Home Maszyneria Jak zbudować niezawodną sieć w firmie?

Jak zbudować niezawodną sieć w firmie?

0
0
6,285

Transformacja cyfrowa przedsiębiorstwa ma miejsce, gdy firma całkowicie zmienia sposób prowadzenia działalności poprzez wykorzystanie nowych technologii i uczynienie ich kluczową częścią strategii biznesowej. Zmiany mogą obejmować strony internetowe i aplikacje mobilne, a także narzędzia do analizy danych i systemy sztucznej inteligencji.

Pandemia COVID-19 w sposób istotny wpłynęła na praktycznie wszystkie branże, co spowodowało nową falę innowacji, której celem jest przyspieszenie transformacji cyfrowej. Do 2025 roku będzie 40 miliardów inteligentnych urządzeń osobistych i 100 miliardów połączeń globalnych. Tak duża liczba urządzeń zapewni ogromną ilość danych wejściowych,   a ich wartość będzie zyskiwać na znaczeniu.

Główną zaletą transformacji cyfrowej są oszczędności, jakie może zapewnić firmom. Poprzez automatyzację procesów   i eliminację nadmiaru pracowników jest możliwe zmniejszenie kosztów i zwiększenie przychodów. Technologie cyfrowe pozwalają przedsiębiorstwom również na podniesienie sprzedaży poprzez dotarcie do klientów tam, gdzie się znajdują − w internecie, a nie jedynie poprzez tradycyjne kanały, takie jak rozmowy telefoniczne czy reklamy w prasie. I wreszcie, technologie cyfrowe mogą pomóc firmom we wprowadzaniu innowacji i umożliwić im testowanie nowych produktów i pomysłów jeszcze przed zainwestowaniem w rozwój zbyt dużych środków.

Ponadto przedsiębiorstwa będą budować infrastruktury oparte na chmurze i przenosić do niej więcej aplikacji. Podobnie, przetwarzanie danych zostanie przeniesione z serwerów lokalnych do chmury. Według Huawei GIV 2025 ponad 85% usług dla przedsiębiorstw zostanie wdrożonych w chmurze do 2025 roku. Sieć – która jest ważną infrastrukturą łączącą urządzenia i chmury – przejdzie z łączności lokalnej na łączność globalną obejmującą połączenia wielooddziałowe i wielochmurowe.

Transformacja cyfrowa może zatem przybierać różne formy: niektóre firmy koncentrują się na poprawie doświadczenia klienta i obniżeniu kosztów, podczas gdy inne skupiają się na dodawaniu nowych funkcji i optymalizacji operacji. Niezależnie jednak od formy transformacja cyfrowa wymaga stworzenia stabilnych podstaw dzięki wykorzystaniu najnowszych  rozwiązań, które tworzą infrastrukturę przedsiębiorstwa i zapewniają niezawodną transmisję danych.

Innowacyjne sieci bezprzewodowe WiFi 6

Orange wspólnie z Huawei − światowym liderem w budowie sieci bezprzewodowych − nieustannie wprowadza innowacje, aby świadczyć najlepsze w swojej klasie usługi dla przedsiębiorstw.

WiFi 6, znane również jako WiFi 6.0 lub 802.11ax, to następna generacja sieci, która zapewnia wyższe prędkości i większą pojemność przy użyciu sieci mesh do łączenia urządzeń ze sobą w sposób zdecentralizowany. WiFi 6 jest częścią rodziny standardów IEEE 802.11 i ma na celu zmaksymalizowanie przepustowości poprzez umożliwienie wielu punktom dostępu jednoczesnego przesyłania danych przy jednoczesnym zminimalizowaniu opóźnień w transmisji. Poprzez wspieranie zarówno przewodowej, jak i bezprzewodowej łączności WiFi 6 może zapewnić szybsze prędkości przy mniejszej liczbie zakłóceń.

Orange oferuje pełną gamę innowacyjnych produktów AirEngine Wi-Fi 6, które charakteryzują się dużą prędkością, a także stabilniejszym pokryciem przestrzeni − pomaga w ten sposób przedsiębiorstwom zbudować niezawodne sieci w myśl hasła „100 Mb/s@everywhere”. Dzięki urządzeniom Huawei AirEngine WiFi 6 cyfrowe przedsiębiorstwa mogą tworzyć wysokiej jakości łączność bezprzewodową wymaganą dla nowych aplikacji, takich jak AR/VR, Wideo 4K/8K i IoT, oraz tworzyć bezprzewodowe sieci kampusowe.

Technologia Wi-Fi 6 (802.11ax) zastosowana w urządzeniach Huawei pozwala na czterokrotnie większą przepustowość wykorzystywaną jednocześnie przez użytkowników niż Wi-Fi 5, czego efektem jest antena zasilana przez 5G oraz  algorytmy, które zmniejszają opóźnienia w sieci o 10-30%, umożliwiają bezprzewodowe konferencje w rozdzielczości 4K HD    i zapewniają zerową utratę pakietów podczas roamingu AGV.

