Home Na czasie Grupa Symfonia wchodzi na rynek B2B e-commerce

Grupa Symfonia wchodzi na rynek B2B e-commerce

0
0
113

Grupa Symfonia, międzynarodowa organizacja zmieniająca sposób działania MŚP z analogowego na cyfrowy, sięga po nowy sektor w Polsce, uruchamiając Platformę B2B do obsługi sieci sprzedaży.

Rynek B2B e-commerce o wartości 124 mld PLN rosnący w tempie 9,7% (CAGR)[1] jest kolejnym kierunkiem ekspansji Grupy. Rozwój w tym obszarze zapewni firmie uruchomiona właśnie Platforma B2B. Rozwiązanie jest modułowym uzupełnieniem oferty Symfonii kierowanym do obsługi procesów sprzedażowych producentów, hurtowników i dystrybutorów.

Grupa Symfonia, międzynarodowa organizacja rozwijająca swoją działalność w Europie Środkowo-Wschodniej, wspierająca firmy sektora MŚP w ich drodze do transformacji cyfrowej i dostarczająca zintegrowany, bezpieczny i zgodny z prawem biznesowy system operacyjny, który zmienia sposób działania małych i średnich przedsiębiorstw z analogowego na cyfrowy, realizuje strategię rozwoju na kolejnym rynku – B2B e-commerce. Prognoza wartości dla tego rynku na 2028 r. kształtuje się na poziomie 190 mld PLN. Pandemia wymusiła w gospodarce gwałtowne przyspieszenie operacji online, a za tym wykorzystanie wielu dedykowanych narzędzi IT. Symfonia, wspierająca od wielu lat sektor handlu, umocniła w nim swoją pozycję i wykorzystała koniunkturę do poszerzenia oferty w kolejnym obszarze – obsługi sieci sprzedaży.

Grupa wspierana jest przez globalny fundusz z Doliny Krzemowej Accel-KKR specjalizujący się w inwestycjach w sektorze technologicznym oraz fundusz private equity MidEuropa.

Biznes oczekuje rozwiązań wyprzedzających ciągle rosnące potrzeby. Narzędzia, z których korzystają firmy do współpracy ze swoimi kontrahentami powinny umożliwiać nie tylko zwiększenie zasięgu rynkowego, ale również lepszą współpracę z dostawcami, dystrybutorami i klientami – mówi Piotr Ciski, CEO Grupy Symfonia. –  Na rynku konsumenckim transakcje online są już na tyle powszechne, że w oczywisty sposób przekładają się na oczekiwania firm wobec swoich biznesowych partnerów. Stąd nasza decyzja o uruchomieniu Platformy B2B, która jest jednocześnie dla nas strategicznym uzupełnieniem oferty w segmencie handlowo-usługowym.

Bezpieczeństwo, rozwój nowoczesnych kanałów i indywidualizacja B2B w ofercie

Symfonia wychodzi na rynek B2B e-commerce z rozwiązaniem uzupełniającym oraz wspierającym obszary najbardziej pożądanych kompetencji: analitycznych i cyfrowych oraz tzw. miękkich z umiejętnością adaptacji do zmian[2]. Chmurowe rozwiązanie obsługuje wszystkie procesy sprzedażowe od zapytania, przez oferty, do zamówień i rozliczeń uwzględniając wielokanałową charakterystykę sprzedaży B2B (w tym mobile), wspierając strategię omnichannel. Automatyzuje także sprzedaż, umożliwiając samoobsługę klientów i personalizację cenników oraz negocjacje. Za budowę Platformy B2B dla Symfonii odpowiada zaufany partner biznesowy, CStore S.A. Firma jest producentem oprogramowania do automatyzacji zakupów B2B, działającym od 19 lat na rynku.

Z Platformą B2B Symfonia stawia kolejny krok w realizacji swojej strategii zmierzającej do zapewnienia każdej firmie w Polsce dostępu do najbardziej innowacyjnych rozwiązań cyfrowych i wspierania biznesów w bezpiecznym, mądrym i sprawnym rozwoju.

 

[1] Raport Deloitte B2B e-commerce, 2022 r., prognoza, wskaźnik CAGR 2023-28 r.  https://www2.deloitte.com/pl/pl/pages/deloitte-digital/Articles/raport-b2b-e-commerce.html

[2] Branżowy Bilans Kapitału Ludzkiego II Sektor Handlu PARP 2023 r. (s.28)

 

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Rekordowe wakacje Polaków za granicą: nowe kierunki, większe możliwości

Polacy coraz częściej wybierają zagraniczne wakacje, korzystając z regularnych i niskokosz…