Home Maszyneria Światłowodowa transmisja dla kamer zrobotyzowanych

Światłowodowa transmisja dla kamer zrobotyzowanych

0
0
94

AW-HE120 to kompaktowa i lekka kamera wyposażona w głowicę obrotową, która pozwala na transmisję obrazu w jakości HD oraz SD. Dzięki sterowaniu IP możliwe jest tworzenie przy jej użyciu kompleksowych i elastycznych instalacji skupiających większą ilość kamer. Z kolei zastosowanie sieci Ethernet zapewnia łatwe połączenie i prostą konfigurację.

– W dzisiejszych aplikacjach telewizyjnych coraz istotniejszą kwestią jest zachowanie wysokiej jakości przy równoczesnej minimalizacji kosztów obsługi. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów zdecydowaliśmy się podjąć współpracę z francuskim producentem modułów światłowodowych. Ma ona na celu rozszerzenie funkcjonalności zrobotyzowanej kamery Panasonic AW-HE120, poprzez dodanie kolejnych bardziej zaawansowanych rozwiązań pozwalających na transmisję obrazu i dźwięku w bardzo wysokiej jakości na duże odległości – mówi Dariusz Grudzień, Sales & Marketing Manager w Panasonic.

  • Urządzenie dysponuje 20-krotnym zoomem optycznym, 10-krotnym zoomem cyfrowym oraz funkcją korekcji obrazu, pozwalającą uzyskać wyraźny obraz w żywych barwach, nawet podczas pracy w miejscach, gdzie natężenie światła jest bardzo niskie. Kamery wykorzystują również wbudowany filtr ND, oferujący cztery tryby pracy: clear, 1/4, 1/16, 1/64, który w połączeniu z przetwornikiem obrazu 1/3 cala typu U.L.T. MOS o rozdzielczości 2.2 megapikseli, zapewnia rejestrację obrazu w jakości Full HD. Dodatkowo AW-HE120 umożliwia zapamiętanie do 100 punktów obserwacyjnych.
  • Topas ET120 w podstawowej wersji pozwala na prowadzenie transmisji w standardzie HD/SD SDI wraz z dodatkowymi sygnałami GENLOCK, GP, Ethernet oraz dwukierunkowym RS 422. Ponadto w zależności od wymagań klientów moduł może zostać wyposażony w złącza światłowodowe SC/APC lub LEMO 3K, dwa dwukierunkowe połączenia audio oraz zasilanie typu phantom. Kształt Topas ET120 zostanie dopasowany do podstawy kamery AW-HE120, co w połączeniu z wariantami kolorystycznymi obu urządzeń umożliwi łatwe dostosowanie ich do otoczenia.

Część odbiorcza systemu o nazwie Net Racer jest zbudowana w oparciu o konstrukcję typu RACK19 zapewniając bezpieczne zasilanie, chłodzenie oraz łatwe zarządzanie poszczególnymi modułami ET120. Rozwiązanie to umożliwia łatwą rozbudowę do 16 kart w standardzie SC/APC lub do 8 LEMO 3K hybrid (połączenie dwuslotowe).  

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Powerdot buduje stacje w gminach, w których nie ma jeszcze elektryków

Gminy wiejskie, w których albo jeszcze w ogóle nie zarejestrowano aut elektrycznych, albo …