Sieć bez „martwych punktów”

Aby pomóc przedsiębiorstwom zbudować w pełni bezprzewodową sieć Wi-Fi 6 bez „martwych punktów” i z nieprzerwanym roamingiem, Orange oferuje urządzenia Huawei AirEngine Wi-Fi 6, w tym nowe ścienne punkty dostępowe, które zapewniają lepszy sygnał do pokoi hotelowych i studenckich. Wydajne punkty dostępowe z potrójnym radiem zapewniają niezakłóconą transmisję także w zatłoczonych miejscach, takich jak sale lekcyjne i stadiony.

W ofercie znajdują się również przełączniki dostępowe Multi-GE serii CloudEngine S, z których wszystkie oferują 90 W PoE++ na port i obsługują szybkości portów definiowane programowo przy użyciu licencji prawa do użytkowania (RTU), aby elastycznie dostosowywać się do różnych scenariuszy. Przełączniki z serii CloudEngine 12800 to wysokowydajne przełączniki rdzeniowe nowej generacji przeznaczone do centrów danych sieci i wysokiej klasy sieci kampusowych.

Korzystając z platformy oprogramowania nowej generacji VRP8 firmy Huawei, seria CloudEngine 12800, przełączniki zapewniają stabilne, niezawodne i bezpieczne funkcje przełączania L2/L3 o wysokiej wydajności, aby pomóc w tworzeniu elastycznej wysokiej jakości sieci.

Zalety

  • Błyskawiczna prędkość: 10 Gb/s i więcej. Punkty dostępu Huawei AirEngine są jedynymi w branży, które zapewniają    16 strumieni przestrzennych i przepustowość do 10,75 Gb/s, co gwarantuje wrażenia sieciowe podobne jak w wypadku światłowodów dla usług o dużym natężeniu ruchu, takich jak AR/VR i wideo 4K.
  • Bardziej stabilny zasięg: punkty dostępowe Huawei AirEngine mają 16 wbudowanych inteligentnych anten i korzystają  z algorytmu kształtowania wiązki 5G, dzięki czemu osiągają o 20% większy zasięg i silniejsze sygnały niż tradycyjne anteny. Efektem końcowym jest pełne pokrycie bez martwego pola.
  • Bardziej stabilne aplikacje: punkty dostępu Huawei AirEngine korzystają z pierwszego w swoim rodzaju rozwiązania Dynamic. Technologia Turbo pomaga dynamicznie wykrywać typy aplikacji i wdrożyć HQoS, przez co osiąga bardzo   niskie opóźnienie 10 ms dla kluczowych aplikacji i zapewnia płynne działanie aplikacji czasu rzeczywistego, takich jak AR/ VR i głos.
  • Bardziej stabilny roaming, wykorzystanie technologii SmartRadio Lossless Roaming: Huawei proaktywnie optymalizuje tradycyjny roaming − przetwarza i umożliwia terminalom mobilnym z systemem Huawei EMUI lub MagicUI nawiązywanie transmisji na poziomie milisekund i bezstratny roaming. Zapewnia płynne działanie aplikacji biurowych, takich jak wideokonferencje i połączenia głosowe dla użytkowników w ruchu.
  • Transfer „100 Mb/s@ everywhere”, technologie Huawei 5G i AI, AirEngine Wi-Fi 6 tworzą jedyne w swoim rodzaju „100 Mb/ sw każdym miejscu”. Unikalne w branży algorytmy planowania OFDMA i MU-MIMO oferują znacznie wyższą wydajność niż Wi-Fi 6 w scenariuszach dostępu o dużej gęstości. Każdy terminal ma zawsze przepustowość 100 Mb/s, w dowolnym miejscu w sieci kampusowej.

CloudCampus 3.0

Z kolei rozwiązanie CloudCampus 3.0 od Huawei to idealny wybór dla kampusów biurowych przedsiębiorstw. Zbudowany na architekturze zarządzanej w chmurze, ulepszony iMaster NCE-Campus automatyzuje konfigurację i zarządzanie w sieciach WLAN, LAN i WAN. Platforma wprowadza innowacyjną funkcję inteligentnej weryfikacji, która skraca czas ręcznego sprawdzania z godzin do minut przed uruchomieniem usługi, co znacznie zmniejsza ryzyko spowodowane błędami konfiguracji ręcznej.

Rozwiązanie CloudCampus firmy Huawei pomaga zbudować jedną globalną sieć, optymalizując architekturę sieci End to End (E2E), dzięki czemu każda lokalizacja jest osiągalna z dowolnego miejsca.

W obliczu rosnącej liczby terminali cyfrowych i aplikacji cyfrowych rozwiązanie Huawei CloudCampus pomaga przedsiębiorstwom zbudować kompleksowe centrum zarządzania siecią oparte na czołowej w branży architekturze zarządzania chmurą.

Chociaż te rozwiązania mogą się wydawać skomplikowane, to z powodzeniem można je osiągnąć dzięki starannemu planowaniu i realizacji wspólnie z doświadczonym partnerem, jakim jest Orange. Dzięki transformacji cyfrowej każda firma może odblokować możliwości wzrostu i poprawić rentowność – tak ważną w czasach spowolnienia gospodarczego.

Poznaj rozwiązania Huawei oferowane przez Orange.

Dowiedz się więcej

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Sonos zmieni sposób, w jaki słuchamy muzyki

Kiedy dwie dekady temu Sonos wprowadził na rynek swoje pierwsze systemy audio multiroom, n…