Home Maszyneria Kosmiczna obudowa Cooler Master

Kosmiczna obudowa Cooler Master

0
0
179

Cosmos II pozawala na instalację radiatorów 360mm w górnej części obudowy. Ponadto, po demontażu klatki na dyski twarde, zyskujemy dodatkowe miejsce, które możemy wykorzystać do instalacji radiatora 240mm z bezpośrednim dostępem do zimnego powietrza na zewnątrz obudowy. Opcje montażu radiatorów zależą od wsparcia poszczególnych producentów. Dla rozbudowanych systemów chłodzenia wodnego 120mm lub 140mm typu All-in-one (AIO) dedykowane są specjalne wyprowadzenia zlokalizowane w tylnej części obudowy. ""

Przestronne wnętrze

Cosmos II, w porównaniu do swojego poprzednika, oferuje blisko 20% więcej przestrzeni wewnątrz obudowy. Dzięki temu możemy zainstalować do 13 napędów HDD lub SSD (2 w X-dock, 5 w środkowej klatce i 6 w dolnej klatce) oraz praktycznie dowolny radiator chłodzenia wodnego. Najnowsza obudowa Cooler Master to również 10+1 slotów rozszerzeń, które umożliwiają montaż dowolnych urządzeń, w tym wieloukładowych podsystemów graficznych – 4-way SLI / Crossfire. Dodatkowy slot można wykorzystać do instalacji kart rozszerzeń PCI lub np. paneli sterowania oświetleniem CCFL / zimna katoda. Obudowa Cosmos II jest zgodna z praktycznie każdym, dostępnym standardem płyt głównych – od XL do ATX a szeroka funkcjonalność oraz przestronne wnętrze sprawiają, że jest to produkt wprost idealny dla użytkowników planujących złożenie ekstremalnego komputera.

Prosty montaż, optymalne ułożenie kabli

Cosmos II wyposażony jest w system zapewniający optymalne ułożenia i ukrywanie kabli. Szereg otworów oraz specjalnie przygotowanych przestrzeni umożliwia nie tylko skuteczne zarządzanie kablami ale i ułatwia montaż pozostałych komponentów oraz wpływa na poprawę cyrkulacji powietrza wewnątrz obudowy. Dużym ułatwieniem są rozwiązania pozwalające na beznarzędziowe instalowanie poszczególnych elementów i podzespołów. Produkt Cooler Master gwarantuje także bezproblemowy montaż płyt głównych z najpopularniejszymi procesorami, w tym najnowszymi podstawkami Intel LGA2011 i AMD FM1.

  • Obudowa Cosmos II jest również wyposażona w rozbudowany panel frontowy. Z jego pomocą możemy kontrolować w locie prędkość obrotową wentylatorów. Użytkownik otrzymuje także do dyspozycji porty USB 3.0 lub 2.0, złącza audio oraz dwie zatoki HDD/SSD X-docks 5.25”, dzięki którym szybko i sprawnie zamontujemy dodatkowe napędy.


 

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Powerdot buduje stacje w gminach, w których nie ma jeszcze elektryków

Gminy wiejskie, w których albo jeszcze w ogóle nie zarejestrowano aut elektrycznych, albo …