Home Bezpieczeństwo Veeam Availability Suite zapewnia ciągłość biznesową

Veeam Availability Suite zapewnia ciągłość biznesową

0
0
245

Zapewnienie nieprzerwanej dostępności aplikacji i danych dotychczas wymagało znacznych inwestycji w redundantne systemy z natychmiastowym przełączaniem awaryjnym, które mogły podjąć pracę w ciągu kilku sekund. Tak duża inwestycja była uzasadniona tylko w nielicznych zastosowaniach, dlatego większość aplikacji jest obsługiwana przez tradycyjne rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych. Ich wskaźnik RTPO (recovery time and point objective) wynosi kilka godzin lub dni, co nie spełnia potrzeb współczesnej firmy. Teraz czas ten można znacznie skrócić za sprawą rozwiązania z nowej kategorii, Availability for the Modern Data Center, które w przypadku wszystkich aplikacji i danych zapewnia wskaźnik RTPO na poziomie niespełna 15 minut.

Veeam Availability Suite wypełnia lukę na rynku związaną z dostępnością danych dzięki pięciu kluczowym możliwościom (wszystkie statystyki poniżej zaczerpnięto z raportu ESG „Veeam Customer Insights Survey” opublikowanego dzisiaj):

  • Szybkie odzyskiwanie – szybkie przywracanie wszystkiego, czego potrzebuje dział IT, w sposób określony przez dział IT. 96 proc. operacji przywracania Veeam mieści się w docelowym czasie przywracania (RTO) określonym w umowach SLA w porównaniu do 78 proc. w przypadku innych rozwiązań.
  • Unikanie utraty danych – niemal ciągła ochrona danych i ulepszone usuwanie skutków awarii. 83 proc. klientów Veeam pokłada większe zaufanie w swoich kopiach zapasowych, w porównaniu z poprzednimi systemami do backupu.
  • Ochrona – gwarantowane przywrócenie każdego pliku, aplikacji lub serwera wirtualnego, za każdym razem. 71 proc. klientów Veeam dostrzega większą niezawodność kopii zapasowych w porównaniu z innymi rozwiązaniami.
  • Ograniczanie ryzyka – wdrożenie niskiego ryzyka dla nowych aplikacji w testowym środowisku Veeam Virtual Lab zbliżonym do środowiska produkcyjnego, pozwala lepiej wykorzystać inwestycję w systemy do tworzenia kopii zapasowych i replikacji danych. 66 proc. użytkowników rozwiązań Veeam  uznaje funkcjonalności związane z monitorowaniem, raportowaniem i planowaniem przydziałów za lepsze lub zdecydowanie lepsze niż w przypadku innych rozwiązań.
  • Pełny wgląd – aktywne monitorowanie oraz powiadamianie o problemach, zanim wpłyną one na działanie systemu. 71 proc. klientów, używających narzędzi Veeam do monitorowania i raportowania, twierdzi, że ich świadomość zagrożeń zwiększyła się.

Wykorzystując najnowsze technologie wirtualizacyjne, chmurowe i pamięciowe oraz integrując się z systemami czołowych dostawców pamięci masowej, takimi jak EMC, HP i NetApp, rozwiązanie Veeam Availability Suite zapewnia ciągłą dostępność nowoczesnego centrum danych.

Nowe funkcje w nadchodzącej wersji Veeam Availability Suite v8 to m.in.:

  • Integracja z rozwiązaniami NetApp –FunkcjaVeeam Backup from NetApp SnapShot® pozwala działom IT tworzyć kopie zapasowe z migawek NetApp SnapShot™ co 15 minut lub częściej bez wpływu na środowisko produkcyjne. Opatentowana technologia pozwala na tworzenie kopii zapasowych 20-krotnie szybciej w porównaniu z konkurencyjnymi produktami. Funkcja Veeam Explorer™ for Storage Snapshots zapewnia bezpłatne przywracanie maszyn wirtualnych, plików systemu-gościa oraz aplikacji z systemów NetApp SnapShot, SnapMirror® i SnapVault®.
  • Integracja z EMC Data Domain Boost™ – znacząco skraca okno backupowe poprzez dostęp do ponad10-krotnie szybszej transformacji pliku kopii zapasowej. Umożliwia też tworzenie pełnych kopii zapasowych do 50% szybciej przy przepustowości sieci mniejszej nawet o 99%. Wsparcie dla łączności Fibre Channel umożliwia kopiowanie danych do systemów Data Domain bez obciążania sieci LAN.
  • Veeam Explorer for Microsoft SQL – pozwala użytkownikom szybko przywracać poszczególne bazy danych w pierwotnej albo nowej lokalizacji. Umożliwia też przywracanie systemu do żądanego punktu w czasie, a nawet do konkretnych transakcji poprzez kopiowanie i odtwarzanie dziennika transakcji. 
  • Ulepszona replikacja – nowa wersja dodaje wbudowaną akcelerację WAN do zadań replikacji i umożliwia użytkownikom replikację z wykorzystaniem plików kopii zapasowej, a nie infrastruktury wirtualnej. Co więcej, administratorzy IT mogą wykorzystać nowe plany przełączania awaryjnego i wykonywać zaplanowane przełączenia, aby przeprowadzić migrację bez utraty danych, a co za tym idzie poprawić wskaźniki RTPO.

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Powerdot buduje stacje w gminach, w których nie ma jeszcze elektryków

Gminy wiejskie, w których albo jeszcze w ogóle nie zarejestrowano aut elektrycznych, albo …