Home Uncategorized 9 kroków do zatrzymania pracowników

9 kroków do zatrzymania pracowników

0
0
282

Do końca 2021 r. niedobór siły roboczej osiągnął imponujące rozmiary i szacuje się, że nieobsadzonych miejsc pracy jest 10,7 mln. Restauracje i inne firmy skróciły godziny pracy, ponieważ nie miały wystarczającej liczby pracowników, aby zadbać o swoich klientów.

Biorąc pod uwagę tę sytuację, chciałbym podzielić się z wami kilkoma krokami, które można podjąć, aby zatrzymać obecnych pracowników i przyciągnąć nowych.

Szkolenia. Daj swoim pracownikom to, czego potrzebują do wykonywania swojej pracy.

Nie ma nic bardziej frustrującego niż zajmowanie się projektem, gdy nie masz tego, co jest niezbędne do jego pomyślnego ukończenia. Kiedy szkolisz swoich pracowników w zakresie obsługi klienta, pokazujesz im, że ich cenisz, inwestując czas i pieniądze, aby zapewnić im sukces.

Szkolenie musi być spójne i ciągłe

Słuchaj ich. Jeśłi pracownicy czują, że nie mają żadnego wkładu w to, co robią i jak mają to robić, stają się zniechęceni. Poproś ich o opinie i bądź otwarty i szczery w odpowiadaniu na ich obawy. Zapytaj, co możesz zrobić, aby ułatwić im pracę. Zapytaj, jakie są ich cele w firmie — i co możesz zrobić, aby pomóc im je osiągnąć.

Okaż szacunek

Wszyscy w pewnym momencie w naszym życiu mieliśmy szefów, którzy stracili panowanie nad sobą, krytykowali pracowników na oczach innych lub w inny sposób okazywali pracownikom brak szacunku. Jeśli musisz porozmawiać z pracownikiem, który nie radzi sobie dobrze, zrób to za zamkniętymi drzwiami i zrób to z szacunkiem. Pracownicy każdego dnia muszą czuć się kochani i doceniani.

Siła pochwał

Kiedy chwalisz pracownika, rób to publicznie; posłuży jako motywator dla innych pracowników. Bądź konkretny i szczery. Zrób to w odpowiednim czasie i rób to często. Jeśli poczekasz sześć miesięcy, pochwała nie odniesie skutku. Bądź szczery i konkretny.

Poznaj swój zespół

Wszyscy lubimy być doceniani za dobrą pracę. Niestety wielu pracowników zauważamy tylko wtedy, gdy popełniają błędy. Spróbuj rozpoznać pracowników, którzy wykonują dobrą robotę i podziękuj im za to. Mój znajomy jest księgowym i niedawno odszedł z pracy po zaledwie 45 dniach. Czemu? Podczas przeglądu wyników otrzymał tylko negatywne komentarze – mimo że spisywał się na tyle dobrze, że wykrył defraudację w firmie.

Motywuj

Pieniądze z pewnością mogą być motywatorem – ale zwykle są krótkotrwałe. Możesz bardzo dobrze płacić swoim pracownikom, ale jeśli ich nie zmotywujesz, osiągną gorsze wyniki i ostatecznie cię opuszczą.

Trenuj

Zostań trenerem, wychowawcą. Tak jak trenerzy sportowi muszą łączyć członków zespołu, aby osiągali najwyższe poziomy, tak samo musisz zjednoczyć swoich pracowników i sprawić, by pracowali jako zespół, aby osiągnąć cele, które dla nich wyznaczyłeś.

Bądź elastyczny

Kiedy epidemia wybuchła w 2020 roku, wiele firm musiało umożliwić pracownikom pracę w domu. Pracownicy udowodnili, że mogą być tak samo – jeśli nie bardziej – produktywni, jak byliby w biurze.

Teraz możesz mieć do czynienia z pracownikami, którzy mają trudności ze znalezieniem przedszkola lub borykają się z innymi problemami i chcieliby pracować przynajmniej w niepełnym wymiarze godzin w swoich domach. Dobrze zrobisz, jeśli zapewnisz udogodnienia, które pomogą im uporać się z tymi problemami.

Porozmawiaj z pracownikami, którzy opuszczają Twoją firmę.

Dlaczego? Ponieważ dadzą ci wgląd w to, co poszło nie tak. Podczas gdy większość pracowników powie, że odchodzi, ponieważ mogą zarobić więcej pieniędzy gdzie indziej, większość odchodzi z innych powodów. Kiedy podzielą się z tobą tymi powodami, będziesz miał możliwość ich oceny i określenia, w jaki sposób Ty i inne osoby na stanowiskach nadzorczych możecie dostosować własne postawy i zachowania oraz pomóc w utrzymaniu pracowników.

Autor: John Tschohl

 

Dodaj komentarz

Przeczytaj również

Przekazanie zarządzania w AVM: Imker Capital Partners nowym inwestorem

Firma AVM, ogłosiła plan przekazania zarządzania na rzecz nowego pokolenia. Nowym długoter…