawcami na długi czas. Dzięki temu mamy zabezpieczone dostawy chipów, półprzewodników i innych kluczowych komponentów w dającej się przewidzieć przyszłości.

Zwiększona inwestycja i konstrukcja modułowa

Ponadto zwiększyliśmy inwestycje w rozwój produktów o 150% i przeszliśmy na modułową konstrukcję naszych kamer bezpieczeństwa. Wymaga to utrzymywania mniejszej liczby komponentów w magazynie, umożliwia zakładom produkcyjnym szybszą produkcję większej liczby kamer, a także pozwala na szybkie opracowywanie i wprowadzanie na rynek nowych produktów. W tym roku finansowym wprowadzimy 30 nowych modeli kamer wspieranych sztuczną inteligencją, a w kolejnym roku finansowym planujemy wprowadzić ponad 100 nowych modeli kamer, aby sprostać rosnącemu i zmieniającemu się zapotrzebowaniu klientów na różne produkty – od tradycyjnych systemów bezpieczeństwa po innowacyjne aplikacje przemysłu 4.0.

Dystrybucja w Europie Środkowej

Utworzyliśmy także centralny europejski magazyn w Holandii, aby umożliwić szybką dostawę oraz utrzymujemy rosnące poziomy sprzedaży naszych najlepiej sprzedających się modeli, aby zapewnić ciągłość dostaw. To dobrze skomunikowane centrum, w którym odbywa się etapowanie dysków twardych i zapewnianie jakości, jest również wspierane przez specjalistów ds. logistyki w branży zabezpieczeń, aby zapewnić terminowość i dobrą jakość dostaw.

Bliskie partnerstwo

Co ważne, zainwestowaliśmy również w nasz program partnerski i ożywiliśmy go. Dzięki bliższej niż kiedykolwiek współpracy z naszymi partnerami, jesteśmy w stanie dokładniej monitorować możliwości i popyt oraz dopasować produkcję do wymagań rynku.

Dzięki połączeniu ponad 60-letniego doświadczenia firmy Panasonic w produkcji kamer bezpieczeństwa ze sprawnym nowym modelem biznesowym i-PRO, byliśmy w stanie odpowiedzieć na wyzwania globalnego łańcucha dostaw i nadal zaspokajać potrzeby naszych partnerów i klientów w tym trudnym okresie. Kiedy wprowadzaliśmy wszystkie te środki, nie spodziewaliśmy się, że odniosą one tak duży sukces. Jednak naszą misją i zobowiązaniem wobec naszych partnerów, jako zaufanego kontrahenta nowej generacji, jest dostarczanie im właściwych produktów, we właściwym czasie i po właściwej cenie, aby umożliwić im rozwój działalności.

Autor: wiceprezes i-PRO EMEA Hideo Hiraishi

 

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Rekordowe wakacje Polaków za granicą: nowe kierunki, większe możliwości

Polacy coraz częściej wybierają zagraniczne wakacje, korzystając z regularnych i niskokosz…