Home Maszyneria IBM: nowe pamięci masowe, serwery i oprogramowanie

IBM: nowe pamięci masowe, serwery i oprogramowanie

0
0
119

Serwery IBM Power 770 oraz Power 780 są teraz wyposażone w mikroprocesor POWER7+, czyli technologię, która oferuje wzrost wydajności na poziomie 30 do 40 procent w porównaniu z poprzednimi wersjami . Pośród wielu funkcji, POWER7+ oferuje rozszerzoną pamięć cashe 2.5x L3, większe bezpieczeństwo z szybszym kodowaniem plików dla systemów operacyjnych IBM AIX oraz kompresję pamięci, która nie wpływa na zużycie energii w stosunku do poprzedniej generacji chipów POWER7.

  • Jeden z ważniejszych elementów linii Power – Server Power 795 został ulepszony tak, aby umożliwić klientom szybkie użycie bardzo wymagających aplikacji takich jak: analityka biznesowa aż do 16 terabajtów pamięci z nowym 64GB modułami pamięci (DIMM).
  • Ponadto, firma IBM wyposażyła rodzinę serwerów Power System w kilka nowych funkcji, które pomagają klientom budować ich własną infrastrukturę w chmurze. Na przykład funkcjonalność „Elastic Capacity on Demand dla Power Systems Pools” umożliwia współdzielenie zasobów na wiele serwerów, co może znacznie podnieść dostępność oraz rozszerzyć dostęp do zasobów.
  • Podczas zarządzania infrastrukturą opartą o chmurę z oprogramowaniem do wirtualizacji IBM PowerVM, klienci mogą teraz łatwiej przesuwać indywidualne partycje serwera, aby szybko zrównoważyć zasoby do zmieniających się potrzeb biznesowych. Pojedyncze maszyny wirtualne mogą być przenoszone trzy razy szybciej, a jednocześnie występujące migracje mogą nastąpić 4.7 razy szybciej niż w poprzednich wersjach.

Nowe systemy pamięci masowych

IBM System Storage DS8870 jest najnowszym, ale również najbardziej wydajnym członkiem rodziny DS8000 o 'dużej gęstości’ systemów przechowywania danych klasy korporacyjnej. Zmodernizowany o zaawansowany procesor IBM POWER7 oraz do 1TB systemowej pamięci cashe, DS8870 zapewnia do trzech razy bardziej wydajne aplikacje przetwarzania transakcji niż obecny model DS8800(2). Co więcej, według Storage Performance Council, DS8870 zajął pierwsze miejsce w rankingu w standaryzowanym teście SPC-2. Dodatkowo, DS8870 posiada pełną wersję samoszyfrujących sterowników dla jeszcze lepszej ochrony.

Dane na taśmie

W zakresie taśmowego przechowywania danych, firma IBM zaktualizowała IBM Virtualisation Engine TS7700 Release 3, czyli system który łączy wirtualizację z taśmą magnetyczną. System jest uaktualnieniem systemu TS7700 Enterprise Virtual Tape Library System, który jest zazwyczaj używany w korporacjach zasilanych komputerami typu mainframe oraz jest zaprojektowany tak, aby pomagać administratorom wirtualizować ich istniejące już systemy przechowywania taśmowego dla lepszego zarządzania, wydajności i bezpieczeństwa. Virtualisation Engine wprowadza ten system na nowe poziomy zaawansowania z pełnym szyfrowaniem transmisji i z możliwością podłączenia aż do sześciu systemów w sieć dla lepszego dostępu do informacji.

Nowe rozwiązanie IBM General Parallel File System (GPFS), to wysoko wydajny korporacyjny system zarządzania plikami, często używany w wymagających środowiskach komputerowych do przechowywania i dostarczania dużych wolumenów danych dla takich aplikacji jak np. prognozowanie pogody. Połączenie GPFS z najnowszym oprogramowaniem firmy IBM Platform Symphony, jak również z rozwiązaniem firmy IBM Intelligent Cluster dostarcza klientom korporacyjnym elastyczne oraz wysokiej wydajności środowisko dla operacji analitycznych.

