Home Maszyneria Szkolenia budujące społeczeństwo informacyjne

Szkolenia budujące społeczeństwo informacyjne

0
0
87

W przyszłości uczestnicy będą mogli publikować swoje autorskie szkolenia. Kursy kierowane są do mieszkańców Unii Europejskiej. Projekt realizują firmy i uczelnie z trzech europejskich krajów – Niemiec, Polski i Wielkiej Brytanii.

Columbus w systemie e-learningu

Na portalu Columbus każdy może przeszkolić się w systemie e-learning. Na zlecenie Komisji Europejskiej projekt Columbus wykonuje konsorcjum czterech firm z Niemiec, Polski i Wielkiej Brytanii oraz dwóch uczelni niemieckich. Polskę reprezentuje Instytut Edukacji Interaktywnej Estakada.pl, znany z realizacji największego polskiego projektu e-learning Akademia PARP. Estakada odpowiada za największą część projektu – właśnie pilotaż.

Celem projektu jest połączenie pod jednym dachem szkoleń profesjonalnych, przygotowywanych przez firmy, zajmujące się edukacją i szkoleniami, a także kursów stworzonych przez hobbistów i pasjonatów, którzy szukają możliwości podzielenia się swoją wiedzą. Często jest to wiedza zupełnie unikalna. Szkolenia wzbogacone są o interaktywne pomoce dydaktyczne.

Bezpłatnie, po polsku i w innych językach

Columbus daje możliwość korzystania ze szkoleń w innych językach i stworzonych w różnych kulturach. Pilotaż projektu potrwa do końca roku w trzech krajach – Niemczech, Polsce i Wielkiej Brytanii. Każdego roku trzy inne kraje będą dołączać do poprzednich, aż do pełnego rozpowszechnienia projektu w krajach UE. Już teraz na portalu dostępnych jest 68 szkoleń, z czego 20 w języku polskim. Wiedza, która jest w nich zawarta, jest atrakcyjna i unikalna, a portal łatwy w obsłudze i przyjazny dla użytkownika. Wszystkie szkolenia, zamieszczone na portalu Columbus są bezpłatne.

"Columbus to unikalny projekt e-learningowego marketplace, czyli rynku, docelowo pozwalającego oferować własne szkolenia, bezpłatnie lub za drobną opłatą wnoszoną przez Internet" – powiedział dr Krzysztof Hejduk z Estakada.pl.  "Obecnie na zlecenie Komisji Europejskiej sprawdzamy, czy ten pomysł chwyci. Jeszcze trzy lata temu nikt nie słyszał o YouTube, pozwalającego dzielić się multimediami. Być może kiedyś Columbus stworzy standard dzielenia się wiedzą? Możliwości są ogromne"- podsumowuje dr Hejduk.

Projekt Columbus wpisuje się w europejską wizję budowy społeczeństwa informacyjnego. Jedyną barierą może być język. Wszyscy użytkownicy Internetu mogą korzystać z portalu w dowolnym miejscu i czasie. Portal Columbus jest też odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie ciągłego kształcenia.


Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Twój e-PIT bez przysługujących Ci ulg? Zadbaj o swój interes i obniż podatek. Kto prześpi – straci.

Koniec miesiąca zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim – ostateczny termin na złożenie …