Home Biznes Polskie firmy hostingowe nie spełniają 4 kryteriów

Polskie firmy hostingowe nie spełniają 4 kryteriów

0
0
94

Takie poręczenie może stanowić certyfikat jakości, jak na przykład wyróżnienie przyznawane przez operatora transakcji internetowych Płatności Online „Polecamy ten hosting”. O zdobycie i późniejsze utrzymanie certyfikatu mogą ubiegać się te firmy, które spełnią szereg założonych kryteriów, formułowanych zarówno pod kątem zaplecza technicznego, jak i jakości obsługi klienta. 

Czy tego typu certyfikaty mogą być pomocne dla użytkowników hostingu? Na pewno tak, bo stanowią sygnał, że mamy do czynienia z firmą dobrą, sprawdzoną i polecaną. Mimo że dziś widoczność w sieci to podstawa, a oferty na rynku bardzo konkurencyjne – hosting hostingowi nadal nierówny. Co więcej – również opinie w sieci bywają nie do końca pomocne, bo każda opiniująca osoba kieruje się własnymi, indywidualnymi kryteriami.

Zgodnie z ideą programu Płatności Online „Polecamy ten hosting”, firmy otrzymujące certyfikat posiadają zaplecze umożliwiające dostarczanie usług hostingowych w sposób ciągły i nieprzerwany.

Wśród aspektów branych pod uwagę przy analizie firm hostingowych znajdują się m.in. czas reakcji na zgłoszenia dokonywane w Biurze Obsługi Klienta oraz jakość udzielonej przez konsultanta odpowiedzi. Kryteria faktycznie podstawowe, choć niezwykle ważne w przypadku operatorów hostingu, gdzie główny kontakt klienta z doradcami odbywa się albo poprzez infolinię, albo formularz elektroniczny.

Obok aspektów obsługowych, organizatorzy biorą pod lupę także warunki techniczne, którymi dysponuje operator, a które są istotne z punktu widzenia przedsiębiorcy prowadzącego e-biznes. Dotyczą one przede wszystkim odpowiedniej konfiguracji środowiska PHP oraz baz danych MySQL. Ich poprawne działanie gwarantuje nieprzerwaną ciągłość strony www, a także chroni przedsiębiorcę przed ryzykiem ataków z zewnątrz, mogących doprowadzić do utraty lub wycieku danych przechowywanych na stronie firmowej.

Podstawowe błędy polskich firm hostingowych

Jak pokazują dane udostępnione przez Płatności Online, główne problemy, które dotykają polskie firmy hostingowe związane są zarówno z aspektami czysto komunikacyjnymi, jak i technicznymi. Nie są one bardzo poważne, jednak zaniedbane mogą znacznie obniżyć komfort odczuwany przez klientów, szczególnie w czasie nieprzewidzianych sytuacji lub konieczności szybkiego kontaktu z operatorem. To m.in.:

  • brak możliwości wysłania wiadomości ze strony firmy hostingowej ze względu na przepełnione skrzynki odbiorcze, niedziałający formularz czy brak prawidłowej walidacji adresu e-mail
  • brak możliwości zarejestrowania pakietu hostingowego przez stronę www
  • brak biblioteki cURL w interpreterze PHP
  • problemy z wgraniem plików przez FTP

Pamiętajmy, że duża rozpoznawalność danej firmy nie musi wcale oznaczać, że jest to podmiot sprawdzony czy warty współpracy. Zanim wybierzemy operatora hostingu, zapoznajmy się z wieloma ofertami sprawdzając, które z nich są polecane tylko z nazwy, a które – za faktyczne dokonania.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Jak rozpoznać i ochronić się przed oszustwami związanymi z tajemniczym klientem?

Stanowiska tajemniczego klienta są realne i wymagają od pracowników wykonywania określonyc…