Home Biznes Praca zdalna – jak stworzyć domowe biuro dostosowane do indywidualnych potrzeb?

Praca zdalna – jak stworzyć domowe biuro dostosowane do indywidualnych potrzeb?

0
0
141

Dodatkowo z badań Eurostatu można wnioskować, że już w 2019 roku 26 proc. zatrudnionych w Polsce posiadało odpowiednie narzędzia do wykonywania zawodowych obowiązków poza biurem firmy. To jednak dopiero sytuacja związana z pandemią zmusiła znaczną część pracowników biurowych do wykonywania obowiązków związanych z pracą z domu. Warto zaznaczyć, że część społeczeństwa nie posiada oddzielnego, dopasowanego do tego pomieszczenia. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, jak w prosty sposób stworzyć domowe biuro we własnym mieszkaniu.

Dostosuj przestrzeń do swoich potrzeb

Pandemia wymusiła na pracownikach dynamiczne przeorganizowanie domowych przestrzeni w biura oraz zdalne klasy szkolne. Z dnia na dzień kuchnie, salony i sypialnie zmieniły się w przestrzenie biurowe oraz sale do wideokonferencji. Przy doborze miejsca do pracy warto zwrócić uwagę na dostęp do naturalnego światła oraz ergonomie siedziska. Pracowanie z kanapy może odbywać się np. na etapie researchu, poszukiwania inspiracji do projektu, ale praca w dłuższej perspektywie w takiej pozycji może negatywnie wpływać na kręgosłup. W ramach zadbania o samopoczucie warto znaleźć wygodne siedzisko oraz wentylację powietrza w pomieszczeniu, w którym przebywamy. Dodatkowo w miarę możliwości należy zadbać o wydzieloną przestrzeń, w której nic nie będzie nas rozpraszało, dlatego też praca z kuchni nie zawsze jest najlepszym pomysłem.

Urządzenia wpływają na wydajność pracy

Podczas pracy z domu warto zaopatrzyć się w część urządzeń, z których korzystamy w stacjonarnym biurze. Myszka bezprzewodowa czy słuchawki z funkcją wyciszania dźwięków otoczenia przydadzą się szczególnie, gdy w salonie na dywanie trwają wyścigi drewnianych samochodzików, a termin na wysłanie ważnego raportu minął wczoraj. Wielofunkcyjne urządzenie drukujące to również rozwiązanie, które może znacznie podnieść komfort pracy oraz zapewnić jej ciągłość. – „Posiadamy w swoim portfolio urządzenia, które idealnie sprawdzą się w domowych biurach. Ergonomiczne drukarki, czy też urządzenia wielofunkcyjne pozwalają pracownikom na osiągnięcie tej samej wydajności pracy co w biurze, ale nie zabierając przy tym dużej przestrzeni ich prywatnych mieszkań. Warto zauważyć, że trend pracy poza biurem wzrasta – proponowane przez nas rozwiązania dają pracownikom elastyczność w doborze miejsca pracy, a przy tym gwarancję jakości druku” – komentuje Katarzyna Idzkiewicz, Senior Marketing Coordinator w firmie Brother Polska.

Skoordynuj plany dnia domowników

Praca zdalna oraz odbywanie zajęć szkolnych w tym samym czasie i miejscu to spore wyzwanie. Warto spróbować skoordynować domowy harmonogram aktywności, aby nawzajem sobie nie przeszkadzać oraz nie ograniczać transferu danych. Jeżeli w naszym kalendarzu widnieje ważna wideokonferencja można poinformować o tym resztę domowników, aby w tym terminie nikt nam nie przeszkadzał oraz nie ograniczał przepustowości sieci. W ramach ustrukturyzowania planu dnia można pokusić się o stworzenie graficznego harmonogramu za pomocą Brother Creative Center, do którego każdy domownik będzie miał dostęp. – „Stworzenie tygodniowego planu aktywności pomoże nam nie tylko zaplanować czas pracy, czy też zajęć dzieci, ale również ułatwi zaplanowanie wspólnego czasu rodziny. Nasza usługa dodatkowa Brother Creative Center wspiera ten proces i umożliwia intuicyjne stworzenie planu tygodnia na podstawie gotowych szablonów. Co ciekawe wśród materiałów znajdują się również szablony do origami, kolorowanki, czy też ćwiczenia edukacyjne, z których można skorzystać bez żadnych opłat” – dodaje Katarzyna Idzkiewicz, Senior Marketing Coordinator w firmie Brother Polska.

Jeżeli chcesz zdobyć więcej wskazówek na temat pracy zdalnej, odwiedź stronę: https://www.brother.pl/home-office-working

Zachęcamy do odwiedzenia również Brother Creative Center: https://www.creativecenter.brother/pl-pl

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

W ciągu dwóch lat 85% osób pracujących w branży oprogramowania będzie korzystać z AI [Raport]

Trzy na pięć organizacji uważa, że możliwość wdrażania innowacyjnych rozwiązań to najwięks…