Home Na czasie Wartościowe polskie domeny

Wartościowe polskie domeny

0
0
201

Według serwisu www.dns.pl – statystyki liczby domen zarejestrowanych w NASK, najwięcej polskich adresów przypada na rozszerzenie .pl – jest ich już ponad 650 tysięcy, a z każdym tygodniem jest o około 5 tysięcy więcej. Drugie miejsce zajmuje .com.pl z liczbą prawie 200 tysięcy. Dalej znalazły się takie rozszerzenia jak .net.pl, .org.pl czy .info.pl. Wśród domen regionalnych najwięcej zarejestrowano rozszerzeń waw.pl, następnie wroclaw.pl i szczecin.pl.

Pl. Od 1991

Polska domena narodowa istnieje od 1991 roku, jednak prawdziwy boom na rynku domen rozpoczął się kilka lat temu. Skutkiem czego Polska wkroczyła do grona państw, które osiągnęły pułap miliona zarejestrowanych domen narodowych.

Ogólna liczba domen zarejestrowanych przez Polaków jest o wiele większa, może sięgać nawet 1,5 miliona, jednak ich dokładna liczba nie jest znana. Z informacji EURid wynika, że Polacy zarejestrowali dotychczas ok. 120 tysięcy domen europejskich. Jeszcze rok temu Polska zajmowała 8 pozycję w rejestracji domen .eu, obecnie jest 6.

Według serwisu www.webhosting.info domen globalnych utrzymywanych w Polsce jest ponad 226 tysięcy.

„Patrząc na liczbę i strukturę domen zarejestrowanych przez Polaków widzę jeszcze bardzo duży potencjał rynku. Zakładam, że w najbliższej przyszłości prawie każda z ponad 3,5 miliona firm działających w Polsce powinna posiadać średnio 3 domeny, co daje liczbę ok. 10 milionów takich domen, które wciąż pozostają do zarejestrowania” – mówi Daniel Kotyras, Dyrektor ds. Marketingu w firmie NetArt. Jak podaje serwis www.statystykidomen.pl ponad 30% rynku domen internetowych w Polsce przypada firmie NetArt.

Polska powoli dogania w liczbie domen większe i lepiej rozwinięte państwa Europy. W chwili obecnej milion i więcej domen narodowych mają m.in. Niemcy, Wielka Brytania, Francja, Włochy i Holandia.



Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Powerdot buduje stacje w gminach, w których nie ma jeszcze elektryków

Gminy wiejskie, w których albo jeszcze w ogóle nie zarejestrowano aut elektrycznych, albo …