Home Na czasie Bądź kreatywny – wygraj konkurs Intela

Bądź kreatywny – wygraj konkurs Intela

0
0
129

Aby wziąć udział w konkursie należy zarejestrować się na stronie projektu  www.intelchallenge.eu i przesłać abstrakt – kilkustronicowy opis swojego pomysłu. Na zwycięzców konkursu czeka intensywny program mentoringowy oraz europejskie finały w Dublinie i światowe w Krzemowej Dolinie.Konkurs przeznaczony jest dla studentów bądź niedawnych absolwentów (do 4 lat po ukończeniu studiów) w wieku od 18 do 34 lat.

Poszukiwane są innowacyjne produkty, inteligentne technologie oraz interaktywne aplikacje mobilne i internetowe w obszarach takich jak: medycyna, energia, ludzie i społeczeństwo,  biotechnologia oraz nanotechnologia.

Konkurs został podzielony na trzy etapy:

  • W pierwszym etapie, trwającym do 22 lutego br. uczestnicy rejestrują się na stronie internetowej projektu www.intelchallenge.eu, gdzie zamieszczają skrócone opisy projektów (abstrakty);
  • Do drugiego etapu wybieranych jest 200 najlepszych pomysłów z całej Europy, których autorzy poproszeni będą o przygotowanie biznes planów oraz krótkiego materiału wideo (tzw. elevator pitch). Międzynarodowe Jury wybierze 24 prace finałowe;
  • Trzeci etap to Finał Intel Business Challenge Europe, który odbędzie się w dniach 17-20 czerwca 2013 r. w Dublinie.

Finał EU w Irlandii oraz w U.S.A.

Tegoroczny Europejski finał konkursu zaplanowany został jako oficjalne wydarzenie towarzyszące EuroNanoForum 2013. ENF 2013 to oficjalne wydarzenie organizowane w ramach irlandzkiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Konferencja, która zgromadzi ponad 100 uczestników organizowana jest wspólnie przez Enterprise Ireland i Spinverse pod patronatem Komisji Europejskiej, Dyrekcji ds. Badań Naukowych i Innowacji. Tegoroczna edycja konferencji skupia się na komercjalizacji w obszarze nanotechnologii.

Aby ułatwić młodym przedsiębiorcom przygotowanie dokumentów konkursowych organizatorzy oferują im pomoc – profesjonalne narzędzia, jak ścieżka e-learningowa czy wideo konsultacje z międzynarodową grupą ekspertów.

Do trzeciego, finałowego etapu konkursu zakwalifikują się 24 najlepsze projekty, których autorzy zaproszeni zostaną na Europejskie finały w Dublinie. Tam, dzięki kolejnym sesjom mentoringowym z praktykami biznesu i naukowcami, przygotują się do obrony pomysłu przed międzynarodowym jury. Pięć zwycięskich zespołów wyjedzie do Krzemowej Doliny w Kalifornii na światowe finały Intel Global Challenge w październiku 2013 r.

 

 

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Granty filantropijne na projektyw zakresie cyberbezpieczeństwa

Kyndryl, największy na świecie niezależny dostawca usług dla infrastruktury IT, uruchomił …