Home Na czasie Wyspiański w technologii digital signage

Wyspiański w technologii digital signage

0
0
86

Wyspiański audiowizualnie

Celem wystawy "Stanisława Wyspiańskiego Teatr Ogromny", która miała swoja premierę 27 listopada 2007 roku, było przybliżenie twórczości młodopolskiego artysty za pośrednictwem najnowszych technologii audiowizualnych. Aby zrealizować te założenia, twórcy wystawy sięgnęli po digital signage – system emisji dowolnej, w pełni interaktywnej treści za pomocą wyświetlaczy – od jednego, po połączone w sieci i centralnie zarządzane, tysiące cyfrowych ekranów.

Technologia zostanie

O wyborze tej technologii zdecydowała możliwość synchronizacji multimedialnej zawartości oraz jej centralnego i zdalnego zarządzania za pośrednictwem lokalnej sieci. Istotnym argumentem była także wszechstronność zastosowań, dzięki której digital signage nie zniknie po zakończeniu wystawy, ale stanie się ważnym elementem systemu informacyjnego w gmachu głównym i pozostałych placówkach muzeum. Będzie on na bieżąco informował o działalności muzeum, jego planach artystycznych oraz umożliwi interaktywną obsługę zapytań ze strony zwiedzających.

Na potrzeby wdrożenia firma ABEMA Systemy Prezentacyjne, partner Veracomp, wykorzystała osiem projektorów i sześć ekranów LCD Sanyo o przekątnej 42 cale oraz dwanaście odtwarzaczy digital signage Pro3 i czterech Web+ firmy Cayin Technology. Zainstalowano także ponad 20 specjalnych głośników z dźwiękiem spolaryzowanym dostarczonych przez firmę Music Info. Z uwagi na pionierski charakter projektu, swoją pomoc przy wdrożeniu zaoferował dystrybutor kompleksowych rozwiązań digital signage – firma Veracomp SA. Aby przybliżyć możliwości technologii digital signage, Veracomp przygotował wraz z agencją PR Solutions i studiem Manufaktura X informację wideo.

Muzeum Narodowe w Krakowie to najstarsze muzeum narodowe w Polsce. Zgromadzono w nim bogaty zbiór dzieł sztuki polskiej, europejskiej i pozaeuropejskiej, co stawia je w rzędzie najważniejszych – i najciekawszych zarazem – kolekcji nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Muzeum założono 7 października 1879 roku uchwałą Rady Miasta Krakowa, która przekazała na ten cel dwie ówcześnie wyremontowane sale, na pierwszym piętrze Sukiennic. Misją Muzeum jest świadczenie o wartościach narodowych i ogólnoludzkich poprzez upowszechnianie sztuki światowej i polskiej, zwłaszcza ośrodka krakowskiego, oraz poprzez działania muzealne obejmujące kolekcje i dzieła o wartości naukowej, historycznej i artystycznej, powstałe jako rezultat przekonań tych, których łączy poczucie przynależności lub uznanie dla kultury polskiej – bez względu na miejsce zamieszkania, narodowość czy wyznanie.

Veracomp jest specjalizowanym dystrybutorem rozwiązań teleinformatycznych. Skupia się na sześciu obszarach technologicznych: sieci, telekomunikacja, bezpieczeństwo, serwery i pamięci masowe, zarządzanie infrastrukturą, peryferia i multimedia. Realizuje strategię dystrybucji z wartością dodaną (VAD – Value Added Distributor).

Oprócz standardowych w dystrybucji usług logistyki i finansowania, Veracomp prowadzi doradztwo techniczne, świadczy usługi, udziela konsultacji oraz oferuje pomoc marketingową.


Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Powerdot buduje stacje w gminach, w których nie ma jeszcze elektryków

Gminy wiejskie, w których albo jeszcze w ogóle nie zarejestrowano aut elektrycznych, albo …