Nowe oprogramowanie mainframe dla analityki operacyjnej, chmury oraz bezpieczeństwa

zEC12 jest jednym z pierwszych systemów, który pozwala na uruchamianie aplikacji przetwarzania transakcji oraz na korzystanie z aplikacji analitycznych na jednym komputerze, umożliwiając klientom dostęp i analizę danych biznesowych w czasie rzeczywistym. IBM DB2 Analytics Accelerator V3 dodatkowo upraszcza i przyśpiesza operacje analityczne. Może również znacząco zredukować potrzebę przechowywania danych na dyskach w komputerach o 95%, co może znacząco obniżyć koszty przechowywania danych.

IBM udostępnia swój znany procesor transakcyjny, CICS (Customer Information Control System),
w chmurze, aby pomóc klientom zEnterprise zbudować swoje własne prywatne środowiska mogące obsłużyć duży wolumen transakcji z klientami. Z nowym portfelem CICS 5.1 interaktywne aplikacje takie jak: systemy bankomatowe, aplikacje kasjerskie czy aplikacje związane z ubezpieczeniami mogą być już dostępne w chmurze.

Nowy IBM Security zSecure Suite V1.31.1 zwiększa inteligencję bezpieczeństwa systemu IT poprzez wypatrywanie potencjalnie niebezpiecznych zjawisk zanim system zostanie narażony na niebezpieczeństwo, monitorowanie ewentualnych zagrożeń z użyciem alertów bezpieczeństwa w czasie rzeczywistym oraz analityki zachowania w sieci oraz poprzez zarządzanie audytami bezpieczeństwa. Integracja z QRadar SIEM zapewnia monitoring zabezpieczający całą firmę.

Software Defined Networking (SDN)

Nowy IBM Programmable Network Controller zapewnia inteligentne oprogramowania dla IBM RackSwitch oraz innych przełączników z możliwością OpenFlow. Poprzez OpenFlow klienci mogą tworzyć wirtualne sieci o skalowalności  i elastyczności potrzebnych do reagowania na zmiany biznesowe w chmurze oraz środowiska dla mobilnych rozwiązań.

Kompleksowe przetwarzanie danych – nowy  PureData System

  • PureData Systems for Transactions: dla wszystkich operacji polegających na szybkim obrocie transakcji oraz interakcji (sektor detaliczny, obsługa kart kredytowych).
  • PureData Systems for Analytics: ułatwia i optymalizuje wydajność usług hurtowni danych oraz aplikacji analitycznych, oparty o technologię Netezza. Klienci mogą używać tego modelu do przewidywania i zapobiegania migracji klientów, tworzenia reklam i promocji.
  • PureData Systems for Operational Analytics: pozwala na jednoczesny wgląd w ponad tysiąc operacji, aby wspierać podejmowanie decyzji w czasie rzeczywistym. Przykładowe obszary zastosowań to: śledzenie i przewidywanie zmian w popycie i podaży energii, dostarczanie informacji o klientach call center, wykrywanie oszustw w transakcjach wykonywanych za pośrednictwem kard kredytowych.

Finanse

Dzięki współpracy z działem finansowania, IBM Global Financing (IGF), klienci mogą zaoszczędzić pieniądze zaplanowane na zakup technologii i przeznaczyć je na inne kluczowe inicjatywy biznesowe. Klienci ze zdolnością kredytową mogą odroczyć pierwszą ratę do 2013 roku. IGF oferuje również 0% finansowanie przy 12 miesięcznym leasingu oraz pożyczki dla wybranych rozwiązań IBM. Dla klientów, którzy migrują z innych platform (spoza IBM), IGF oferuje wykup starszych serwerów po cenie rynkowej, aby ułatwić przejście na systemy IBM.

 

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Bez nich nic nie działa… Dlaczego potrzebujemy centrów danych?

Wypłacanie pieniędzy z bankomatu, otwieranie bramek w metrze czy zakupy w kasie samoobsług…