Home Biznes Nowa architektura data center

Nowa architektura data center

0
0
126

Poprzez eliminację ograniczeń występujących w obecnych sieciach oraz poprawę sprawności biznesowej, QFabric pozwala na wykładniczy wzrost wydajności, skali i efektywności centrum danych. Płaska architektura QFabric integruje w sobie pierwsze w branży zintegrowane rozwiązanie bezpieczeństwa gwarantujące zabezpieczenie, nadzór oraz skalę w obrębie całej fizycznej i wirtualnej architektury centrum danych. W ciągu trzech lat Juniper przeznaczył 100 milionów dolarów na badanie czynników ograniczających rozwój centrów danych i stworzył nową architekturę, która będzie podstawą data center w przyszłej dekadzie. QFabric bazuje na architekturze 3-2-1 i redukuje trójwarstwową sieć do pojedynczej, wydajnej warstwy.

“Rozwój technologii obliczeniowych i pamięci masowych data center znacznie przyspieszył w ostaniej dekadzie, natomiast dotychczasowe podejście do sieci nie sprostało tym przemianom” – powiedział Kevin Johnson, CEO, Juniper Networks.

Oszczędności

Architektura QFabric Junipera jest do dziesięciu razy szybsza, potrzebuje 77 procent mniej energii, wymaga 27 procent mniej urządzeń sieciowych, zajmuje 90 procent mniej miejsca oraz zapewnia dziewięciokrotną redukcję zasobów operacyjnych w stosunku do najbardziej konkurencyjnych rozwiązań na rynku. Redukcja wydatków operacyjnych zapewnia znaczące korzyści klientom, borykającym się z rosnącymi kosztami związanymi z potrzebą skalowania centrum danych.

Nowa klasa produktów sieciowych

QFabric składa się z trzech elementów, które tworzą wydajną architekturę, wyzwalającą cały potencjał data center.

  • QF/Node działa jako rozproszone centrum decyzyjne matrycy przełączającej,
  • QF/Interconnect jest szybkim urządzeniem transportującym, natomiast
  • QF/Director zapewnia kontrolę wszystkich elementów.

Dostępność

Dostępny już na zamówienie już, Juniper Networks QFX3500, jest pierwszym produktem z rodziny QFabric. Rozwiązanie to może działać również jako samodzielny 64-portowy przełącznik Ethernet 10Gigabit, wyposażony w funkcjonalności bram usługowych FCoE oraz Fiber Channel. QFX3500 zapewnia najwyższą wydajność dla ruchu unicast i multicast spośród urządzeń dostępnych na rynku.

 


 

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Powerdot buduje stacje w gminach, w których nie ma jeszcze elektryków

Gminy wiejskie, w których albo jeszcze w ogóle nie zarejestrowano aut elektrycznych, albo …