Strona główna / Praca zdalna / Drukuj kolorowe dokumenty
czwartek 17 maj 2012 | Cezary Tchorek-Helm
Drukuj kolorowe dokumenty
Jeżeli zastosujesz w dokumentach biznesowych kolor, to informację taką lepiej przyswoi 87 procent odbiorców. Niedoceniany w drukach urzędowych kolor może być kluczową cechą, która zwiększy uporządkowanie i przejrzystość faktury lub innego dokumentu zaś pozytywna emocja wywołana kolorami wzmocni biznes. Interesującą ofertę urządzeń drukujących wraz ze światową premierą urządzenia Officejet 150 Mobile AiO pokazał HP.
Tagi: hp, eprint, officejet, druk,
 

„Przez wiele lat jednak firmy częściej wykorzystywały w komunikacji czarno-białe wydruki. Powodem była chęć ograniczenia wydatków, jak i niedostateczna świadomość, jak duży wpływ na kształtowanie wizerunku mają dokumenty, przekazywane np. w trakcie biznesowych spotkań i prezentacji. Dzisiaj jest inaczej. Świadomość jest większa, a oferta urządzeń drukujących w kolorze nieporównywalnie bogatsza i atrakcyjniejsza cenowo” – mówi Izabela Sulima, Marketing Manager HP Polska.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Linia Officejet Pro

Przykładem są wielofunkcyjne urządzenia HP Officejet Pro 8100 ePrinter oraz HP Officejet 8600 AiO (dostępny także w wersji Pro 8600 Plus AiO). W połączeniu z oryginalnymi tuszami HP XL mogą one drukować kolorowe dokumenty profesjonalnej jakości nawet o 50 proc. taniej niż urządzenia laserowe. Atutem jest też ogromna szybkość drukowania. W ciągu minuty HP Officejet Pro 8100 ePrinter drukuje do 20 stron w czerni i 16 stron w kolorze. Jeszcze szybciej pracuje HP Officejet Pro 8600 Plus AiO – do 32 stron tak w czerni, jak i w kolorze. W przypadku obu modeli wydruki są jednocześnie odporne na blaknięcie i wilgoć.

  • Użytkownicy HP Officejet mają także do dyspozycji szereg praktycznych funkcjonalności, m.in. automatyczny druk dwustronny (np. ulotek), drukowanie formluarzy i kopert, zdjęć bez marginesów i faksowanie. Dzięki intuicyjnemu ekranowi dotykowemu sterowanie kluczowymi zadaniami (np. skanowaniem dokumentów bezpośrednio do komputera, poczty e-mail lub folderu sieciowego) jest proste i intuicyjne.

Mobilne drukowanie w technologii HP ePrint

Atutem HP Officejet Pro 8100 oraz HP Officejet 8600 e-AiO jest także technologia mobilnego drukowania HP ePrint, dzięki której można drukować dowolne dokumenty z dowolnego urządzenia mobilnego z dostępem do poczty email. W tym celu wystarczy załączyć i wysłać tekst, grafikę, raport lub zdjęcie np. ze smartfona, podając adres email przyporządkowany do drukarki HP (alternatywnym rozwiązaniem jest zdalne drukowanie przez AirPrint. Dokument wysłany np. ze Szczecina zostanie po chwili wydrukowany na HP Officejet, który może znajdować się w innych, odległych miejscach.

„Tego typu rozwiązanie jest nie tylko proste i bezpieczne (chronią go najnowsze filtry antyspamowe, m.in. spamhaus, spamcop i programy antywirusowe), ale też istotnie podnosi wydajność firm. Prawie 40 proc. osób pracuje jeszcze przed przyjściem do biura lub w trakcie lunchu czy wieczorami. Jednocześnie dokument papierowy jest wciąż głównym nośnikiem komunikacji. Dotyczy to nie tylko zawierania kontraktów, ale też codziennych działań operacyjnych, np. przekazywania zleceń przez przedstawicieli handlowych, fakturowania czy wydawania przesyłek w magazynie” -wyjaśnia Adam Pawłowski, Product Manager HP Polska.

W wielu firmach każda wymieniona czynność wymaga wydrukowania dokumentu, co – jeszcze do niedawna - mogło wydawać się czasochłonne, a przez to niekomfortowe, wymagało bowiem najpierw przekierowania informacji na komputer znajdujący sie w pobliżu urządzenia drukującego.

Jak dział ePrint?

HP ePrint działa inaczej. Dokumenty, które wysyłamy z urządzenia mobilnego, najpierw trafiają do HP ePrint Center, a stąd – już po przetworzeniu dokumentu na język zrozumiały dla drukarki – przesyłane są na adres email przyporządkowany do drukarki HP. Co równie ważne, w odróżnieniu od wcześniejszych rozwiązań druku bezprzewodowego, HP ePrint nie wymaga instalowania w drukarkach sterowników.

Premiera światowa w Polsce

W czerwcu 2012 r. na polskim rynku do sprzedaży zostanie wprowadzone pierwsze na świecie mobilne urządzenie wielofunkcyjne HP Officejet 150 Mobile AIO, które, tak jak laptop, wyposażone jest w akumulator litowo-jonowy i po jego pełnym naładowaniu umożliwia wydrukowanie nawet  500 stron.

Lekki i niewielkich gabarytów HP Officejet 150 Mobile AIO wyposażony jest dodatkowo w podajnik na 50 arkuszy papieru. Drukuje z prędkością do 22 str./min w czerni i 18 str./min w kolorze. Urządzenie drukuje dokumenty profesjonalnej jakości z notebooków, smartfonów i telefonów komórkowych przy użyciu Bluetooth.

„Dla pracowników, którzy często się przemieszczają, tego typu urządzenie powinno być doskonałym wsparciem w ich codziennej pracy. Mogą bowiem drukować dowolne dokumenty z dala od siedziby swojej firmy, np. u kontrahenta lub klienta. W ten sposób zyskują na czasie, a firma podnosi swoją mobilność i konkurencyjność” – dodaje Adam Pawłowski.

 

Podobne artykuły
zobacz więcej
Nazwa.pl
więcej
Video
więcej
Video"
więcej