Home Chmura Mobilność w dużej firmie to iOS

Mobilność w dużej firmie to iOS

0
0
85

iOS jest również preferowaną platformą m.in. w takich branżach jak handel detaliczny czy gastronomia. Raport pokazuje również, jak przedsiębiorstwa radzą sobie z aplikacjami i kwestiami bezpieczeństwa, coraz częściej blokując aplikacje mobilne, takie jak Facebook czy Dropbox. Raport Citrix Enterprise Cloud Mobility za czwarty kwartał 2012 r. opiera się na zbiorczych danych pochodzących od klientów Citrix, którzy korzystają z chmurowych rozwiązań mobilności korporacyjnej.

iOS dominuje na rynku korporacyjnym; Android odnotowuje szybki wzrost w regionie EMEA.

iOS wciąż dominuje w przedsiębiorstwach i pozostaje preferowaną platformą mobilną (58 proc. wszystkich urządzeń na świecie). Android stracił dwa punkty procentowe w skali globalnej, a Windows Mobile zachował swoją pozycję (7 proc. urządzeń). Android był najszybciej rosnącą platformą, jeśli chodzi o urządzenia stosowane w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce (11-procentowy wzrost w porównaniu z poprzednim kwartałem, 36 proc. rynku w regionie). Udział systemu iOS zmniejszył się z 56 do 43 proc. urządzeń wykorzystywanych w regionie, z kolei udział Windows Mobile wzrósł o 2 proc. do 21 proc.

Popularność platform mobilnych.

iOS był preferowaną platformą urządzeń w branżach, w których użytkownicy mobilni mają indywidualny kontakt z klientami, na przykład w sklepach detalicznych i w restauracjach. Android był preferowaną platformą w organizacjach zajmujących się mobilnymi usługami terenowymi, na przykład w transporcie i przedsiębiorstwach użyteczności publicznej.

Android jest najpopularniejszy w służbie zdrowia (zwłaszcza w organizacjach specjalizujących się w domowej opiece zdrowotnej, które wdrożyły chmurowe rozwiązania mobilności korporacyjnej) oraz w transporcie. Do największych użytkowników iOS należą firmy prawnicze i ubezpieczeniowe.

Trendy w zarządzaniu aplikacjami.

Organizacje coraz częściej wciągają aplikacje na czarne listy. Zasady te stosuje 18 proc. klientów, co oznacza wzrost o 11 proc. w porównaniu z poprzednim kwartałem. Rosnąca tendencja do blokowania aplikacji, często jest kojarzona z urządzeniami firmowymi, przeznaczonymi do zastosowań biznesowych.

  • Organizacje zwykle blokują aplikacje, które stanowią zagrożenie dla danych lub sieci, na przykład aplikacje synchronizujące i udostępniające pliki poza siecią korporacyjną. Na czarnych listach pojawiają się równie aplikacje, które uważa się za zmniejszające wydajność pracy, takie jak gry i serwisy społecznościowe. Dotyczy to zwłaszcza urządzeń wykorzystywanych do pracy zadaniowej.
  • Najczęściej blokowane aplikacje to Angry Birds, Facebook, Dropbox i YouTube, natomiast pierwsze pozycje na białych listach zajęły Evernote, NitroDesk TouchDown, Google Chrome i Adobe Reader. Skype to jedyna aplikacja, która trafiła zarówno na czarną, jak i na białą listę.

 

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Powerdot buduje stacje w gminach, w których nie ma jeszcze elektryków

Gminy wiejskie, w których albo jeszcze w ogóle nie zarejestrowano aut elektrycznych, albo …